Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
φαντάσου τα έριξα με την L4S όχι με την 930,,τι να σου πω Λευτέρη κάτι σαν το due ένα πράμα,,,και άντε να πω ότι είναι γρήγορο φυσίγγι να το δικαιολογήσω αλλά δεν είναι και τόσο γρήγορο
Μα αυτό μου κάνει εντύπωση ,το ότι έριξες με όπλο που πίστευα ότι δεν θα ένιωθες τίποτα ,τα είχες ρίξει πιο παλιά Παύλο ; Εάν ναι νομίζω ότι θα συμφωνήσεις ότι ήταν μαλακά φυσίγγια .Τι να άλλαξε άραγε ; ίσως και εγώ να έχω λανθασμένη άποψη ,να μην θυμάμαι καλά .
 
Μα αυτό μου κάνει εντύπωση ,το ότι έριξες με όπλο που πίστευα ότι δεν θα ένιωθες τίποτα ,τα είχες ρίξει πιο παλιά Παύλο ; Εάν ναι νομίζω ότι θα συμφωνήσεις ότι ήταν μαλακά φυσίγγια .Τι να άλλαξε άραγε ; ίσως και εγώ να έχω λανθασμένη άποψη ,να μην θυμάμαι καλά .
Ισχύει Παύλο ότι τα Due πλέον είναι πιο μαλακά ; Σε σχέση με πριν 2 χρόνια λέω ,μου το είπε σκοπευτής αυτό εγώ δεν τα έχω ρίξω τελευταία καθόλου .
 
φαντάσου τα έριξα με την L4S όχι με την 930,,τι να σου πω Λευτέρη κάτι σαν το due ένα πράμα,,,και άντε να πω ότι είναι γρήγορο φυσίγγι να το δικαιολογήσω αλλά δεν είναι και τόσο γρήγορο
380 με 390v1 δεν το λες και γρήγορο,σωστα.
 
Αυτά βαράνε καλά ;;;;; ... παραγγέλθηκαν ανεξάρτητα με την απάντηση :)

View attachment 36601
Με τα S4 δεν τα είχα βρει και καλά. Μπορεί να έφταιγα εγώ, η ημέρα, δεν ξέρω. Αντίθετα με τα Sipe είμαι ερωτευμένος. Ποτέ δεν χρησιμοποίησα καλύτερο, αλλά πρόσεξε ΜΟΝΟ ΣΕ ΝΟΤΙΑ η/και ΥΓΡΑΣΙΑ. Σε ξερό και ζεστό καιρό (>18-20 βαθμούς) μόνο κρότο πολύ κάνει και κλωτσάει.
 
Με τα S4 δεν τα είχα βρει και καλά. Μπορεί να έφταιγα εγώ, η ημέρα, δεν ξέρω. Αντίθετα με τα Sipe είμαι ερωτευμένος. Ποτέ δεν χρησιμοποίησα καλύτερο, αλλά πρόσεξε ΜΟΝΟ ΣΕ ΝΟΤΙΑ η/και ΥΓΡΑΣΙΑ. Σε ξερό και ζεστό καιρό (>18-20 βαθμούς) μόνο κρότο πολύ κάνει και κλωτσάει.
Μπορεί κάποιος να εξηγήσει αυτό που έγραψε ο φίλος ;; για ποιο λόγο λοιπόν αφου οι εξωτερικές συνθήκες δεν έχουν καμία σχέση με τις πυριτιδες όπως λένε κάποιοι συνάδελφοι, το κάθε φυσιγγι βγάζει δόντια κλωτσάει κ κανει πολυ θόρυβο στην ζέστη , κ κάνει τσαφ στο κρυο ;;;
 
Με τα S4 δεν τα είχα βρει και καλά. Μπορεί να έφταιγα εγώ, η ημέρα, δεν ξέρω. Αντίθετα με τα Sipe είμαι ερωτευμένος. Ποτέ δεν χρησιμοποίησα καλύτερο, αλλά πρόσεξε ΜΟΝΟ ΣΕ ΝΟΤΙΑ η/και ΥΓΡΑΣΙΑ. Σε ξερό και ζεστό καιρό (>18-20 βαθμούς) μόνο κρότο πολύ κάνει και κλωτσάει.
Τα sipe τα έριχνα παλιά όταν είχαν τον κοντο παφυλα. Αψογα! Μετά ακριβύνει πολύ και ακουστηκε κάτι για κάλυκες που κόβονταν μεσα στην θαλαμη και δεν ξαναπηρα. Τα s4 ούτε εμένα μου έκατσαν καλα. Τα είχα ρίξει με κρύα και παγετους.
 
Τα sipe τα έριχνα παλιά όταν είχαν τον κοντο παφυλα. Αψογα! Μετά ακριβύνει πολύ και ακουστηκε κάτι για κάλυκες που κόβονταν μεσα στην θαλαμη και δεν ξαναπηρα. Τα s4 ούτε εμένα μου έκατσαν καλα. Τα είχα ρίξει με κρύα και παγετους.
Ποτέ δεν είχα "τεχνικό" πρόβλημα με τα sipe. Μέχρι πέρυσι είχαν κίτρινο κάλυκα και κανονικό πάφυλα. Φέτος αυτά που πήρα ήταν κόκκινα, επίσης με κανονικό ύψος. Ως αποτέλεσμα μου φαίνονται ίδια.
Προσωπικές απόψεις, σχετικές με το ύφος* του καθενός μας.
* Το πως συνήθισε και βολεύεται
 
Αυτά βαράνε καλά ;;;;; ... παραγγέλθηκαν ανεξάρτητα με την απάντηση :)

View attachment 36601
Τα Sipe τα δούλευα παλιά ως τα μοναδικά φυσίγγια που χρησιμοποιούσα....Παλαιότερα ήταν θάνατος σκέτος...ασχέτως με τον καιρό που επικρατούσε....μετέπειτα όταν άλλαξε και συσκευασία το κουτί επειδή όπως γράφω τα χρησιμοποιούσα αποκλειστικά κατάλαβα οτι κάτι άλλαξαν οι Ιταλοί....δεν γνωρίζω τί ακριβώς δεν ψάχτηκα αλλά τα φυσίγγι ήταν ...διαφορετικό χωρίς να είναι κακό, απλά δεν ήταν ..τέλειο όπως πριν.
 
Εγώ τα έριξα με βροχή και κρύο καιρό και τα πουλιά είχαν αίματα. Μπορεί να είναι και τυχαίο γεγονός το αίμα αλλά δεν με εντυπωσίασαν κιόλας
Η προσωπική μου αντίληψη είναι το αντίθετο. Σε τέτοιους καιρούς μόνο αυτά μου κάνανε τα κέφια μου. Γι΄αυτό και μου αρέσαν.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top