828U Sport

Το “828” είναι το νούμερο που ταυτίζεται με την ιστορική πόλη του Urbino στον κατάλογο της Unesco της Παγκόσμιας Πολιτιστικής Κληρονομιάς. Το αλληλλεπίθετο 828 U συνδυάζει την τέχνη του παρελθόντος με την τεχνολογία του μέλλοντος.
 
Φαίνεται πολλά υποσχόμενο, κάννες 18.5 μακρύ κώνο, ποιοτική βαφή, 40 θέσεις στο καρτεσιανό σύστημα στο κοντάκι με μήκος από 37-38.5εκ και το καλύτερο είναι η μακριά βάση έχει σχεδιαστεί να μηδενίζει τις δυνάμεις στον πίρο σφραγισμένο στα 2500bars. Η μπενελι νομίζω μπαίνει δυναμικά στα χωράφια των ποζέ με 2489€
https://www.benelli.it/sites/defaul...df_press/armi_10_2016_prova_benelli_828_u.pdf
 
Last edited by a moderator:
Ωραία και καλά τα δοκιμασμένα όπλα,αλλά δεν μπορούμε να απορρίψουμε ένα όπλο από μια μεγάλη πραγματικά εταιρεία που με τα αυτογεμη της χάραξε καινούριο δρόμο,το δικό της δρόμο που πολλοί ακολούθησαν κατασκευάζοντας τον καλύτερο μακράν μηχανισμό και κέρδισε την παγκόσμια αγορά...... Και τότε το 1970 πολλοί λέγαν τα ίδια λέγαν μόνο breda beretta αλλά δεν ήταν έτσι...... Το αν θα βγάλει κάποιο πρόβλημα θα φανεί στην πορεία,βέβαια το τέλειο δεν υπάρχει παντού θα υπάρχει σε όλες τις εταιρειες κάποιο θεματακι.....,. Το σίγουρο είναι ότι η benelli πάλι τολμά και ανοίγει το δικό της δρόμο.......και δεν το κάνουν πολλές εταιρίες αυτό...... Διαβάζω για λίφτινγκ στα μοντέλα των αυτογεμων της benelli! Κατά τη γνώμη μου είναι ένα σκαλί πάνω από τον ανταγωνισμό και αυτό φαίνεται από τις παγκόσμιες πωλήσεις ....... Αλλά και οι άλλες εταιρίες τι κάνουν ?????
 
Απο τα πιο παιδικά σκοπευτικά όπλα που έχω ντουφεκίσει.
Γεράσιμε πως το εννοείς; Η αίσθηση στο χέρι; Ή η ποιότητα κατασκευής;
Εσύ με τι ρίχνεις τώρα; Απλά για να καταλάβω αν το συγκρίνεις, με DT11, Krieghoff, Perazzi κλπ
Ρωτάω γιατί το είχα δει σε μία έκθεση και ομολογώ ότι οπτικά μου άρεσε...
 
Γεράσιμε πως το εννοείς; Η αίσθηση στο χέρι; Ή η ποιότητα κατασκευής;
Εσύ με τι ρίχνεις τώρα; Απλά για να καταλάβω αν το συγκρίνεις, με DT11, Krieghoff, Perazzi κλπ
Ρωτάω γιατί το είχα δει σε μία έκθεση και ομολογώ ότι οπτικά μου άρεσε...
Από όλα Παντελή.. Όταν το έπιασα και το επώμισα ήταν πάρα μα πάρα πολύ ελαφρύ και γενικά το κλείσιμό του ή αίσθησή του ήταν λες και ήταν ψεύτικο. Εγω ρίχνω με ένα Beretta Prevail 76cm κάννες αλλά του έχω βάλει βάρος και στο κοντάκι αλλά και στις κάννες μπροστά και το έχω κάνει 3.800 το όπλο αλλά έχει απίστευτο ζύγισμα.. Δεν μπορώ να ρίξω με ελαφρύ όπλο.
Οπτικά είναι πανέμορφο αλλά τι να το κάνεις..
 
Από όλα Παντελή.. Όταν το έπιασα και το επώμισα ήταν πάρα μα πάρα πολύ ελαφρύ και γενικά το κλείσιμό του ή αίσθησή του ήταν λες και ήταν ψεύτικο. Εγω ρίχνω με ένα Beretta Prevail 76cm κάννες αλλά του έχω βάλει βάρος και στο κοντάκι αλλά και στις κάννες μπροστά και το έχω κάνει 3.800 το όπλο αλλά έχει απίστευτο ζύγισμα.. Δεν μπορώ να ρίξω με ελαφρύ όπλο.
Οπτικά είναι πανέμορφο αλλά τι να το κάνεις..
Η benelli θεωρώ ότι εάν πραγματικά πίστευε ότι έβγαλε ένα ποζε με καινοτομίες όπως λέει δεν θα το κοστολογουσε τόσο
 
Από όλα Παντελή.. Όταν το έπιασα και το επώμισα ήταν πάρα μα πάρα πολύ ελαφρύ και γενικά το κλείσιμό του ή αίσθησή του ήταν λες και ήταν ψεύτικο. Εγω ρίχνω με ένα Beretta Prevail 76cm κάννες αλλά του έχω βάλει βάρος και στο κοντάκι αλλά και στις κάννες μπροστά και το έχω κάνει 3.800 το όπλο αλλά έχει απίστευτο ζύγισμα.. Δεν μπορώ να ρίξω με ελαφρύ όπλο.
Οπτικά είναι πανέμορφο αλλά τι να το κάνεις..
Είναι γεγονός ότι δεν το πολυέβλεπα να κυκλοφορεί, αλλά το απέδιδα στον φόβο του καινούργιου και αδοκίμαστου
 
Υπάρχει δυνατότητα απο κάποιον συνάδελφο να βρεθούμε σε κάποιο σκοπευτήριο να ρίξω μια πουλα με το 828u sport? Ενδιαφέρομαι για αγορά. Το Σάββατο το πρωί λογικά θα πάω στο Σχιστό. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Για άλλη μέρα και σκοπευτήριο ενημερώστε με παρακαλώ.
 
Υπάρχει δυνατότητα απο κάποιον συνάδελφο να βρεθούμε σε κάποιο σκοπευτήριο να ρίξω μια πουλα με το 828u sport? Ενδιαφέρομαι για αγορά. Το Σάββατο το πρωί λογικά θα πάω στο Σχιστό. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Για άλλη μέρα και σκοπευτήριο ενημερώστε με παρακαλώ.
Άντε καλορίζικο και σε σενα.pray to God.
 
Back
Top