Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Γνωστός στο χωριό έριξε φέτος τα καινούργια Oscar CH6 στα τρυγονια.Απο ότι μου είπε του άρεσαν πολύ και τα βρήκε καλύτερα από τα red fire του ίδιου.
Έχω πάρει δύο κουτιά και θα τα ρίξω μάλλον στα μπασιματα. Ένας από την δουλειά που έριξε ένα κουτί στα κορακοειδη είπε ότι του άρεσαν και έκαναν καλά κοψίματα. Αλλά τα 7€ και από μαγαζί που θεωρείται ότι κάνει κράτει στις τιμές το καθιστούν απαγορευτικό για εμενα προσωπικά.
 
Έχω πάρει δύο κουτιά και θα τα ρίξω μάλλον στα μπασιματα. Ένας από την δουλειά που έριξε ένα κουτί στα κορακοειδη είπε ότι του άρεσαν και έκαναν καλά κοψίματα. Αλλά τα 7€ και από μαγαζί που θεωρείται ότι κάνει κράτει στις τιμές το καθιστούν απαγορευτικό για εμενα προσωπικά.
Θυμάμαι που το συζητούσαμε Μήτσο.Εδω πρέπει να τα βρίσκεις στα 6,8€ που και πάλι είναι αρκετά αν έχεις κατανάλωση.Αν εξαιρέσεις του Ρουμελιώτη και κάποια άλλα που έχουν αναφερθεί εδώ πλέον δεν βρίσκεις ακόμα και 30αρι κάτω από τα 6€.
 
Παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς τα lambro A1 special στα 32gr?
Ο @Vasilis τα είχε ρίξει και πήγαιναν καλά.Αν δεν κάνω λάθος στα μπασίματα είχε πει.
Δεν θυμάσαι καλά Χρήστο. Τα έριξα φέτος πρώτη φορά στα τρυγόνια και πήγαν πολύ καλά και θα ρίξω μερικά και φέτος στα μπασίματα τσίχλας :)
 
Δεν θυμάσαι καλά Χρήστο. Τα έριξα φέτος πρώτη φορά στα τρυγόνια και πήγαν πολύ καλά και θα ρίξω μερικά και φέτος στα μπασίματα τσίχλας :)
Είναι σχετικά "γρήγορο "φυσιγγι ?Διότι τα 206formula nsi που δοκίμασα πέρσυ μου φάνηκαν λίγο αργά...
 
Δν με νοιάζει ρε....εσείς έχετε άλλο θεό εκεί πέρα....2 καταιγίδες πέρασαν τις προάλλες κ ούτε ψυχάλα δν έριξε κει.....Άι σιχτίρ....yelling.
Τότε δεν θα λες στην περιοχή μας, θα λες στην πόλη μου, έτσι,άστο κόρακα σας τα έφερε φέτος και πέσατε σαν τα κοράκια.sarcastic..very funny..sex hard..very funny.
 
Μου κάνε δώρο ένας φίλος προ λίγη ώρα 2 κουτάκια chedite tordo και ένα κραμανιδη 40 γρ ανάμεικτο για φάσα δε τα έχω ρίξει ποτέ .Θα φτάσει η ώρα τους τα ρίχνει κανείς να μου πει εντυπώσεις
Το 40 το εχω ριξει, πολυ καλο αλλα και πολυ δυνατο, εχει ερκετο κλωτσημα με αεριων
 
Μου κάνε δώρο ένας φίλος προ λίγη ώρα 2 κουτάκια chedite tordo και ένα κραμανιδη 40 γρ ανάμεικτο για φάσα δε τα έχω ρίξει ποτέ .Θα φτάσει η ώρα τους τα ρίχνει κανείς να μου πει εντυπώσεις
Το cheddite απο τα πιο καλά και σταθερά φυσίγγια για τσίχλες,τρυγόνια.
 
Μου κάνε δώρο ένας φίλος προ λίγη ώρα 2 κουτάκια chedite tordo και ένα κραμανιδη 40 γρ ανάμεικτο για φάσα δε τα έχω ρίξει ποτέ .Θα φτάσει η ώρα τους τα ρίχνει κανείς να μου πει εντυπώσεις
Θα βαλω μια τουφεκια στις βλητικες δοκιμες να δεις
 
Έχω αναρωτηθεί πολλές φορές με το θέμα τιμών σκεφτόμενος καλό με 7.50 η με 6.50 γιατί μερικές φορές αν και υποτιμούμε την τσίχλα πιστεύω πως θέλει πολύ καλό φυσίγγι λόγο μεγέθους και συνθηκών διαφορετικών που μπορεί να συναντήσουμε στο κυνήγι της και αν είμαι σίγουρος με το 7.50 το προτιμώ από το 6.50 αφού αν μου πάει στραφι το κυνήγι η αντί για 1/3 που λέει ο λόγος μου βγει 1/5 θα είναι το 6.50 σαν να το πλήρωσα 9€ . Πάντα είχα αμφιβολίες για τα φθηνά φυσίγγια στην τσίχλα δεν είναι ορτύκι που άμα το φτύσεις θα πέσει και τα περνάω από δοκιμή πριν αγοράσω ποσότητα γιατί έχω φάει και φίλες όπως όλοι πιστεύω.
 
Φολες
Γιάννη στα πιο πολλα κσρτερια ένας έμπειρος τσιχλοκυνηγος με ένα sporting 28 γρ ν 8 1/2 , πολυ δυσκολα θα χάσει πουλι, δεν θέλει κάτι ιδιαίτερο η τσίχλα στο φυσιγγι, απαιτεί όμως σκοπευτικη δεξιότητα κ μεγάλη εμπειρία από τον κυνηγο
 
Συμφωνώ ότι θέλει τα παραπάνω αλλά πες μου αν ένα πρωινό συναντήσεις θερμοκρ κοντά στο 0 η υγρασία 100% σχεδόν με πουλιά να περνάνε στα 40 μέτρα με το Σπόρτιγκ επειδή είναι συχνά αυτά τα φαινόμενα στο κυνήγι της τσίχλας για να μην πω έχει κάνα χιόνι και βρεθείς το ξημέρωμα με μείον 5 έχεις Σπόρτινγκ να δουλεύει στις παραπάνω συνθήκες αν ναι ποιο είναι?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top