Φυσίγγια για αγριόχηνες

Status
Not open for further replies.
100 metri beretta mobile 3* 45m :p

uE3pRag.jpg
 
Σαν ιδέα δεν ήταν κακή, ο συγκεντρωτηρας θέλει μια πατέντα να αποχωριζεται σε διαφορετικές αποστάσεις.
Θεωρώ ότι το 60 metri είναι πιο αποτελεσματικό με βάση του ότι θα έχει μια ωραία κατανομή εντελώς θεωριτικα στα 80-90 μέτρα
 
100 metri beretta mobile 3* 45m :p

uE3pRag.jpg
Το φυσίγγι αυτό κάνει ακριβώς ότι του ζητήσαμε να κάνει. Τώρα βέβαια είναι λίγο σαν τα @@ του δεσπότη, αλλά για κάποιον που θα ρίξει στα 100+ μέτρα σε ένα κοπάδι,, ίσως του δώσει μια κάρπωση. Από την άλλη σκέπτομαι και πόσα θα τραυματίσει, πόσα θα πάρει στο χέρι και απογοητεύομαι ...
 
Σαν ιδέα δεν ήταν κακή, ο συγκεντρωτηρας θέλει μια πατέντα να αποχωριζεται σε διαφορετικές αποστάσεις.
Ακριβώς.... θέλει άλλο στήσιμο-ζύγισμα να ανοίγει σωστά.. αυτό μέχρι και τα 100 πάει μονοβολο.. μέσα δίνει μια αδύναμη-αραιά ντουφεκια που δεν θα έχει αποτέλεσμα...
 
Σαν ιδέα δεν ήταν κακή, ο συγκεντρωτηρας θέλει μια πατέντα να αποχωριζεται σε διαφορετικές αποστάσεις.
Το έχει βγάλει κ 60 metri αλλαααα ααααααλλλλα κόντεψε να μου φύγει το όπλο από τα χέρια!!!! 36gr κ ψηλοτουφεκαει 30 πόντους... κλωτσημα που νομίζεις ότι το όπλο κόπηκε στα τεσσερα....προσωπικά δεν έχω δει σκάγια νούμερο 4 να τρυπάει σα βούτυρο τενεκέ φέτας στα 70 μέτρα ...ίσα με το στόχαστρο του όπλου...μέρα με την νύχτα η ανάκρουση των 2
 
Το έχει βγάλει κ 60 metri αλλαααα ααααααλλλλα κόντεψε να μου φύγει το όπλο από τα χέρια!!!! 36gr κ ψηλοτουφεκαει 30 πόντους... κλωτσημα που νομίζεις ότι το όπλο κόπηκε στα τεσσερα
Δεν τα χω ρίξει ποτέ Γιάννη, θυμάμαι που έφερε το κυνηγομαγαζο τότε που πρωτοκυκλοφορησαν στο νησί και τα δύο, πήραν μερικοί από περιέργεια αλλά δεν τους ρώτησα αν έριξαν κιόλας?
 
Όντως όποιοι έχουν ρίξει τα 60 metri λένε ότι κλωτσάει άσχημα. 100 metri έχω ρίξει αρκετά αλλά πουλί δεν έχω πάρει. Υπάρχει βίντεο πάντως στο tube που δείχνει ότι στα 120m ανοίγει ωραία. Αντε τώρα να υπολογίσεις πότε το πουλί πετάει στα 100 και πότε στα 120.
 
Αντε τώρα να υπολογίσεις πότε το πουλί πετάει στα 100 και πότε στα 120.
Βγάζεις την shootcam και προσαρμόζεις αποστασιόμετρο....και το αφήνεις να ανοιχτεί εκεί που πρέπει.Πατάς ,,ακούς το σφύριγμα και...... τέλος.
Απλά πράγματα....sarcastic..sarcastic..sarcastic.
Πλάκα πλακα όταν ακους το σφύριγμα ανατριχιάζεις!
 
Ίσως το μόνο κυνήγι στην Ελλάδα που θα είχε εφαρμογή το αποστασιομετρο και τα 100 metri στην Ελλάδα .
Συνήθως η πρώτη τουφεκιά είναι σε καθιστή στο χωράφι και οι υπόλοιπες στο σήκωμα του κοπαδιού.
Οπότε κοιτάς το αποστασιομετρο,υπολογίζεις 120 μέτρα και τις πλακώνεις με τα 100 metri .sarcastic..
 
Ίσως το μόνο κυνήγι στην Ελλάδα που θα είχε εφαρμογή το αποστασιομετρο και τα 100 metri στην Ελλάδα .
Συνήθως η πρώτη τουφεκιά είναι σε καθιστή στο χωράφι και οι υπόλοιπες στο σήκωμα του κοπαδιού.
Οπότε κοιτάς το αποστασιομετρο,υπολογίζεις 120 μέτρα και τις πλακώνεις με τα 100 metri .sarcastic..
Τα 100 metri στα καθιστά είναι φωτιά.
 
Ίσως το μόνο κυνήγι στην Ελλάδα που θα είχε εφαρμογή το αποστασιομετρο και τα 100 metri στην Ελλάδα .
Συνήθως η πρώτη τουφεκιά είναι σε καθιστή στο χωράφι και οι υπόλοιπες στο σήκωμα του κοπαδιού.
Οπότε κοιτάς το αποστασιομετρο,υπολογίζεις 120 μέτρα και τις πλακώνεις με τα 100 metri .sarcastic..
Και αν δν πάρεις καμία....τότε κάνεις ακόντιο το όπλο από τα νεύρα σου.....:cool:
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top