παραγγελία από εξωτερικό

Περιοχή
Χανιά.
παράγγειλα 26/5 από το εξωτερικό http://www.aetertek.com/products/Aetertek-newly-published-AT%2d919C-Remote-2-Dogs-Training-Collar-1000M-auto-anti-barK(update-version-of-AT919).html
την επόμενη μέρα η παραγγελία έγινε
"This order is marked as Shipped

You chose to ship this order with DHL
The tracking number for this order is....."

Βάζω τον κωδικό στο site της dhl και μου λέει τώρα μια βδομάδα πως:

έχει κανείς ανάλογη εμπειρία;
α)προσπαθώ να επικοινωνήσω με dhl στο 2130022593 δεν απαντάει κανείς.
β)έχω στείλει 2 email στην εταιρία που αγόρασα αλλά ακόμα δεν έχω λάβει απάντηση!
έχουν πληρωθεί με paypal και ως εταιρία είναι αξιόπιστη από όσο έχω διαβάσει στο ιντερνετ.
καμιά ιδέα?

υγ.στο site η εταιρία λέει πως η παράδοση εντός Ευρώπης γίνεται:
For European customers, we will ship the products from our UK warehouse via royal mail etc.. It takes 5-12 working days with $15 postage.

Vasilis

Staff member
Περιοχή
Δραπετσώνα-Δίστομο
Όνομα
Βασίλης
παράγγειλα 26/5 από το εξωτερικό http://www.aetertek.com/products/Aetertek-newly-published-AT%2d919C-Remote-2-Dogs-Training-Collar-1000M-auto-anti-barK(update-version-of-AT919).html
την επόμενη μέρα η παραγγελία έγινε
"This order is marked as Shipped

You chose to ship this order with DHL
The tracking number for this order is....."

Βάζω τον κωδικό στο site της dhl και μου λέει τώρα μια βδομάδα πως:

έχει κανείς ανάλογη εμπειρία;
α)προσπαθώ να επικοινωνήσω με dhl στο 2130022593 δεν απαντάει κανείς.
β)έχω στείλει 2 email στην εταιρία που αγόρασα αλλά ακόμα δεν έχω λάβει απάντηση!
έχουν πληρωθεί με paypal και ως εταιρία είναι αξιόπιστη από όσο έχω διαβάσει στο ιντερνετ.
καμιά ιδέα?

υγ.στο site η εταιρία λέει πως η παράδοση εντός Ευρώπης γίνεται:
For European customers, we will ship the products from our UK warehouse via royal mail etc.. It takes 5-12 working days with $15 postage.
Αν μεχρι την Τριτη 13 Ιουνιου δεν σου εχουν απαντησει ανοιξε dispute στην paypal. Δεν νομιζω να εχεις προβλημα ομως!

Όνομα
Παυλος
καλά πάμε, ξεκόλλησε η παραγγελία, Γερμανία φτάνει τώρα! drive car

DHL απο Γερμανια κανει περιπου 2 βδομαδες για να φθασει Ελλαδα. Εχω στειλει πανω απο 50 δεματα σε συγγενεις και φιλους. Στην αρχη τσουλαει γρηγορα, οταν μεταφερθει Ελλαδα υπαρχει μια περιοδος περιπου 5 ημερων που συμφωνα με την ενημερωση δεν κουνιεται φυλλο.

Περιοχή
Χανιά.
Πρίν λίγο πήγα για να παραλάβω την παραγγελία. όλα ok
Η dhl είναι για κλάματα μπροστα στην ups.
Τεσπα, τα κολάρα εκ πρώτης όψεως δείχνουν καλής κατασκευής και όχι φτηνιάρικης. Ενώ είναι Αμερικάνικα δεν έχουν τελωνείο διότι έρχονται από κατάστημα Γερμανίας. Τα έχω βάλει να φορτίσουν και αύριο θα τα τσεκάρω.
Αν ανταποκρίνονται στις προδιαγραφές τους νομίζω ότι για κυνήγι καβάλα στα σκυλιά ή για εκπαίδευση σκύλων σε ελεγχόμενο χώρο θα είναι οκ.
Κυριακή κοντή γιορτή.