Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Πριν ξεκινησω την ιδιογομωση πριν χρονια ειχα παρει ενα κουτι απο ενα μαγαζι εδω στο νησι τα Superkill τα κοκκινα σε 8αρακια..για την υγρασια που εχει εδω σε συνδυασμο με την gm3 τα πηγε παρα πολυ καλα και κοντα και μακρια που τα ειχα ριξει
 
Πριν ξεκινησω την ιδιογομωση πριν χρονια ειχα παρει ενα κουτι απο ενα μαγαζι εδω στο νησι τα Superkill τα κοκκινα σε 8αρακια..για την υγρασια που εχει εδω σε συνδυασμο με την gm3 τα πηγε παρα πολυ καλα και κοντα και μακρια που τα ειχα ριξει
αυτα ειχαν μιλτο g3000 ,τωρα δεν ξερω τι εχουν ,αν συνεχιζει ακομα και βαζει g3000.
 
αυτα ειχαν μιλτο g3000 ,τωρα δεν ξερω τι εχουν ,αν συνεχιζει ακομα και βαζει g3000.
Το 34αρη μπορει να εχει g3000 εγω εριξα το 32αρη..ειμαι 1000% σιγουρος οτι ειχε gm3 γιατι μου εκανε εντυπωση η αποδοση και εσφαξα μερικα για εξεταση
 
Το 34αρη μπορει να εχει g3000 εγω εριξα το 32αρη..ειμαι 1000% σιγουρος οτι ειχε gm3 γιατι μου εκανε εντυπωση η αποδοση και εσφαξα μερικα για εξεταση
ειχαν και τα 32 αρια g3000 αλλα πηρες απο την παρτιδα μαλλον τοτε που ειχε τελειωση η g3000 και εβαλε gm3 ,το ιδιο ειχε γινει και με τα tsihla και εβαλε και σε αυτα gm3.
 
ειχαν και τα 32 αρια g3000 αλλα πηρες απο την παρτιδα μαλλον τοτε που ειχε τελειωση η g3000 και εβαλε gm3 ,το ιδιο ειχε γινει και με τα tsihla και εβαλε και σε αυτα gm3.
Μπορει οντως να ειναι ετσι..τα ειχα παρει γιατι ειχα ξεμεινει απο ψιλα σκαγια και θα πηγαινα για περπατητο με την παρεα και μου χε πιασει τον κωλο το μαγαζι αφου τα χα πληρωσει 8.5-9 €
 
Οταν εχει υψηλα ποσοστα υγρασιας,οπως ειπαν και προλαλησαντες,καλο ειναι να κατεβαινουμε ενα νουμερο απ' αυτο που συνηθως χρησιμοποιουμε.Τωρα,ενα φυσιγγι που το εριξα την περασμενη σεζον και μου αρεσε,ειναι το Fantom S4,στα 32γρ.
 
Οταν εχει υψηλα ποσοστα υγρασιας,οπως ειπαν και προλαλησαντες,καλο ειναι να κατεβαινουμε ενα νουμερο απ' αυτο που συνηθως χρησιμοποιουμε.Τωρα,ενα φυσιγγι που το εριξα την περασμενη σεζον και μου αρεσε,ειναι το Fantom S4,στα 32γρ.
τι τιμη το βρησκεις αυτο σωτηρη ?και με τι καιρο τα εριξες?
 
τι τιμη το βρησκεις αυτο σωτηρη ?και με τι καιρο τα εριξες?
Κωστα,7-7,50 Ευρω το ειχα παρει περυσι.Το εριξα με ψυχρα και υγρασια,λογω S4 και ειδα οτι παει καλα.Με υγρασια και ζεστη δεν το εριξα,αλλα το...φοβαμαι:cool:
 
Κωστα,7-7,50 Ευρω το ειχα παρει περυσι.Το εριξα με ψυχρα και υγρασια,λογω S4 και ειδα οτι παει καλα.Με υγρασια και ζεστη δεν το εριξα,αλλα το...φοβαμαι:cool:
Με υγρασία και σχετική ζέστη το δοκίμασα εγώ.....πολύ κρότο και αναποτελεσματικό (ίσως και λογικό θα Μ πεις λόγο s4)
 
Γιατί να είναι αναποτελεσματική η s4 σε αυτές τις συνθήκες;
Η S4 και γενικα οι διβασικες πυριτιδες με υγρασια και υψηλες θερμοκρασιες(οπως εναρξη και τις φθινοπωρινες ημερες,μολις ανεβει καλα ο ηλιος)...δεν.Κροτο,οπως ειπε κι ο Θοδωρης,πολυ αιμα κλπ.Ενας ιδιογομωτης ειναι πιο καταλληλος για ν' απαντησει
 
Γιατί να είναι αναποτελεσματική η s4 σε αυτές τις συνθήκες;
δεν φταιει η μπαρουτη .απλως το συγκεκριμενο στησιμο σε αυτο το φυσιγγι πρεπει να ειναι πιο δυνατο και να δουλευει σε κρυο καιρο και υγρασια.αυτο υποθετω.
 
δεν φταιει η μπαρουτη .απλως το συγκεκριμενο στησιμο σε αυτο το φυσιγγι πρεπει να ειναι πιο δυνατο και να δουλευει σε κρυο καιρο και υγρασια.αυτο υποθετω.
Μάλλον αυτό είναι,θα ανεβάζει πιέσεις και θα σκορπάει.
 
Τέτοιες συνθήκες πετυχαίνω στις αρχές στο τρυγόνι. Εκεί έχω μείνει ικανοποιημένος με φυσίγγια ιδιογόμωσης (με την s4) αλλά όχι όταν έχει περάσει πολύ η ώρα και η θερμοκρασία έχει φτάσει μετά τους 30 βαθμούς. Τότε αλλάζω γιατι θα μου τα σκορπάει. Αργότερα αλλάζει ο καιρός και ξεκινάνε τα κρύα.
 
Η ς4 σε καλυκα ΜΑΧΑΜ ( με το δικο του καψουλι ) 1,35Χ28- ΡΕΧ και 1,40Χ30-SRARK -N9 Δεν παιρνει
χαμπαρι ουτε απο ζεστη ουτε απο υγρασια.....απλα θεριζει !!! :)
ναι αυτο ειναι για τους ιδιογομοτες,εμεις μιλαμε για τα εμπορικα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top