Φυσίγγια μικρών διαμετρημάτων

Για ισπανικές φαίνονται, στο πρώτο CSB1 και στο άλλο PSB1, χωρίς να παίρνω και όρκο βέβαια ... Και δείχνει ότι δεν τις λυπήθηκαν καθόλου, ούτε ο Ιταλός ούτε ο Πυργιώτης. 😂🤣
Αν είναι αυτές που είπα, η δόση είναι αρκετά τσιμπημένη κατά τη γνώμη μου. Βάσει της δοσολογίας τους στο 12αρι, εγώ στο 20αρι θα έβαζα 1,25 - 1,30 γρ. το πολύ.
Άσε που δεν είναι και οι πλέον κατάλληλες για το 20αρι. Και καλά, για τα 25 γρ. πάει κι έρχεται, αλλά για τα 28 θα ταίριαζε καλύτερα η PSB2 Special ... Βέβαια οι ιδανικές για 28γρ θεωρώ ότι είναι οι Tecna, M92s & A0. Για αυτές το 1,40 - 1,45 x 28 είναι ΟΚ.
Το multitarget κόβει ρε φίλε και δεν κλοτσαει το ρίχνω με το δίκανο.

Εχω πάρει και από το speed 29g Το καινούργιο με την τέκνα έπιασα και την φάσα.
 
Αντε δάσκαλε
Δάσκαλος είναι πολύ μεγάλος τίτλος και εγώ δεν είμαι άξιος ούτε να το προφέρω.
M92s στα 28 γραμμαρια από 69-60 59,80
δεν δουλεύει ούτε με 688. Θέλει φόρτωμα και αν είναι και με χοντρά ακόμα περισοτερο. Εγώ την πήγα 1,55 Χ28 αλλά δεν …
ΜΒ36 θεωρό ότι είναι το ιδανικότερο μπαρούτι για το εικοσαρι 26 -28 γραμμαρια είναι ότι πρέπει. Εγώ πάνω από 27 δεν γεμίζω είναι περιτο δεν χρειάζεται. Τα κανω ποιο γκαζιαρικα
ΜG2 1,50Χ27 νο7 σημάδεψε και ρίξε χωρίς κανένα ενδοιασμό.
Tecna δεν με άφησε παραπονεμένο αλλά πολύ κουραστική γενικός. Τα έχω βρει ποιο καλά με την MG2
SIPE ένα φυσίγγιο γεμίζω με αυτήν διασποράς για μπεκάτσα, το ποιο βάρη στα 29 γραμμαρια με νο8. Κατά την άποψη μου MB36-MG2-sipe- MB32 για μονοβολα Δεν χρειάζεται αλλά μπαρούτια ο εικοσαρης.
 
Κατά την άποψη μου MB36-MG2-sipe- MB32 για μονοβολα Δεν χρειάζεται αλλά μπαρούτια ο εικοσαρης.
Το θεμα ειναι να βρεις τις μπαρουτες αυτες εδω αλλιως η θα πορευτης με αυτες που υπαρχουν η θα το βαλεις στον οπλοβαστο να το κανεις ξερες επωμισεις
 
Back
Top