Action cameras

Μόλις παρελήφθη κύριοι! .terror.
NYFW95B.jpg
Καλοριζικη φίλε μου,να τη χαρείς. Σοβαρή αγορά εργαλείου!
 
Παίδες καλημέρα και καλή χρονιά!
Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιος που να "σκαλίζει" shotcam; Μάλλον η καμερουλα χρειάζεται αλλαγή μπαταρίας, είναι εκτός εγγύησης και χρειαζόμαστε κάποιον που να ξέρει να την αλλάξει.
Καμιά βοήθεια;
 
Παίδες καλημέρα και καλή χρονιά!
Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιος που να "σκαλίζει" shotcam; Μάλλον η καμερουλα χρειάζεται αλλαγή μπαταρίας, είναι εκτός εγγύησης και χρειαζόμαστε κάποιον που να ξέρει να την αλλάξει.
Καμιά βοήθεια;
Δεν ξέρω αν άξιζει το ρίσκο να την σκαλίσει κάποιος πείραματιζομενος με τα όσα αντιμετωπίσει...
Γιατί δεν τη στέλνεις να στην αλλάξουν, κάπου 30 δολλάρια έχει η μπαταρία...
 
Δεν ξέρω αν άξιζει το ρίσκο να την σκαλίσει κάποιος πείραματιζομενος με τα όσα αντιμετωπίσει...
Γιατί δεν τη στέλνεις να στην αλλάξουν, κάπου 30 δολλάρια έχει η μπαταρία...
Αν δεν βρεθει κάποιος που να μπορεί να το κάνει, εκεί θα καταλήξω.
Απλώς έλεγα μήπως γλιτώσω το πήγαινε έλα...
 
Αν δεν βρεθει κάποιος που να μπορεί να το κάνει, εκεί θα καταλήξω.
Απλώς έλεγα μήπως γλιτώσω το πήγαινε έλα...
καλημέρα, αν το κανεις μόνος έχει καλώς, αν το δώσεις σε καποιον που δεν έχει εμπειρία μπορεί να κανει ζημιά άσε που δεν θα έχει την σωστή μπαταρία και θα πέφτει πιο νωρίς. Το επίσημο σερβις σου σίγουρα δεν θα αφαιρέσει ούτε χρόνο ζωής ούτε μεταπωλητική αξία. Βέβαια η αλήθεια είναι ότι αν ηταν δική μου θα τη είχα ανοίξει ήδη.
 
Αν δεν βρεθει κάποιος που να μπορεί να το κάνει, εκεί θα καταλήξω.
Απλώς έλεγα μήπως γλιτώσω το πήγαινε έλα...
Στείλε την για αλλαγή, την έχω στείλει 2 φορές. Λίγα € κοστίζει, συστημένο και κράτα tracking number!
 
Εχω μια action camera Rollei 425 4k και παρατηρησα οτι στα 30 fps εχει καλυτερο φως στο βιντεο απο οτι στα 60 fps (σε 1080p) σε ληψεις το σουρουπο και την αυγη. Μειωσα τα fps τυχαία γιατι δεν ειχα χώρο στην καρτα και μου εκανε τρομερη εντυπωση το αποτέλεσμα στο βιντεο. Υπαρχει καποια λογική εξηγηση;
 
Παιδια καλησπερα,

Εχω μια καμερα SJCAM SJ5000 X Elite και θελω να την δουλεψω με ενα power bank για μεγαλυτερη αυτονομια.
Πρεπει να αφαιρεσω τελειως την μπαταρια και να συνδεω πανω μονο το power bank?

το προβλημα ειναι οτι οταν βγαζω την μπαταρια χανει τις ρυθμισεις της ωρας και ημερομηνιας.

Ειναι ασφαλες να εχω την μπαταρια μεσα και μονιμα το power bank επανω?

*To power bank ειναι 2000mah με outpout 5v - 2.1A
 
Last edited:
την ίδια κάμερα έχουμε ( 5000x elite ) και την δουλεύω με power bank από την αρχή,δεν χάνει ρυθμίσεις,,μήπως στην κάρτα έχεις περάσει κάποιο fiirmware προς αναβάθμιση και έχεις ξεχάσει να το σβήσεις ;

* με power bank η δική της μπαταρία πρέπει να είναι εκτός
 
Παύλο καλημέρα,
Έχεις δίκιο δεν χάνει ρυθμίσεις.
Την δοκίμασα σήμερα στο βουνό και όλα οκ.
Άρα αφαιρώ την εσωτερική μπαταρία και την δουλεύω μόνο με το power bank.
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.
 
Τυχαια ανακάλυψα ότι έχει και ψηφιακό ζουμ φτάνει να είναι απενεργοποιημενο το gyro και το fov να είναι στην μεγαλύτερη τιμή του...
Καλή μου φαίνεται σαν πρώτη εντύπωση.
Έχεις κανένα βίντεο με FOV 70 να δούμε πως φαίνεται το θήραμα στο καρτέρι?
 
Παιδιά ξέρει κανείς κάνα καλό πρόγραμμα edit για κινητό android να κάνω κάνα βιντεάκι γιατί έχω πολλά πλάνα και πάνε χαμένα.Δεν θέλω κάτι απαιτητικό απλά να έχει περικοπή και ένωση στα βιντεακια
 
Back
Top