Φυσίγγια μικρών διαμετρημάτων

Καλημέρα ...τον τελευταίο μήνα λόγω δουλειάς δν προλαβαίνω να γεμίζω μόνος τα φυσίγγια και αγόρασα κάποια για δοκιμή .
1)Lambro classic 25gr με το σ.ποζε κάνουν απίστευτα σκοτωμτα ενώ με την καραμπίνα πολύ αδύναμα και μου κάνει πολύ εμπλοκή η καραμπίνα
2) GB 28gr δν το είχα ποτέ σε εκτίμηση σαν φυσίγγι Γτ πριν τρεις χρόνια είχα πάρει κάτι εξαρια και δεν μου άρεσαν ...φέτος τα πήρα με κρύα καρδιά και έπαθα πλακα κυνηγάω μόνο με οκτώ ή οκτώμισι το φυσίγγι κατά την προσωπική μου άποψη είναι κορυφή (δν έχω κάτι να κερδίσω για αβάντα κάποιου ) απλά και σε περπατητο αλλά και σε καρτέρι κάνει κάτι σκοτωματα που δν θα σήκωνα όπλο το όπλο που κυνηγάω είναι franchi affinity sporting 71cm και 16 άυλο με έσω-έξω τσοκακια
Και αφού βρήκα το φυσιγγι μ σταμάτησα και τις δοκιμές γιατί είναι και η τιμή στα αλλά φυσίγγια που είναι πολύ τσουχτερή για το κυνηγι της τσίχλας ...η τιμή των φυσιγγίων είναι 7€ που παίρνω ..καλημέρα
Γεια σου Γιάννη, από ποιον τα προμηθευεσαι δεν κάνουμε διαφήμιση αλλά τα καλά πρέπει να λέγονται 7€ δεν είναι και τόσο άσχημα σε σχέση με τις τιμές σε αυτό το διαμετρημα, υλικά ξέρεις αν και φαντάζομαι παραπλήσιο των Rio ξαδερφακια, γι'αυτήν την εταιρία μου έχει πει ο Τάσος αλλά δεν έτυχε να ρίξω ποτε.
 
Καλημέρα ...τον τελευταίο μήνα λόγω δουλειάς δν προλαβαίνω να γεμίζω μόνος τα φυσίγγια και αγόρασα κάποια για δοκιμή .
1)Lambro classic 25gr με το σ.ποζε κάνουν απίστευτα σκοτωμτα ενώ με την καραμπίνα πολύ αδύναμα και μου κάνει πολύ εμπλοκή η καραμπίνα
2) GB 28gr δν το είχα ποτέ σε εκτίμηση σαν φυσίγγι Γτ πριν τρεις χρόνια είχα πάρει κάτι εξαρια και δεν μου άρεσαν ...φέτος τα πήρα με κρύα καρδιά και έπαθα πλακα κυνηγάω μόνο με οκτώ ή οκτώμισι το φυσίγγι κατά την προσωπική μου άποψη είναι κορυφή (δν έχω κάτι να κερδίσω για αβάντα κάποιου ) απλά και σε περπατητο αλλά και σε καρτέρι κάνει κάτι σκοτωματα που δν θα σήκωνα όπλο το όπλο που κυνηγάω είναι franchi affinity sporting 71cm και 16 άυλο με έσω-έξω τσοκακια
Και αφού βρήκα το φυσιγγι μ σταμάτησα και τις δοκιμές γιατί είναι και η τιμή στα αλλά φυσίγγια που είναι πολύ τσουχτερή για το κυνηγι της τσίχλας ...η τιμή των φυσιγγίων είναι 7€ που παίρνω ..καλημέρα
Φίλε μου τα φυσίγγια GB ποια ειναι; δεν τα εχω ξανακούσει. Και η τιμή τους 7 ευρω πολύ καλή. Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις από που τα βρίσκεις για να πάρω και εγω;
 
Κώστα, ο κάλυκας τι ύψος έχει; Λογικά θα έπρεπε να είναι 65αρης, στην Αμερική αυτή η γόμωση 1/2 oz. ή 14γρ. συνηθίζεται σε κάλυκες 2,5" (63,5mm), αλλά δεν μπορώ να καταλάβω από τη φωτο και με προβληματίζει το ψηλό μέταλλο. Εδώ οι κοντοί κάλυκες που κυκλοφορούν (50-63-65 χιλ.) είναι πάντα με χαμηλό πάφυλα 8 χιλ. και μόνο οι μάγκνουμ είναι με ψηλό. Δεν ξέρω αν οι εταιρείες βγάζουν και κοντούς με ψηλό μέταλλο, και απλά δεν τους φέρνουν εδώ. Γιατί βέβαια θεωρώ απίθανο να τους κόβει η Clever (τους μάγκνουμ) για το συγκεκριμένο φυσιγγάκι.
Κατά τα άλλα, για την πυρίτιδα δεν είμαι σίγουρος, αλλά θάλεγα M92S ... η B&P δίνει για το 36αρι 0,63 Χ 13 γρ. Και ο συγκεντρωτήρας είναι της B&P, ο BABY 410
thumb_baby_410-1.jpg
https://www.baschieri-pellagri.com/it/borre/borre/1/1/410.aspx
Ενώ το καψούλι είναι το Cx50 οπότε προφανώς κι ο κάλυκας είναι Cheddite ...
 
Κώστα, ο κάλυκας τι ύψος έχει; Λογικά θα έπρεπε να είναι 65αρης, στην Αμερική αυτή η γόμωση 1/2 oz. ή 14γρ. συνηθίζεται σε κάλυκες 2,5" (63,5mm), αλλά δεν μπορώ να καταλάβω από τη φωτο και με προβληματίζει το ψηλό μέταλλο. Εδώ οι κοντοί κάλυκες που κυκλοφορούν (50-63-65 χιλ.) είναι πάντα με χαμηλό πάφυλα 8 χιλ. και μόνο οι μάγκνουμ είναι με ψηλό. Δεν ξέρω αν οι εταιρείες βγάζουν και κοντούς με ψηλό μέταλλο, και απλά δεν τους φέρνουν εδώ. Γιατί βέβαια θεωρώ απίθανο να τους κόβει η Clever (τους μάγκνουμ) για το συγκεκριμένο φυσιγγάκι.
Κατά τα άλλα, για την πυρίτιδα δεν είμαι σίγουρος, αλλά θάλεγα M92S ... η B&P δίνει για το 36αρι 0,63 Χ 13 γρ. Και ο συγκεντρωτήρας είναι της B&P, ο BABY 410
thumb_baby_410-1.jpg
https://www.baschieri-pellagri.com/it/borre/borre/1/1/410.aspx
Ενώ το καψούλι είναι το Cx50 οπότε προφανώς κι ο κάλυκας είναι Cheddite ...
Κοντός ήταν Στέλιο δεν νομίζω να ήταν μαγκνουμ.
 
Κωστα βγαζει βγαζει ματι αυτο φυσιγγακι και καλει τα χερια να το αρπαξουν..
Τετοιου τυπου συγκεντρωτηρα σε απλο 36αρι δεν εχω ξαναδει..μονο σε magnum..
Σκοπευτηριο το βρηκες η το εχει κανενας φιλος που κυνηγαει με 36αρι?
 
Κωστα βγαζει βγαζει ματι αυτο φυσιγγακι και καλει τα χερια να το αρπαξουν..
Τετοιου τυπου συγκεντρωτηρα σε απλο 36αρι δεν εχω ξαναδει..μονο σε magnum..
Σκοπευτηριο το βρηκες η το εχει κανενας φιλος που κυνηγαει με 36αρι?
Στο σκοπευτήριο φίλε είχε κάμποσα ριγμένα νόμιζα ότι ήταν remi μέχρι που το είδα από κοντά. Θα ρωτήσω τον υπάλληλο αν τα πουλάνε αυτοί .
 
Σήμερα ήμουν αλλά ντάλα στο σκοπευτήριο δεν ξέρω αν έφταιγε η ζέστη σε συνδυασμό με την υγρασία, σίγουρα έφταιγα και γω περισσότερο, τα remington gun club που ριχνω συνήθως σήμερα έριχνα περισσότερο 9αρια μου έδωσαν την εντύπωση ότι δεν τραβούσαν καθόλου δοκίμασα 8αρι κάπως καλύτερα (τα αλλα παιδιά έριχναν ιδιογομωση κανένα πρόβλημα). Πήρα και μερικά κουτάκια rio για δοκιμη στην καινούργια συσκευασία που εκτός από το κουτί και το τύπωμα του καλυκα δεν νομίζω να έχει αλλάξει κάτι.


Μ'άρεσε πολύ μαλακό και αποδοτικό και πεντακαθαρες οι καννες.
 
Φίλε τα έχεις ξανά ρίξει τα συγκεκριμένα;
Γνωρίζεις με τι υλικά είναι γεμισμένο;
Από ότι φαίνεται Γιώργο τα συγκεκριμένα είναι με μισοταπα, πυρίτιδα τώρα αν σφάξει ο Γιάννης κανένα θα δούμε.
https://www.romanamunizioni.it/prodotto/rm-tordo-allodola-2
.sex hard. ο κόκκινος καλυκας.
 
Rio game load cal 16
pnc banks near me that are open


of america near me
fallout 2 redding

Εντύπωση μου έκαναν τα σκάγια,χρωματικά γιατί ήταν στρογγυλά και ομοιόμορφα αλλά μαύρα κατρας σουπιοπιλαφο .sarcastic.

Τάσο και Στέλιο θυμάστε μια συζήτηση που είχαμε γι'αυτόν τον συγκεντρωτηρα ,δεν ξέρω αν φαίνεται αλλά στην φούστα εσωτερικά αναγράφει patented R .
c boy names 2015

 
Rio game load cal 16
pnc banks near me that are open


of america near me
fallout 2 redding

Εντύπωση μου έκαναν τα σκάγια,χρωματικά γιατί ήταν στρογγυλά και ομοιόμορφα αλλά μαύρα κατρας σουπιοπιλαφο .sarcastic.

Τάσο και Στέλιο θυμάστε μια συζήτηση που είχαμε γι'αυτόν τον συγκεντρωτηρα ,δεν ξέρω αν φαίνεται αλλά στην φούστα εσωτερικά αναγράφει patented R .
c boy names 2015

Τα είχα πάρει παλιότερα, πριν καμιά 10ετία. Ήταν ακριβώς ίδια, και η ίδια δόση πυρίτιδας 1,40 γρ. CSB1 ... Μου είχαν αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις, οι τσίχλες σε κάθε απόσταση έπεφταν στουπί. ;) Ήταν και μαλακά, αισθητά πιο μαλακά από τα ελληνικά 16αρια Rottweil της Δορκας που έριχνα συνήθως και είχαν 1,50 - 1,55 γρ. PSB1. Απλώς δεν τα ξαναβρήκα για ένα διάστημα εδώ κάτω, κι έτσι δεν τα ξαναπήρα.
Δε θυμάμαι για τα σκάγια, και δεν έβγαζα φωτογραφίες τότε τα φυσίγγια που έσφαζα κρατούσα μόνο σημειώσεις, τα βασικά ...
Για το συγκεντρωτήρα που λες, θυμάμαι τη συζήτηση, ο Τάσος είχε βρει κάποιο site που τον παρουσίαζε ισπανικό.
Φαίνεται απομίμηση του Ζ2Μ της Β&Ρ ... Ίσως από κάποια ισπανική βιοτεχνία, αφού η ΜΑΧΑΜ φαίνεται "επισήμως" να παράγει μόνο τον γνωστό τύπο με το χαρακτηριστικό αμορτισέρ 1824 και ΜΟΝΟ σε διαμέτρημα 12 !!!
 
Τα είχα πάρει παλιότερα, πριν καμιά 10ετία. Ήταν ακριβώς ίδια, και η ίδια δόση πυρίτιδας 1,40 γρ. CSB1 ... Μου είχαν αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις, οι τσίχλες σε κάθε απόσταση έπεφταν στουπί. ;) Ήταν και μαλακά, αισθητά πιο μαλακά από τα ελληνικά 16αρια Rottweil της Δορκας που έριχνα συνήθως και είχαν 1,50 - 1,55 γρ. PSB1. Απλώς δεν τα ξαναβρήκα για ένα διάστημα εδώ κάτω, κι έτσι δεν τα ξαναπήρα.
Δε θυμάμαι για τα σκάγια, και δεν έβγαζα φωτογραφίες τότε τα φυσίγγια που έσφαζα κρατούσα μόνο σημειώσεις, τα βασικά ...
Για το συγκεντρωτήρα που λες, θυμάμαι τη συζήτηση, ο Τάσος είχε βρει κάποιο site που τον παρουσίαζε ισπανικό.
Φαίνεται απομίμηση του Ζ2Μ της Β&Ρ ... Ίσως από κάποια ισπανική βιοτεχνία, αφού η ΜΑΧΑΜ φαίνεται "επισήμως" να παράγει μόνο τον γνωστό τύπο με το χαρακτηριστικό αμορτισέρ View attachment 1824 και ΜΟΝΟ σε διαμέτρημα 12 !!!
Κάτι τέτοιο πρεπει να παίζει.
 
Back
Top