προβλημα BAIKAL SUPER POSE

καλησπερα εχω την baikal 153 δεν εχω απολυτος κανενα προβλημα εδω και 8 χρονια που την εχω στην κατοχη μου.Φετος που απαγορεψαν τυο κυνηγι ειπα να γραφτω σκοπευτηριο να ξεδωσω.Τους εβλεπα ολους με super pose και λεω θα παρω ενα και εγω πηρα ενα baikal em27 c1 την πρωτη φορα που εριξα μου εδωσε κατι κλωτσιες αξεχαστες.μου λεγανε δεν επωμιζω καλα και το πηρε ο φιλος και μολις εριξε 2-3 μου το εφερε πισω το πηγα σε οπλουργο το μακρυνε γιατι λεει ηταν κοντο βαλαμε και ενα πελμα καλο.σημερα πηγα και εριξα παλι αλλα παλι τα ιδια ποιο λιγο αλλα παλι ποναω στον ομω.του το ειπα στον οπλουργο και μου λεει δεν επωμιζεις σωστα κανε προπονισεις στο σπιτι οπως σου εδειξα.Το εχει παθει κανεις?εδωσα 100 στον μαστορα και 60 πηρα το πελμα
 
καλησπερα εχω την baikal 153 δεν εχω απολυτος κανενα προβλημα εδω και 8 χρονια που την εχω στην κατοχη μου.Φετος που απαγορεψαν τυο κυνηγι ειπα να γραφτω σκοπευτηριο να ξεδωσω.Τους εβλεπα ολους με super pose και λεω θα παρω ενα και εγω πηρα ενα baikal em27 c1 την πρωτη φορα που εριξα μου εδωσε κατι κλωτσιες αξεχαστες.μου λεγανε δεν επωμιζω καλα και το πηρε ο φιλος και μολις εριξε 2-3 μου το εφερε πισω το πηγα σε οπλουργο το μακρυνε γιατι λεει ηταν κοντο βαλαμε και ενα πελμα καλο.σημερα πηγα και εριξα παλι αλλα παλι τα ιδια ποιο λιγο αλλα παλι ποναω στον ομω.του το ειπα στον οπλουργο και μου λεει δεν επωμιζεις σωστα κανε προπονισεις στο σπιτι οπως σου εδειξα.Το εχει παθει κανεις?εδωσα 100 στον μαστορα και 60 πηρα το πελμα
160€ για τοποθέτηση πέλματος δηλαδή?
 
Το όπλο ήρθε στα μέτρα σου τώρα?Όλα αυτά γίνονται με 24-28 γρ?
εριχνα με 28gr ο ωμος σου λεω ειχε πριστει και ποναγε στην κλειδα σημερα εριξα με 24 και παλι με ποναει αλλα ποιο λιγο.εχω ριξει με χιλιαδες οπλα πρωτη φορα το συνανταω αυτο
 
Καλησπέρα. Πραγματικά μου φαίνεται παράξενο να κλωτσαει τόσο πολύ με 24 γραμμάρια. Εδώ εγώ ρίχνω και με τα χέρια στην ανάταση και δεν κλωτσά. Και μιλάμε για το ίδιο όπλο
τι να πω ολοι μου λενε να αφησω την καραμπινα και να κυνηγαω με αυτο εχουν τρελαθει με τα σπασιματα που κανω..αλλα δεν ξερω τι γινεται.και εμενα μου αρεσει πολλη
 
εριχνα με 28gr ο ωμος σου λεω ειχε πριστει και ποναγε στην κλειδα σημερα εριξα με 24 και παλι με ποναει αλλα ποιο λιγο.εχω ριξει με χιλιαδες οπλα πρωτη φορα το συνανταω αυτο
Δώσε το ξανά σε έναν φίλο σου που είναι πιο έμπειρος να σου πει τη γνώμη του. Επίσης, δοκίμασες να ρίξεις μια πούλα και να ξεκινάς επωμισμένος;
 
Last edited:
και τα 2 σκεψου το πρωτο μου οπλο ηταν πλαγιοκανο baikal δισκανδαλο απλους εξορκεις
Μια φορά μου έχει τύχει να ρίξω με ένα πλάγιο Τσέχικο έναν ντουμπλε με Δ.Υ 36γρ και μου έφυγαν τσαουλια και μια γέφυρα.Θα έλεγα να δεις την κάννη πρώτα και μετά το κοντάκι μιας και το έχεις φέρει στο περιπου.
 
Μια φορά μου έχει τύχει να ρίξω με ένα πλάγιο Τσέχικο έναν ντουμπλε με Δ.Υ 36γρ και μου έφυγαν τσαουλια και μια γέφυρα.Θα έλεγα να δεις την κάννη πρώτα και μετά το κοντάκι μιας και το έχεις φέρει στο περιπου.
μου ειπε αυτος αν συνεχισει να κανουμε τους αυλους
 
μου ειπε αυτος αν συνεχισει να κανουμε τους αυλους
Όπως το περιγράφεις, πιθανώς να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το όπλο. Το σίγουρο είναι, όπως πιθανώτατα γνωρίζεις ήδη, πως μιας και αυτό το όπλο δεν είναι gas operated όπως το 153, θα κλωτσάει πολύ παραπάνω με τα ίδια φυσσίγια.
 
Μια φορά μου έχει τύχει να ρίξω με ένα πλάγιο Τσέχικο έναν ντουμπλε με Δ.Υ 36γρ και μου έφυγαν τσαουλια και μια γέφυρα.
Mα και εσυ του βρήκες τα κατάλληλα φυσίγγια χαχα.....

εριχνα με 28gr ο ωμος σου λεω ειχε πριστει και ποναγε στην κλειδα σημερα εριξα με 24 και παλι με ποναει αλλα ποιο λιγο.εχω ριξει με χιλιαδες οπλα πρωτη φορα το συνανταω αυτο
Για άλλαξε φυσίγγια κ ξαναδες......
Και ρίξε κ 32γρ.....
 
Όπως το περιγράφεις, πιθανώς να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το όπλο. Το σίγουρο είναι, όπως πιθανώτατα γνωρίζεις ήδη, πως μιας και αυτό το όπλο δεν είναι gas operated όπως το 153, θα κλωτσάει πολύ παραπάνω με τα ίδια φυσσίγια.
απο τι στιγμη που το ειδε οπλουργος δεν θα εβλεπε οτι υπαρχει προβλημα ?φιλε μου με δικανο κυνηγαγα και εχω ριξει με παρα πολλα super pose αυτο δεν το εχω ξαναπαθει και με 28gr
 
καλησπερα εχω την baikal 153 δεν εχω απολυτος κανενα προβλημα εδω και 8 χρονια που την εχω στην κατοχη μου.Φετος που απαγορεψαν τυο κυνηγι ειπα να γραφτω σκοπευτηριο να ξεδωσω.Τους εβλεπα ολους με super pose και λεω θα παρω ενα και εγω πηρα ενα baikal em27 c1 την πρωτη φορα που εριξα μου εδωσε κατι κλωτσιες αξεχαστες.μου λεγανε δεν επωμιζω καλα και το πηρε ο φιλος και μολις εριξε 2-3 μου το εφερε πισω το πηγα σε οπλουργο το μακρυνε γιατι λεει ηταν κοντο βαλαμε και ενα πελμα καλο.σημερα πηγα και εριξα παλι αλλα παλι τα ιδια ποιο λιγο αλλα παλι ποναω στον ομω.του το ειπα στον οπλουργο και μου λεει δεν επωμιζεις σωστα κανε προπονισεις στο σπιτι οπως σου εδειξα.Το εχει παθει κανεις?εδωσα 100 στον μαστορα και 60 πηρα το πελμα
Μιχάλη πέρνα από τη σχετική ενότητα να μας συστηθείς και να σε γνωρίσουμε καλυτερα.

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/to-know-us-better-Γνωριμία.17/page-538

Σχετικά με το όπλο, εγώ θα σου έλεγα να το πας και σε άλλο οπλουργο να το ελέγξει.
 
εχω ριξει με 28 με 24 αν βαλω και 32 παει χαχαχαχαχ
Δεν με κατάλαβες....
Υπάρχουν 32γρ που είναι πιο μαλακά από 28γρ κλπ....
Ρίξε διαφορετικές μάρκες κ θα δεις...
Γιατί έτσι όπως τα περιγραφεις είναι πολυ παραξενο, κ δεν μιλάμε για ελαφρυ όπλο.....
 
Back
Top