Χάθηκε Setter

Από @Michael03

Χάθηκε το εικονιζόμενο θυλικό Setter στην περιοχή της Μικρομάνης στην Καλαμάτα...(δεν φοράει λουράκι).

ΑΡΙΘΜΟΣ microchip:
900 18 2000 96 95 24

received_473900500466753.jpegreceived_190863925855191.jpeg

Όποιος έχει δει το σκύλο ή γνωρίζει κάποια πληροφορία,παρακαλώ να επικοινωνήσει στον παρακάτω αριθμό.

Κιν. 693 44 10 872 Παναγιώτης
 
χάθηκε η κλάπηκε?
Μάλλον κλάπηκε ή κάτι του συνέβη......
Το έβγαλε βόλτα ο πατέρας μου να βγει να κατουρήσει και τα σχετικά αλλά έφυγε και δεν γύρισε ποτέ.

Πάντως το σκυλί δεν είχε πρόβλημα, όπου και να ήσουν ερχοταν και σε έβρισκε συν ότι ήξερε πολύ καλά την περιοχή, οποτε αποκλείεται να χάθηκε μόνο του.
 
να πας να αφήσεις μια μπλούζα σου στο χώρο που το έχασες. αν χάθηκε θα βρει στην μπλούζα την μυρωδιά σου και θα μείνει εκεί.... δεν έχεις να χάσεις τπτ.

περαστικά και εύχομαι το καλύτερο.
Να είσαι καλά φιλε μου!

Το έχω κάνει αυτό που λες αλλά δυστυχώς δεν.......
 
Να είσαι καλά φιλε μου!

Το έχω κάνει αυτό που λες αλλά δυστυχώς δεν.......
Μην απελπίζεσαι ακόμα μπορεί να χάθηκε και να λουφαξε κάπου όσο μπορείς ψάξε έχω βρει σκύλα μετά από εφτά οχτώ μέρες που την είχα σχεδόν ξεγράψει όπως και ενός φίλου μου που και πάλι είχαμε χάσει τις ελπίδες μας αλλά την βρήκαμε
Μακάρι να πάνε όλα καλά είναι μεγάλη στεναχώρια να χάνεις το σκυλί σου και να μην ξέρεις τι έχει συμβεί
 
Μην απελπίζεσαι ακόμα μπορεί να χάθηκε και να λουφαξε κάπου όσο μπορείς ψάξε έχω βρει σκύλα μετά από εφτά οχτώ μέρες που την είχα σχεδόν ξεγράψει όπως και ενός φίλου μου που και πάλι είχαμε χάσει τις ελπίδες μας αλλά την βρήκαμε
Μακάρι να πάνε όλα καλά είναι μεγάλη στεναχώρια να χάνεις το σκυλί σου και να μην ξέρεις τι έχει συμβεί
Εννοειται πως θα συνεχισω να ψάχνω αλλά είναι δύσκολο πλέον να βρεθεί:(.

Ειναι παρά πολυ μεγάλη στεναχώρια θα έλεγα, ειδικά και αν έχεις δεθεί συναισθηματικά και είναι αυτό που λες δεν ξέρω τι του συνέβη. Βγήκε μακριά σε κάποιο δρόμο και το πάτησε αμάξι, το ντουφεκισε κάποιος (γιατί υπάρχουν και τέτοιοι), το έκλεψε καποιος; ή τι έγινε τελος πάντων ;;;;;
 
Βάζω αυτο το post κι εδώ!!

Η φωτό είναι από το FB και απο κυνηγό....
Εχει βρεθεί το θηλικό Setter της παρακάτω φωτο....βρέθεικε απο συγγενικό μου πρόσωπο σήμερα, στο Όρος Αστράς του Ν.Ηλείας...
(δε φορούσε Beeper)...
Ίσως κάποιος το αναζητεί....

FB_IMG_1700082481142.jpgFB_IMG_1700082486123.jpg
 
Εννοειται πως θα συνεχισω να ψάχνω αλλά είναι δύσκολο πλέον να βρεθεί:(.

Ειναι παρά πολυ μεγάλη στεναχώρια θα έλεγα, ειδικά και αν έχεις δεθεί συναισθηματικά και είναι αυτό που λες δεν ξέρω τι του συνέβη. Βγήκε μακριά σε κάποιο δρόμο και το πάτησε αμάξι, το ντουφεκισε κάποιος (γιατί υπάρχουν και τέτοιοι), το έκλεψε καποιος; ή τι έγινε τελος πάντων ;;;;;
Μην απελπιζεσαι έχουμε χάσει σκύλα σε κυνήγι με τον πατέρα μου και τη βρήκαν γνωστοί μας μετά από 26 μέρες να περιφέρεται πολύ αδύνατη και μας πήραν τηλέφωνο. Είχα γυρίσει όλα τα καφενεία στα γύρο χωριά να ρωτάω και να αφήνω το τηλέφωνο μου. Όλα τα μεμονωμένα σπίτια τα είχα επισκεφτεί να ρωτήσω και να αφήσω τηλέφωνο. Είχα ρωτήσει όλους τους κτηνοτρόφους και είχα επισκεφτεί όσα μαντριά συνάντησα.Πήγαινα για μια βδομάδα πρωί και απόγευμα να βρω τι σκυλί. Το είχαμε ξεγράψει και τελικά βρέθηκε. Ελπίζω να το βρεις και να είναι καλά.
 
Το GPS είναι σχετικά οικονομική λύση. Όχι αυτά τύπου garmin που έχουν 850 ευρώ. Υπάρχουν μικρές συσκευές που μπαίνουν στο κολάρο του σκύλου και μέσω δικτύου κινητής τηλεφωνίας σου δείχνουν στο κινητό που είναι ο σκύλος. Σίγουρα δεν πιάνουν παντου, πίανουν όπου πιάνει κινητό. Είναι η καλύτερη λύση για να μην ψάχνουμε τον σκύλο
 
Εννοειται πως θα συνεχισω να ψάχνω αλλά είναι δύσκολο πλέον να βρεθεί:(.

Ειναι παρά πολυ μεγάλη στεναχώρια θα έλεγα, ειδικά και αν έχεις δεθεί συναισθηματικά και είναι αυτό που λες δεν ξέρω τι του συνέβη. Βγήκε μακριά σε κάποιο δρόμο και το πάτησε αμάξι, το ντουφεκισε κάποιος (γιατί υπάρχουν και τέτοιοι), το έκλεψε καποιος; ή τι έγινε τελος πάντων ;;;;;
αν το πλησιασει ξενος καθεται?αν ναι ,τοτε αν ειναι καλος θα παει σε κτηνιατρο να το σκαναρουν και να σου τηλεφωνησουν.
 
Βάζω αυτο το post κι εδώ!!

Η φωτό είναι από το FB και απο κυνηγό....
Εχει βρεθεί το θηλικό Setter της παρακάτω φωτο....βρέθεικε απο συγγενικό μου πρόσωπο σήμερα, στο Όρος Αστράς του Ν.Ηλείας...
(δε φορούσε Beeper)...
Ίσως κάποιος το αναζητεί....

View attachment 82341View attachment 82342
Κώστα το πήγε σε κτηνίατρο να δει μήπως έχει τσιπάκι;
 
Back
Top