Ψάρεμα πέστροφας σε ορεινά ποτάμια.

Ουτε για την πλάκα πατριώτη. Δυόμισι μηνες εδώ ,χορτασα ποταμια αλλά το χέρι δεν κάνει την κίνηση για πέταμα.
Εσυ τίποτα ;
κατι εκανα τις εκανα τις εξορμισεις κ εχω ακομη προθεσμια αν δεν αρχησουν παλι οι βροχες τα απογευματα
 
Απο χθες άρχισαν αλλα δεν ξερω πιο ψηλα αν έριξε πολυ και το θόλωσε.
Εχει απο το τελος τις προηγουμενης εβγομαδας που επιασαν καλες μπορες ,την Κυριακη που πηγα το απογευμα εδω ψηλα στα στενα κοματια ηταν πολυ θολο κ ειχε αρκετη ενταση το νερο ,κ τα τσιμπιματα αρχησαν εκει που αρχισε να νυχτωνει
 
Last edited:
Απλά για να γελάς.
Παει το πεζοβολο κλπ μέσα , χωρις σταματημό.

https://epirusgate.gr/apagorefsi-al...nes-ta-potamia-tous-parapotamous-tis-ipeirou/
Πάντα έτσι γίνεται!... οι απαγορεύσεις θίγουν τους νόμιμους, τους παράνομους δεν τους θίγουν οι απαγορεύσεις γιατί έτσι κι΄αλλιώς με παράνομη μέθοδο κάνουν τη δουλειά τους !!! ... καλύτερα είναι για τον παράνομο, δεν έχει τους νόμιμους να τον βλέπουν ή να του πιάνουν τα ψάρια ...
 
Πάντα έτσι γίνεται!... οι απαγορεύσεις θίγουν τους νόμιμους, τους παράνομους δεν τους θίγουν οι απαγορεύσεις γιατί έτσι κι΄αλλιώς με παράνομη μέθοδο κάνουν τη δουλειά τους !!! ... καλύτερα είναι για τον παράνομο, δεν έχει τους νόμιμους να τον βλέπουν ή να του πιάνουν τα ψάρια ...
Ακριβώς και ισχύει σε όλους τους τομείς. Απλά ο τρόπος που λειτουργεί το ελληνικό κράτος είναι γνωστός πια, δεν μπαίνουν σε πολύπλοκες διαδικασίες... Περιορισμός στους νόμιμους που είναι το εύκολο, τους παράνομους που είναι και το πρόβλημα,δεν τους πιάνει τίποτα και η ζωή συνεχίζεται.
 
τι να πεις απαγορευση κ ποιος θα ελέγχει οτι δεν τηρείτε η απαγόρευση
Εκείνος που ελέγχει ολο τον υπόλοιπο καιρό αν τηρούνται οι κανόνες που αφορούν το ψάρεμα στα γλυκά νερά.
Το όνομα του ειναι Κανένας !
 
Το απαγορεψαν για αυτον που θα φυγει απο την πολη να παει να ψαρεψει.
Αυτος που μενει στο χωριο διπλα στο ποταμι ψαρευει κανονικα. Ακομα κ με διχτυα...
Μην μιλησουμε για την κιμνη στο Μετσοβο.
Εχει γεμισει διχτυα

Κατα τ'αλλα απαγορευεται.!
Ελλαδα 2.0
 
Καλησπέρα όσα χρόνια ψαρεύω έχω δοκιμάσει πετονιές διαμέτρου 0.28 0.35 τώρα έχω κουμπώσει ένα νήμα pe2 θα ήθελα την γνώμη σας προτείνετε κάποια άλλη διάμετρο? Είτε σε νήμα είτε σε πετονιά ευχαριστώ
 
View attachment 11528
Ένα όμορφο άγριο αρσενικό ψάρι, τρόπαιο 70 cm που παραδόθηκε πολύ δύσκολα...
Πόσο ωραίο είναι να πιάνεις ένα τέτοιο ψάρι πόσο μάλιστα με κάτι δικό σου είτε τεχνητό είτε μύγα αν την έφτιαξες εσύ μπράβο αδελφέ👍
 
υπαρχουν συματινα παραμαλα View attachment 50027
αόρατα εργαλεία εννοεί πετονιες η νηματα με οχι πολυ εντονα χρωματα επίσης να μην κανεις σκια πανω απο

υπαρχουν συματινα παραμαλα View attachment 50027
αόρατα εργαλεία εννοεί πετονιες η νηματα με οχι πολυ εντονα χρωματα επίσης να μην κανεις σκια πανω απο τα νερα
Όχι ρε φίλε 🤣🤣 και 5κιλη να είναι δεν στο κόβει σιγά τα δόντια μου έχει καταπιεί την πεταλούδα και δεν έκοψε ξέχνα το συρμα
 
Όχι ρε φίλε 🤣🤣 και 5κιλη να είναι δεν στο κόβει σιγά τα δόντια μου έχει καταπιεί την πεταλούδα και δεν έκοψε ξέχνα το συρμα
φίλε δεν χρησιμοποιώ συρμάτινα παραμαλα,διευκρίνιση σε απορία συναδέρφου απάντησα
 
Back
Top