Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Βρέθηκα σήμερα στον Καλκαντζάκο και πηρα για δοκιμή στις τσίχλες 2 κουτιά imperial 32 κι έπειτα απο την προτροπή του @Dimitris benelli κι 1 nsi due europa 28 8 1/2. Μακάρι να πάει καλά το 28 αρι. Ποιός δεν θέλει χαμηλή ανάκρουση-κρότο αν έχει ίδια απόδοση με τα υπόλοιπα;
 
Ψ
Βρέθηκα σήμερα στον Καλκαντζάκο και πηρα για δοκιμή στις τσίχλες 2 κουτιά imperial 32 κι έπειτα απο την προτροπή του @Dimitris benelli κι 1 nsi due europa 28 8 1/2. Μακάρι να πάει καλά το 28 αρι. Ποιός δεν θέλει χαμηλή ανάκρουση-κρότο αν έχει ίδια απόδοση με τα υπόλοιπα;
Ψαξε να βρεις την προσκοπευση που θέλει, μόλις βρεις την εικόνα θα τα πουμε , βάλε πιο μπροστά σε κρυο , το ιμπεριαλ ακόμα πιο μπροστα
 
Ψ
Ψαξε να βρεις την προσκοπευση που θέλει, μόλις βρεις την εικόνα θα τα πουμε , βάλε πιο μπροστά σε κρυο , το ιμπεριαλ ακόμα πιο μπροστα
Θα αφιερώσω ένα κυνήγι μόνο μ'αυτά και να μην μου πάνε θα τελειώσω μ 'αυτά, νομίζω θα το βρώ... Αν έχει κανα πουλάκι...
 
Βρέθηκα σήμερα στον Καλκαντζάκο και πηρα για δοκιμή στις τσίχλες 2 κουτιά imperial 32 κι έπειτα απο την προτροπή του @Dimitris benelli κι 1 nsi due europa 28 8 1/2. Μακάρι να πάει καλά το 28 αρι. Ποιός δεν θέλει χαμηλή ανάκρουση-κρότο αν έχει ίδια απόδοση με τα υπόλοιπα;
Μη σου φανει περιεργο κανα διαμπερες τραυμα στα 30m M.O στην τσιχλα....το Europa κενταει...
 
Μπράβο σου φίλε, βλέπω Α1 Λάμπρο ε;; είναι καλά;;πες μας την γνώμη σου
Ειναι αυτο που θελω. Κοφτη τουφεκια , πολυ γρηγορη , με ασημαντη ανακρουση. και να μου δινει δυναμη σε ν9 και να ειναι συγκεντρωτικο στο 3* που χρησιμοποιω σχεδον παντα. Το δοκιμασα στα περασματα πρωτη φορα φετος και δεν εχανα κοντα -μακρυα με ν9.
Οταν λεω "πολυ γρηγορη" δεν εννοω την αρχικη ταχυτητα, αλλα το χρονο απο το πατημα της σκανδαλης μεχρι να φτασουν τα σκαγια στο στομιο της κανης. Εγω τετοια φυσιγγια γουσταρω , ας μας πουν οι ιδιογομωτες τι παιζει (ειναι γρηγορο το καψουλι , η Α1 ή ο συνδυασμος τους. Το συγκεκριμμενο εχει και καλη ταχυτητα V1, ετσι συνολικα το νοιωθεις πολυ ακαριαιο στο στοχο.
Το πρωι ειχε -1 C και το φοβηθηκα , ξεκινησα με μερικα A1 sp 34 n9, αλλα γρηγορα εβαλα το 32 και ολα καλα, Στις 10.00 ειχε 11C
 
Ειναι αυτο που θελω. Κοφτη τουφεκια , πολυ γρηγορη , με ασημαντη ανακρουση. και να μου δινει δυναμη σε ν9 και να ειναι συγκεντρωτικο στο 3* που χρησιμοποιω σχεδον παντα. Το δοκιμασα στα περασματα πρωτη φορα φετος και δεν εχανα κοντα -μακρυα με ν9.
Οταν λεω "πολυ γρηγορη" δεν εννοω την αρχικη ταχυτητα, αλλα το χρονο απο το πατημα της σκανδαλης μεχρι να φτασουν τα σκαγια στο στομιο της κανης. Εγω τετοια φυσιγγια γουσταρω , ας μας πουν οι ιδιογομωτες τι παιζει (ειναι γρηγορο το καψουλι , η Α1 ή ο συνδυασμος τους. Το συγκεκριμμενο εχει και καλη ταχυτητα V1, ετσι συνολικα το νοιωθεις πολυ ακαριαιο στο στοχο.
Το πρωι ειχε -1 C και το φοβηθηκα , ξεκινησα με μερικα A1 sp 34 n9, αλλα γρηγορα εβαλα το 32 και ολα καλα, Στις 10.00 ειχε 11C
Και το σούπερ τόρντο είναι καλό!
 
Και το Α1 32 και το super tordo μου έκαναν καλή εντύπωση φέτος. Το Α1 το δοκίμασα και με κακοκαιρία και ήταν άψογο( βέβαια σε νούμερο 7 και φουλ τσοκ). Δεν δοκίμασα το super tordo με ζεστό καιρό γιατί τις ζεστές μέρες έριχνα Hit 8 & A1. Το έχει δοκιμάσει κανείς με σχετική ζεστή να μας πει εντύπωση;
 
Το Α1 32 το δοκίμασα αρκετά το φθινόπωρο στα μπασίματα και μαζί με το cheddite tordo είναι μάλλον αυτά που θα δουλέυω με το δίκαννο αντί του lambro classic που καταργήθηκε. Το super tordo είναι δυνατό; Για δίκαννο εννοώ, για πείτε ρε παιδιά εσείς που το δοκιμάσατε.
 
Ειναι αυτο που θελω. Κοφτη τουφεκια , πολυ γρηγορη , με ασημαντη ανακρουση. και να μου δινει δυναμη σε ν9 και να ειναι συγκεντρωτικο στο 3* που χρησιμοποιω σχεδον παντα. Το δοκιμασα στα περασματα πρωτη φορα φετος και δεν εχανα κοντα -μακρυα με ν9.
Οταν λεω "πολυ γρηγορη" δεν εννοω την αρχικη ταχυτητα, αλλα το χρονο απο το πατημα της σκανδαλης μεχρι να φτασουν τα σκαγια στο στομιο της κανης. Εγω τετοια φυσιγγια γουσταρω , ας μας πουν οι ιδιογομωτες τι παιζει (ειναι γρηγορο το καψουλι , η Α1 ή ο συνδυασμος τους. Το συγκεκριμμενο εχει και καλη ταχυτητα V1, ετσι συνολικα το νοιωθεις πολυ ακαριαιο στο στοχο.
Το πρωι ειχε -1 C και το φοβηθηκα , ξεκινησα με μερικα A1 sp 34 n9, αλλα γρηγορα εβαλα το 32 και ολα καλα, Στις 10.00 ειχε 11C
Τι όπλο ρίχνεις φίλε ;
 
Το Α1 32 το δοκίμασα αρκετά το φθινόπωρο στα μπασίματα και μαζί με το cheddite tordo είναι μάλλον αυτά που θα δουλέυω με το δίκαννο αντί του lambro classic που καταργήθηκε. Το super tordo είναι δυνατό; Για δίκαννο εννοώ, για πείτε ρε παιδιά εσείς που το δοκιμάσατε.
Μια χαρά είναι.
 
Το Α1 32 το δοκίμασα αρκετά το φθινόπωρο στα μπασίματα και μαζί με το cheddite tordo είναι μάλλον αυτά που θα δουλέυω με το δίκαννο αντί του lambro classic που καταργήθηκε. Το super tordo είναι δυνατό; Για δίκαννο εννοώ, για πείτε ρε παιδιά εσείς που το δοκιμάσατε.
το super tordo ειναι σαφως πιο δυνατο απο το Α1, αλλα με την ιδια συμπεριφορα. Δεν εριξα σε στοχο για να δω αν δινει λιγο πιο ανοιχτη κατανομη, αλλα μαλλον η διαφορα θα ειναι ασημαντη και σε αρκετη ζεστη
 
Α303, 76, 18,3. Αγοραστηκε στο Σικαγο το 1984 που πρωτοκυκλοφορησε και γραφει στην κανη beretta usa. Δεν ξερω αν διαφερει απο τις ευρωπαικες ή ολες απο Ιταλια φευγανε ;
Εκανες μια ερώτηση κ μέσα στο μυνημα σου έγραψες την απάντηση, το λεγόμενο Barell time δηλαδή η ΤC
 
Το Α1 32 το δοκίμασα αρκετά το φθινόπωρο στα μπασίματα και μαζί με το cheddite tordo είναι μάλλον αυτά που θα δουλέυω με το δίκαννο αντί του lambro classic που καταργήθηκε. Το super tordo είναι δυνατό; Για δίκαννο εννοώ, για πείτε ρε παιδιά εσείς που το δοκιμάσατε.
Εγώ που το ρίχνω με την επαναληπτική ( δεν έχει καμία διαφορά με το δίκαννο στο λάκτισμα) καταλαβαίνω ότι δεν είναι σίγουρα για καλοκαίρι. Το δοκίμασα με κρύο και υγρασία και φαίνεται ένα φυσίγγι ελαφρύ μεν αλλά όχι" ψοφιο".
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top