εξωλκέας ποζέ beretta

Καλησπέρα αδέρφια θα ήθελα την βοηθείας σας έχω ενα ποζε beretta και ξαφνικά μου παρουσίασε το εξής πρόβλημα,ο κάτω εξωλκεας δεν βγαζη των κάλυκα
όχι πάντα οταν ειναι ριχμενες και η δυο κανες τους βγαζη κανονικά και με δυναμη τους αφηνη στο ιδιο μηκος στο εδαφος και οταν ανηγουν τερμα η κανες .
οταν ομως ριχνω μονο την κατω δεν βγάζει των καλυκα οταν το ανοίγω σιγα οταν το ανοιγω με περισσότερη φορα τοτε κατι γίνεται.
εχω δοκιμαση τα παντα και λαδια και καθαρισα αλλα τιποτα ρε γαμώτο ( και κατι τελευταίο αν μπορείτε να μου πείτε πως μπορώ να των βγάλω των εξωλκεα )
 
Ποιό μοντέλο έχεις ; μήπως έχει δημιουργηθεί γρέζι στον εξωλκέα και δεν δουλευει σωστά ; έχουν καθαριστεί ποτέ οι εξωλκείς ;
 
Ποιό μοντέλο έχεις ; μήπως έχει δημιουργηθεί γρέζι στον εξωλκέα και δεν δουλευει σωστά ; έχουν καθαριστεί ποτέ οι εξωλκείς ;
beretta ultra light οταν λες καθαρισμα τους βαζω λαδι δεν τους εχω βγαλη ποτε γιατι δεν ξερω πως βγαίνουν
 
όχι με το συνεχόμενο λάδωμα μόνο κακό κάνεις γιατι συσσωρευεται και δημιουργεί πρόβλημα,

λογικά βγαίνουν όπως και στο 682,,,σπρώχνεις τον εξωλκέα μέσα σαν να ειναι κλειστό το δίκαννο και τον τραβας ελαφρά προς τα έξω ( προς το μέρος σου όπως κρατάς το όπλο ) ,,τσεκάρεις το ελατήριο και τον εξωλκέα για τυχόν γρέζι ( αν βρεις γρέζι μπορείς να το τρίψεις με ψιλή λίμα ) καθαρίζεις την περιοχή στην κάννη να στεγνώσει τελείως από λάδια και ότι άλλο έχει μαζέψει,ξανατοποθετείς με την σειρά που τα έβγαλες και ρίχνεις μια σταγονα λάδι από την πάνω μεριά και δουλεύεις τον εξωλκέα
 
όχι με το συνεχόμενο λάδωμα μόνο κακό κάνεις γιατι συσσωρευεται και δημιουργεί πρόβλημα,

λογικά βγαίνουν όπως και στο 682,,,σπρώχνεις τον εξωλκέα μέσα σαν να ειναι κλειστό το δίκαννο και τον τραβας ελαφρά προς τα έξω ( προς το μέρος σου όπως κρατάς το όπλο ) ,,τσεκάρεις το ελατήριο και τον εξωλκέα για τυχόν γρέζι ( αν βρεις γρέζι μπορείς να το τρίψεις με ψιλή λίμα ) καθαρίζεις την περιοχή στην κάννη να στεγνώσει τελείως από λάδια και ότι άλλο έχει μαζέψει,ξανατοποθετείς με την σειρά που τα έβγαλες και ρίχνεις μια σταγονα λάδι από την πάνω μεριά και δουλεύεις τον εξωλκέα
Θα το δοκιμάσω φιλεμέ μου και καλή μου τυχη
 
Καλησπέρα θα ήθελα την βοηθείας σας έχω ενα ποζε beretta παρατηρισα οτι δεν βγενουν η καινη καλικες και στον κατω καλικα κανη ενα σημαδι ,στην μερια που ειναι το καψουλι,και στο κλησιμο ζωριζετε απο τη να γινεται αυτο .Εαν αλαξω της σουστες απο εξωλκις θα στρωσι. Καθε γνωμι φιλου δεκτι ευχαριστος,
 
Καλημερα, καλυτερα να βαλεις μια φωτογραφια να ειναι πιο εμφανες αυτο που ρωτας. Σημαδι στη βαση του καλυκα ειναι δυσκολο να οφειλεται σε εξωλκεα.
 
Αν θυμάμαι καλά, ίδιο θέμα, πριν μερικά χρόνια, είχε αντιμετωπίσει ο @BeReT σε ένα καινούριο ποζε που είχε πάρει και τελικά η λύση ήταν να λιμαρει ένα σημείο εκεί μέσα, δε θυμάμαι ποιο, νομίζω όμως ότι κάτι με τον εξολκεα όντως είχε να κάνει.
 
Λογικά αν δεν έχουν πρόβλημα οι εξολκείς εννοώ στην πατούρα που κάθεται το φυσίγγι θα θέλει λιμάρισμα το αυτάκι της πάπιας.. Αλλά εννοείτε πως δεν το κάνεις μόνος σου αυτό..Πήγαινε σε κάποιον οπλουργό.. Αν είσαι Αθήνα πήγαινε στον Λιάκο που είναι και επίσημος οπλουργός της Beretta.
 
Λογικά αν δεν έχουν πρόβλημα οι εξολκείς εννοώ στην πατούρα που κάθεται το φυσίγγι θα θέλει λιμάρισμα το αυτάκι της πάπιας.. Αλλά εννοείτε πως δεν το κάνεις μόνος σου αυτό..Πήγαινε σε κάποιον οπλουργό.. Αν είσαι Αθήνα πήγαινε στον Λιάκο που είναι και επίσημος οπλουργός της Beretta.
Ο Λιάκος είναι τώρα ο επίσημος της Beretta ? Αυτός στην και"ρη στο κέντρο υπάρχει ακόμα?
 
Αν θυμάμαι καλά, ίδιο θέμα, πριν μερικά χρόνια, είχε αντιμετωπίσει ο @BeReT σε ένα καινούριο ποζε που είχε πάρει και τελικά η λύση ήταν να λιμαρει ένα σημείο εκεί μέσα, δε θυμάμαι ποιο, νομίζω όμως ότι κάτι με τον εξολκεα όντως είχε να κάνει.
Και εγω καπου το διαβασα αλλα τωρα δεν μπορω να το βρω.
 
Back
Top