Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Παιδιά τα F2 Classic της B&P τι γνώμη έχετε?Τι μπαρούτι και συνταγη είναι?
Πριν χρονια τα επαιρνα στα 6€. Εγω τοτε τα εριχνα με την sx3 και πήγαιναν τρελα , τοσο σε χοντρά αλλα και σε ψιλά. .Τα ειχα Νο1 αλλα με υγρασία και κρύο και κει νομιζω οτι την πάτησαν πολλοί.
Αν τα τελευταια χρονια αλλαξε κατι δεν γνωριζω.
Επειδή έχω ακόμη από τα παλιά είμαι διατεθειμένος να ανοίξω κάποιο και να το συγκρίνουμε με καινούργια παρτίδα ,αν έχει κάποιος διαθέσιμα.
 
Θα πάρεις τα 28άρια τα κυνηγετικά του είναι πιο all round στους καιρους Θα τα βρεις πολύ γρήγορα μαζί τους.
Να υποθέσω ότι αν του πω για το κυνηγετικό θα καταλάβει, μη με ρωτήσει ποιο εννοώ γιατί δεν θα ξέρω τι να απαντήσω
 
Να πω και εγώ την γνώμη μου για του Ρουμελιώτη πρώτη φορά τα δοκίμασα τα 32 γρ.Τι να πω ένα μεγάλο μπράβο!!!!!!!Χρόνια είχα να ζήσω τέτοιες τουφεκιές όπου το γυρνούσες ρεύμα ηλεκτρικό.Κουραστηκα να τρέχω από την μεγάλη απόσταση να μαζεύω τα τσιχλονια!!!!Συνδυασμός Ρουμελιώτης 32 γρ 9αρια και kicks mod.Μια στιγμή λέω λες να κάνει την δουλειά το κικς?Το γυρίζω μαμά τσοκ και πάλι τα ίδια.Μπραβο και πάλι μπράβο μακάρι να κρατήσει στην ίδια ποιότητα και μην κάνει πείραματα .Τα δοκίμασα με βοριά και νοτιά αν έχω τα ίδια αποτελέσματα και με υγρασία τότε το φυσίγγια του τα σπάει κυριολεκτικά.Τωρα μου μένει να δοκιμάσω στις κύριες το 34 με psb και το 35 του με psb για να δούμε!!!!Θα επανέλθω.....
 
Ούτε διαφήμιση κάνω, αλλά ούτε έχω και κανένα όφελος, ούτε κατηγορώ άλλους κατασκευαστές φυσιγγίων, απλά μίας και βρίσκομαι στο φόρουμ και η γνώμη και κάθε τι καλό έχουμε βρει, θέλω να σας το λέω,δεν σας είπα να πάρετε, αλλά η τιμή του προϊόντος είναι τέτοια που πρέπει να το βάλω εδώ να το δεί αυτός που θέλει,είναι κάτι φτηνό, καλό,και εδώ και 3-4 χρόνια το έχει στην ίδια τιμή με σήμερα, (Αβραμόπουλος, κατάστημα κυνηγετικών ειδών Αμαλιάδα,) κάλυκας Τ3φιόκι,616, βύσμα Καρδαρά μπαρούτι CSB1, δοκιμασμένο εδώ και λίγα χρόνια με τα καλύτερα αποτελέσματα,5.80€!!View attachment 36873View attachment 36874
φυσιγγάρα παίδες ,,αγοράστε άφοβα και αν δεν σας κάνουν όσοι πάρετε από Αθήνα εδώ είμαι ;)
 
Επειδή έγινε αρκετή συζήτηση γύρω από το θέμα GM3 - Granular και επειδή δεν λέω κάτι εάν δεν το γνωρίζω (εάν δεν το γνωρίζω σίγουρα λέω ...δεν γνωρίζω, απλά) επισυνάοτω το email από την Vectan την εταιρία που παράγει την πυρίτιδα GM3 για λογαριασμό της NSI και την πυρίτιδα Granular για λογαριασμό της Cheditte.....πιστεύω οτι την απάντηση της εταιρίας την αποδεχόμαστε....

Υ.Γ. Αυτό το κάνω προς ενημέρωση και γνωστοποίηση της πληροφορίας και όχι προς αντιπαράθεση μιας και όσοι έχουν παρακολουθήσει τις συζητήσεις μου ξέρουν οτι είμαι άνθρωος που μου αρέσει ο διάλογος γιατί και εγώ μέσα από τον διάλογο μαθαίνω.

View attachment 37223

Άρα όπως είχα πει και πριν...είναι η ίδια πυρίτιδα απλά της αλλάζουν χρώμα για να πωλείται από δύο άλλες εταιρίες ως....διαφορετική.
Εντελος φιλικα σου λεο οτι σου γραφουν παπαριες...αν εισαι ιδιογωμοτης βαλε 1,50*32 και της δυο με ιδιο συγκετροτιρα και ιδιο καλυκα να δεις μονος σου της Διαφορες...και τη; Δυο της εχω δουλεψη αρκετα...στα γραφο χωρις να θελο αντηπαραθεση..
 
Last edited:
Να πω και εγώ την γνώμη μου για του Ρουμελιώτη πρώτη φορά τα δοκίμασα τα 32 γρ.Τι να πω ένα μεγάλο μπράβο!!!!!!!Χρόνια είχα να ζήσω τέτοιες τουφεκιές όπου το γυρνούσες ρεύμα ηλεκτρικό.Κουραστηκα να τρέχω από την μεγάλη απόσταση να μαζεύω τα τσιχλονια!!!!Συνδυασμός Ρουμελιώτης 32 γρ 9αρια και kicks mod.Μια στιγμή λέω λες να κάνει την δουλειά το κικς?Το γυρίζω μαμά τσοκ και πάλι τα ίδια.Μπραβο και πάλι μπράβο μακάρι να κρατήσει στην ίδια ποιότητα και μην κάνει πείραματα .Τα δοκίμασα με βοριά και νοτιά αν έχω τα ίδια αποτελέσματα και με υγρασία τότε το φυσίγγια του τα σπάει κυριολεκτικά.Τωρα μου μένει να δοκιμάσω στις κύριες το 34 με psb και το 35 του με psb για να δούμε!!!!Θα επανέλθω.....
Έχει δύο 32αρια. Εσύ ποιο δοκίμασες;
 
Εντελος φιλικα σου λεο οτι σου γραφουν παπαριες...αν εισαι ιδιογωμοτης βαλε 1,50*32 και της δυο με ιδιο συγκετροτιρα και ιδιο καλυκα να δεις μονος σου της Διαφορες...και τη; Δυο της εχω δουλεψη αρκετα...στα γραφο χωρις να θελο αντηπαραθεση..
Και εγώ εντελώς φιλικά σου λέω αναφέρω οτι μου γράφει η....Vectan....η οποία..ΠΑΡΑΓΕΙ...αυτες τις πυρίτιδες (στην ουσία την πυρίτιδα)....η ιδια η εταιρία που πουλάει την ίδια πυρίτιδα σε δύο διαφορετικές εταιρίες και οι οποίες τις πλασάρουν σαν διαφορετικες...και όμως επειδή είναι εταιρίες κολοσσοί...που προσέχουν για να έχουν και να μην μπλέξουν...αναφέρει αυτά που έγραψε....εγώ τα μετέφερα ως γνώση προς όλους...από εκεί και πέρα ο καθένας το κρατάει ή το πετάει.
 
Και εγώ εντελώς φιλικά σου λέω αναφέρω οτι μου γράφει η....Vectan....η οποία..ΠΑΡΑΓΕΙ...αυτες τις πυρίτιδες (στην ουσία την πυρίτιδα)....η ιδια η εταιρία που πουλάει την ίδια πυρίτιδα σε δύο διαφορετικές εταιρίες και οι οποίες τις πλασάρουν σαν διαφορετικες...και όμως επειδή είναι εταιρίες κολοσσοί...που προσέχουν για να έχουν και να μην μπλέξουν...αναφέρει αυτά που έγραψε....εγώ τα μετέφερα ως γνώση προς όλους...από εκεί και πέρα ο καθένας το κρατάει ή το πετάει.
Ωραια... κανε μια δοκιμη μονος σου αν θες δεν θα χασης τιποτα κερδισμενος θα βγεις
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top