Φυσιγγιοθήκες, πουλιάστρες, θήκες όπλων αξεσουάρ.

Καθότι σήμερα η γιορτή μου, ο αδερφός μου σκέφτηκε να μου κάνει και ένα κυνηγετικό δώρο. Παράγγειλε λοιπόν στον Γιάννη μια φυσιγγιοθήκη, χωρίς πολλά λόγια:
1.jpg

2.jpg


3.jpg


4.jpg


5.jpg


Ένα πολύ ωραίο και συγκινητικό δώρο. Πολλά ευχαριστώ και μπράβο και στον Γιάννη για την μαεστρία του, έμεινα άφωνος με την κατασκευή.
Χρόνια πολλά Μάνο, σε ξέχασα στις ευχές ... Πολύ όμορφη η κίνηση του Βασίλη , γεροι να είστε κ αγαπημένοι ... Μπράβο !!!
 
Καθότι σήμερα η γιορτή μου, ο αδερφός μου σκέφτηκε να μου κάνει και ένα κυνηγετικό δώρο. Παράγγειλε λοιπόν στον Γιάννη μια φυσιγγιοθήκη, χωρίς πολλά λόγια:
1.jpg

2.jpg


3.jpg


4.jpg


5.jpg


Ένα πολύ ωραίο και συγκινητικό δώρο. Πολλά ευχαριστώ και μπράβο και στον Γιάννη για την μαεστρία του, έμεινα άφωνος με την κατασκευή.
Χρόνια πολλά Μάνο!
Φυσίγγι και θήραμα εύχομαι
 
Καθότι σήμερα η γιορτή μου, ο αδερφός μου σκέφτηκε να μου κάνει και ένα κυνηγετικό δώρο. Παράγγειλε λοιπόν στον Γιάννη μια φυσιγγιοθήκη, χωρίς πολλά λόγια:
1.jpg

2.jpg


3.jpg


4.jpg


5.jpg


Ένα πολύ ωραίο και συγκινητικό δώρο. Πολλά ευχαριστώ και μπράβο και στον Γιάννη για την μαεστρία του, έμεινα άφωνος με την κατασκευή.
Χρόνια πολλά και καλοφόρετη....
Πολλά μπραβο και στο μάστορα....
 
Καθότι σήμερα η γιορτή μου, ο αδερφός μου σκέφτηκε να μου κάνει και ένα κυνηγετικό δώρο. Παράγγειλε λοιπόν στον Γιάννη μια φυσιγγιοθήκη, χωρίς πολλά λόγια:
1.jpg

2.jpg


3.jpg


4.jpg


5.jpg


Ένα πολύ ωραίο και συγκινητικό δώρο. Πολλά ευχαριστώ και μπράβο και στον Γιάννη για την μαεστρία του, έμεινα άφωνος με την κατασκευή.
Αυτά είναι δώρα για ένα κυνηγό ;)
Μπράβο στο Βασίλη και τον Μάστορα! Μάνο χρόνια σου πολλά και να την χαρείς στις βόλτες σου!
 
Καθότι σήμερα η γιορτή μου, ο αδερφός μου σκέφτηκε να μου κάνει και ένα κυνηγετικό δώρο. Παράγγειλε λοιπόν στον Γιάννη μια φυσιγγιοθήκη, χωρίς πολλά λόγια:
1.jpg

2.jpg


3.jpg


4.jpg


5.jpg


Ένα πολύ ωραίο και συγκινητικό δώρο. Πολλά ευχαριστώ και μπράβο και στον Γιάννη για την μαεστρία του, έμεινα άφωνος με την κατασκευή.
Μερακλίδικο δώρο σου έκανε τ' αδέρφι σου Μάνο!!!
Να το χαρείς με υγεία!!!

Έχω ιδία άποψη από τις φυσιγγιοθήκες του μαστροΓιάννη...
Πέρα του αισθητικού κομματιού και της ποιότητας κατασκευής, εκείνο που πραγματικά είναι του μεγάλο ατού τους είναι η άνεση στη χρήση...είναι με διαφορά η πιο άνετη και βολική φυσιγγιοθήκη που έχω φορέσει...
Τη φοράς και τη ξεχνάς...
 
Last edited:
Καθότι σήμερα η γιορτή μου, ο αδερφός μου σκέφτηκε να μου κάνει και ένα κυνηγετικό δώρο. Παράγγειλε λοιπόν στον Γιάννη μια φυσιγγιοθήκη, χωρίς πολλά λόγια:
1.jpg

2.jpg


3.jpg


4.jpg


5.jpg


Ένα πολύ ωραίο και συγκινητικό δώρο. Πολλά ευχαριστώ και μπράβο και στον Γιάννη για την μαεστρία του, έμεινα άφωνος με την κατασκευή.

Το δέρμα είναι κομμένο κομμάτι-κομμάτι με το χέρι του μετά από προσεκτικό προγραμματισμό των κομματιών που θα του χρησιμεύσουν για αυτό που κάνει. Η περίμετρος του δέρματος το ίδιο. Το δέρμα είναι ραμμένο στο χέρι διότι αυτό είναι το χοντρό ράμμα της χειροποίητης ραφής και όχι το λεπτό των μηχανών. Κάθε τρύπα για να περάσουν οι δύο βελόνες έχει γίνει προσεκτικά με το χέρι του. Μόνο το ράψιμο του πήρε ατελείωτες ώρες. Η υπομονή και η καλή διάθεση που πρέπει να είχε για να καθίσει να το κάνει είναι απαραίτητες για να βγει αυτή η δουλειά.
Πολλά συγχαρητήρια για το ταλέντο, το μεράκι και την καλή διάθεση στον τεχνίτη!
 
Καθότι σήμερα η γιορτή μου, ο αδερφός μου σκέφτηκε να μου κάνει και ένα κυνηγετικό δώρο. Παράγγειλε λοιπόν στον Γιάννη μια φυσιγγιοθήκη, χωρίς πολλά λόγια:
1.jpg

2.jpg


3.jpg


4.jpg


5.jpg


Ένα πολύ ωραίο και συγκινητικό δώρο. Πολλά ευχαριστώ και μπράβο και στον Γιάννη για την μαεστρία του, έμεινα άφωνος με την κατασκευή.
Χρόνια Πολλά .
Αθάνατη κατασκευή .
Έχω μια κι'εγώ χειροποίητη η οποία έκλεισε αισίως 44 χρόνια .
Μου την χάρισαν στα 13 μου ...Άλλαξα μόνο τον τοκά πρίν 10-12 χρόνια .
 
Καθότι σήμερα η γιορτή μου, ο αδερφός μου σκέφτηκε να μου κάνει και ένα κυνηγετικό δώρο. Παράγγειλε λοιπόν στον Γιάννη μια φυσιγγιοθήκη, χωρίς πολλά λόγια:
1.jpg

2.jpg


3.jpg


4.jpg


5.jpg


Ένα πολύ ωραίο και συγκινητικό δώρο. Πολλά ευχαριστώ και μπράβο και στον Γιάννη για την μαεστρία του, έμεινα άφωνος με την κατασκευή.
Καλοριζικη Μάνο!!
Πολυ ωραιο δώρο!!! Χρονια πολλα και καλα!!
Φτιαχνει και κάτι θήκες για τα οπλα δερματινες ο Γιαννης πολυ ωραιεε!!!!
Πες του βασιλη να το εχει στα υποψην του για του χρόνου....sarcastic.
 
Καλοριζικη Μάνο!!
Πολυ ωραιο δώρο!!! Χρονια πολλα και καλα!!
Φτιαχνει και κάτι θήκες για τα οπλα δερματινες ο Γιαννης πολυ ωραιεε!!!!
Πες του βασιλη να το εχει στα υποψην του για του χρόνου....sarcastic.
Το είχα συζητήσει με τον Γιάννη αλλά για εμενα! Τελικά κάποιοι φίλοι με απέτρεψαν για πρακτικούς λόγους! Μη με βάζεις σε έξοδα τωρα :D
 
Καλησπέρα στην όμορφη παρέα. Συγνώμη που θα σας ξενερώσω λίγο μετά το έργο τέχνης πού μας έδειξε ο Μάνος. Πραγματικά είναι κάτι μοναδικό..very shoked.
Θα ήθελα την γνώμη σας για μια φυσιγγιοθηκη που είδα. Σκέφτομαι τις μέρες που βρέχει ή έχει πολύ υγρασία και δεν θα ήθελα να είναι πολύ εκτεθειμένα τα φυσίγγια (όπως πχ τα RWS pappe). Δεν ξέρω αν είμαι υπερβολικός...
Μερικές πληροφορίες για την θήκη : χώρα προέλευσης Ρωσία. 12+12 φυσίγγια. Αδιάβροχη με εσωτερική επένδυση. Βάρος 400γρ. Ύψος 10εκ. Και η τιμή του στα 30 ευρώ.
s-l1600.jpg
s-l1600-2.jpg
s-l1600-3.jpg
s-l1600-1.jpg
 
Last edited:
Και τι δεν έχει βγει Δημήτρη. Την έχεις δει από κοντά από ότι κατάλαβα, εσένα πως σου φάνηκε; αν βρέχει και πάλι θα πρέπει να ανοίξεις το φερμουάρ για να πάρεις φυσίγγι επομένως θα βραχούν και πάλι. Για καρτέρι ίσως να σε βολέψει απλά επειδή θα πρέπει οπωσ γράφω να την ανοίξεις κάποια στιγμή δεν ξέρω αν τελικά κανεις δουλειά.
 
Καλησπέρα στην όμορφη παρέα. Συγνώμη που θα σας ξενερώσω λίγο μετά το έργο τέχνης πού μας έδειξε ο Μάνος. Πραγματικά είναι κάτι μοναδικό..very shoked.
Θα ήθελα την γνώμη σας για μια φυσιγγιοθηκη που είδα. Σκέφτομαι τις μέρες που βρέχει ή έχει πολύ υγρασία και δεν θα ήθελα να είναι πολύ εκτεθειμένα τα φυσίγγια (όπως πχ τα RWS pappe). Δεν ξέρω αν είμαι υπερβολικός...
Μερικές πληροφορίες για την θήκη : χώρα προέλευσης Ρωσία. 12+12 φυσίγγια. Αδιάβροχη με εσωτερική επένδυση. Βάρος 400γρ. Ύψος 10εκ. Και η τιμή του στα 30 ευρώ.
s-l1600.jpg
s-l1600-2.jpg
s-l1600-3.jpg
s-l1600-1.jpg
Εχω μεγαλη επιφύλαξη κατα ποσο στεγανό ειναι το φερμουάρ ωστε να προστατέψει τα φυσιγγια απο την υγρασία σε περιπτωση βροχής. Πιστευω πως θα ειναι και άβολο το άνοιξε κλείσε ειδικα οταν φοράς γάντια. Θα σου προτεινα την επιλογη αδιαβροχου γιλέκου. Εχω δυο αδιάβροχα, ενα ¨πορτοκαλί¨ για περπατητο κι ενα παραλλαγής για καρτερι.
 
Καλησπέρα στην όμορφη παρέα. Συγνώμη που θα σας ξενερώσω λίγο μετά το έργο τέχνης πού μας έδειξε ο Μάνος. Πραγματικά είναι κάτι μοναδικό..very shoked.
Θα ήθελα την γνώμη σας για μια φυσιγγιοθηκη που είδα. Σκέφτομαι τις μέρες που βρέχει ή έχει πολύ υγρασία και δεν θα ήθελα να είναι πολύ εκτεθειμένα τα φυσίγγια (όπως πχ τα RWS pappe). Δεν ξέρω αν είμαι υπερβολικός...
Μερικές πληροφορίες για την θήκη : χώρα προέλευσης Ρωσία. 12+12 φυσίγγια. Αδιάβροχη με εσωτερική επένδυση. Βάρος 400γρ. Ύψος 10εκ. Και η τιμή του στα 30 ευρώ.
s-l1600.jpg
s-l1600-2.jpg
s-l1600-3.jpg
s-l1600-1.jpg
ωραια φενεται και δεν ειναι και πολυ ακριβη,εγω θα την επερνα.
 
ωραια ζωνηηη και η τιμητης λογικη εγω θα την αγωραζαααα μιας και τα φυσιγκια τα καιωωωω ολα και δεν πρωλαβαινουνε να βγαλουνε ουτε μηναααα ουτε να τα πιαση υγρασια οχι δευτερη χρονιααα στην ζωνη
 
Και τι δεν έχει βγει Δημήτρη. Την έχεις δει από κοντά από ότι κατάλαβα, εσένα πως σου φάνηκε; αν βρέχει και πάλι θα πρέπει να ανοίξεις το φερμουάρ για να πάρεις φυσίγγι επομένως θα βραχούν και πάλι. Για καρτέρι ίσως να σε βολέψει απλά επειδή θα πρέπει οπωσ γράφω να την ανοίξεις κάποια στιγμή δεν ξέρω αν τελικά κανεις δουλειά.
Εχω μεγαλη επιφύλαξη κατα ποσο στεγανό ειναι το φερμουάρ ωστε να προστατέψει τα φυσιγγια απο την υγρασία σε περιπτωση βροχής. Πιστευω πως θα ειναι και άβολο το άνοιξε κλείσε ειδικα οταν φοράς γάντια. Θα σου προτεινα την επιλογη αδιαβροχου γιλέκου. Εχω δυο αδιάβροχα, ενα ¨πορτοκαλί¨ για περπατητο κι ενα παραλλαγής για καρτερι.
ωραια φενεται και δεν ειναι και πολυ ακριβη,εγω θα την επερνα.
Και άμα βρέχει τη φοράς ανάποδα προς τα κάτω το φερμουάρ...
ωραια ζωνηηη και η τιμητης λογικη εγω θα την αγωραζαααα μιας και τα φυσιγκια τα καιωωωω ολα και δεν πρωλαβαινουνε να βγαλουνε ουτε μηναααα ουτε να τα πιαση υγρασια οχι δευτερη χρονιααα στην ζωνη
Καλησπέρα σε όλους και ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.shake hands.. Σεβαστές όλες οι απόψεις. Λέω να κάνω την κίνηση και να την αγοράσω, όπως γράφεται δεν είναι και τα τρελά λεφτά που θα δώσω έτσι θα μου φύγει και η απορία αν είναι πραγματικά αδιάβροχη. weather1
 
Back
Top