Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Γιατί αγορινα μου??? Τι έπαθες και κατρακυλησες??? Τι σε βοσκαει???? Πες το να ξαλαφρωσεις! Εδώ είδαμε και πάθαμε να τα ξεφορτωθούμε. Μας τα είχαν κάνει και δώρο να φανταστείς!!!
Τώρα που έπιασαν τα κρύα δεν δουλεύει τίποτα καλύτερα αδελφέ!100 ml Λάμπρο με κανέλα=εγγύηση!
 
Και άντε πες ότι δεν μου κάθισαν εμένα. Άλλοι 3 που είχαμε πάρει μαζί τα ιδια τράβηξαν με αυτα.
Και έχει και περίπου 8,00 ευρώ .
Πολύ μπροστά πολλά Ελληνικά φυσίγγια.Ουτε πατημένο ασβο δεν "αποτελειώνει".
 
Δεν ξερω γιατί πάντως με τα pellagri γενικά δεν τα βρήκα ποτέ, κάποτε εριχνα με τη benelli τα tordo nsi τα πηγαινε αριστα, όποτε δοκίμαζα τα classic 32 της pellagri ενώ επεφταν τα πουλιά ακόμα και σε μεγάλες αποστάσεις είχα πολλά ζωντανά. Μετά με την xlr5 δεν εριχνα πια τα tordo ειχαν χαλάσει πολύ εριχνα πολύ τα βεργίνα τα εβρισκα 6,80 και ειχα ριξει πολλές κουτες. Πολύ καλό φυσιγγι, αλλά ολα τα καλά για κάποιο λόγο τα σταματάνε...
 
Οι πιο πολλοί πίνουν νερό στο όνομα τους. Εγώ πήρα πριν μερικά χρόνια ποσότητα σε ψιλά σκαγια και την πατησα.
Κατάλαβα φίλε αλλά και από τους υπόλοιπους!Θα κάνω κάποιες δοκιμές και θα επανέλθω και γω.Εχω πάρει ένα κουτί 8αρι για τεστ
 
έχεις δίκιο Αρίστο...ναι το είχε πει και αυτό τον τιμάει...απλά νομίζω πως άσχετα οτι έχουν άλλη ονομασία...βασικά πρόκειται για την ίδια πυρίτιδα....πάρτον ένα τηλ να σου πει ;)
καμμια σχεση κωστα πολυ ανωτερο ηταν με την γκρανουλαρ.
 
Επειδή έγινε αρκετή συζήτηση γύρω από το θέμα GM3 - Granular και επειδή δεν λέω κάτι εάν δεν το γνωρίζω (εάν δεν το γνωρίζω σίγουρα λέω ...δεν γνωρίζω, απλά) επισυνάοτω το email από την Vectan την εταιρία που παράγει την πυρίτιδα GM3 για λογαριασμό της NSI και την πυρίτιδα Granular για λογαριασμό της Cheditte.....πιστεύω οτι την απάντηση της εταιρίας την αποδεχόμαστε....

Υ.Γ. Αυτό το κάνω προς ενημέρωση και γνωστοποίηση της πληροφορίας και όχι προς αντιπαράθεση μιας και όσοι έχουν παρακολουθήσει τις συζητήσεις μου ξέρουν οτι είμαι άνθρωος που μου αρέσει ο διάλογος γιατί και εγώ μέσα από τον διάλογο μαθαίνω.

263563381_2770807443220343_1048006045654343070_n.jpg

Άρα όπως είχα πει και πριν...είναι η ίδια πυρίτιδα απλά της αλλάζουν χρώμα για να πωλείται από δύο άλλες εταιρίες ως....διαφορετική.
 
όχι φίλε Κώστα
δεν ξέρουν τι λένε!
από που κι ως που θα ξέρει η Βεκτάν;
στο κάτω - κάτω ποια είναι η Βεκτάν για να ξέρει;

θα σας πω εγώ που ξέρω:

η Gm3 κάνει για: υγρασία 65% εως 78,5%, νοτιά από ΝΑ έως Νότια κατεύθυνση 4 έως 6 bofor και υψόμετρο 142,88 μ έως 143, 97 μ
η Granular κάνει για: υγρασία 75% εως 91,02 %, νοτιά από ΝΔ κατεύθυνση 5,315 έως 67,862 bofor και υψόμετρο 435,09 μ έως 749,98 μ επίσης κάνει για σεισμο έως 6,5 ρίχτερ
συνεπώς η Granular είναι για πιο δύσκολες καταστάσεις
αλλά για πραγματικά ακραίες καταστάσεις πολύ ζόρικες εκεί που τα φτύνουν οι μονοβασικές (μπλιαχ)! η βεκταν έχει βγάλει την σουπερ ντουπερ ουαου διβασική VΜΙ (vlitomaidanoitaliano)
και παραβαίνοντας τις αρχές μου σας δίνω το καλυτερότερο κεμπάπ για αυτή την εκπληκτική πυρίτιδα

ΙΔΟΥ ΚΥΡΙΟΙ:
κάλυκας cheddite T2 70 κομμένος στα 67,412567 mm Cx 75000 (ειδικό καψούλι για την vlitomaidanoitaliano) 0,8245 γρ (δεν θέλει παραπάνω είναι σουπερ η μπαρούτη) βύσμα βαλάντη τζι 77,0245, σκάγια #92 Φ0,0265 σε βάρος: 32,00548 γρ ΚΑΧ 11,357896 mmm και τριακοντασταδιακό κλείσιμο στα 57,419527 mm
το συγκεκριμένο κεμπάπ ανταποκρίνεται από κυνήγια πιτσιλωτής πεταλούδας έως κυνήγια παρδαλού πτερόσαυρου
ειδικά οι τσιχλάδες με αυτό το κεμπαπ την τσίχλα την έχετε στο τσεπάκι σας υπό την απαράβατη προυπόθεση να περάσετε πριν το κυνήγι και να αγοράσετε ένα πακετάκι στιμορολ και να το τοποθετήσετε εις το θυλάκιον* σας!



*θυλακιον = η τσέπη στα ελληνικά


Υ.Γ.1 ψέμματα σας είπα για την στιμορόλ!!!!!! και τριντεντ μας κάνει... τσίχλα να' ναι....

Υ.Γ.2 το παραπάνω μήνυμα το αφιερώνω στον Βίκτωρα, που διασκέδαζε με κάτι τέτοια χαζά - σατυρικά μηνύματά μου......
 
όχι φίλε Κώστα
δεν ξέρουν τι λένε!
από που κι ως που θα ξέρει η Βεκτάν;
στο κάτω - κάτω ποια είναι η Βεκτάν για να ξέρει;

θα σας πω εγώ που ξέρω:

η Gm3 κάνει για: υγρασία 65% εως 78,5%, νοτιά από ΝΑ έως Νότια κατεύθυνση 4 έως 6 bofor και υψόμετρο 142,88 μ έως 143, 97 μ
η Granular κάνει για: υγρασία 75% εως 91,02 %, νοτιά από ΝΔ κατεύθυνση 5,315 έως 67,862 bofor και υψόμετρο 435,09 μ έως 749,98 μ επίσης κάνει για σεισμο έως 6,5 ρίχτερ
συνεπώς η Granular είναι για πιο δύσκολες καταστάσεις
αλλά για πραγματικά ακραίες καταστάσεις πολύ ζόρικες εκεί που τα φτύνουν οι μονοβασικές (μπλιαχ)! η βεκταν έχει βγάλει την σουπερ ντουπερ ουαου διβασική VΜΙ (vlitomaidanoitaliano)
και παραβαίνοντας τις αρχές μου σας δίνω το καλυτερότερο κεμπάπ για αυτή την εκπληκτική πυρίτιδα

ΙΔΟΥ ΚΥΡΙΟΙ:
κάλυκας cheddite T2 70 κομμένος στα 67,412567 mm Cx 75000 (ειδικό καψούλι για την vlitomaidanoitaliano) 0,8245 γρ (δεν θέλει παραπάνω είναι σουπερ η μπαρούτη) βύσμα βαλάντη τζι 77,0245, σκάγια #92 Φ0,0265 σε βάρος: 32,00548 γρ ΚΑΧ 11,357896 mmm και τριακοντασταδιακό κλείσιμο στα 57,419527 mm
το συγκεκριμένο κεμπάπ ανταποκρίνεται από κυνήγια πιτσιλωτής πεταλούδας έως κυνήγια παρδαλού πτερόσαυρου
ειδικά οι τσιχλάδες με αυτό το κεμπαπ την τσίχλα την έχετε στο τσεπάκι σας υπό την απαράβατη προυπόθεση να περάσετε πριν το κυνήγι και να αγοράσετε ένα πακετάκι στιμορολ και να το τοποθετήσετε εις το θυλάκιον* σας!



*θυλακιον = η τσέπη στα ελληνικά


Υ.Γ.1 ψέμματα σας είπα για την στιμορόλ!!!!!! και τριντεντ μας κάνει... τσίχλα να' ναι....

Υ.Γ.2 το παραπάνω μήνυμα το αφιερώνω στον Βίκτωρα, που διασκέδαζε με κάτι τέτοια χαζά - σατυρικά μηνύματά μου......
στην αρχή λέω τί γράφει;;;; μετά έριξα το γέλιο της ημέρας....να είσαι καλά Μάριε και με το Υ.Γ.2 ...σταμάτησα να χαμογελάω έστω και για λίγο....έτσι είναι η ζωή...περνάει και αξίζει να την ζούμε σαν να μην υπάρχει αύριο
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top