Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μολις πληροφορήθηκα ότι "έφυγε" Ο Καραμανίδης (Super kill). Αν ισχύει συλλυπητήρια!
Χάρη δυστηχως ισχυει....62 χρονών...
χαθηκε άλλος ενας κατασκευαστής φυσίγγιων.....
Κριμα..και συλλυπητήρια στους δικους του ανθρώπους...
Και πριν λίγο έγινε κ η αναφορά για τα κόκκινα kill..
Λες κ δεν ήταν κάτι τυχαίο............
 
Χάρη δυστηχως ισχυει....62 χρονών...
χαθηκε άλλος ενας κατασκευαστής φυσίγγιων.....
Κριμα..και συλλυπητήρια στους δικους του ανθρώπους...
Και πριν λίγο έγινε κ η αναφορά για τα κόκκινα kill..
Λες κ δεν ήταν κάτι τυχαίο............
Κρίμα για τον άνθρωπο. Δεν ήταν και μεγαλος. Το ένα κουτάκι θα το κρατήσω για την συλλογή.
 
Κρίμα για τον άνθρωπο. Δεν ήταν και μεγαλος. Το ένα κουτάκι θα το κρατήσω για την συλλογή.
Μακάρι και εύχομαι να κρατήσουν την επιχείρηση του και το όνομα του, είναι κρίμα να χαθεί μια προσπάθεια που έκανε όλα αυτά τα χρόνια για να φτιάξει το όνομα " super kill"...
 
Μακάρι και εύχομαι να κρατήσουν την επιχείρηση του και το όνομα του, είναι κρίμα να χαθεί μια προσπάθεια που έκανε όλα αυτά τα χρόνια για να φτιάξει το όνομα " super kill"...
Θα το κρατήσουν τα παιδιά του, από καρκίνο έφυγε ο άνθρωπος.
 
Δηλαδή παιδιά jordan κόκκινα 32γρ δεν ρίχνει κανένας ;;;
Θυμάμαι σε μια φωτο που είχες βάλει,τα είχε παρει το μάτι μου..
Πάνε κάτι χρόνια πισω..Τοτε ειχαν πυριτιδα aquilla και συγκεντρωτηρα giovanni..
Πολυ καλα με καλό καιρό αλλά με υγρασία δεν μου αρεσαν καθολου...
Τωρα, πιστευω ο λόγος που δεν ακουγονται κ τόσο είναι γιατί δεν είναι κ τόσο οικονομικά αν θα τα επιλέξει κάποιος για κυνήγι τσίχλας..
 
Θυμάμαι σε μια φωτο που είχες βάλει,τα είχε παρει το μάτι μου..
Πάνε κάτι χρόνια πισω..Τοτε ειχαν πυριτιδα aquilla και συγκεντρωτηρα giovanni..
Πολυ καλα με καλό καιρό αλλά με υγρασία δεν μου αρεσαν καθολου...
Τωρα, πιστευω ο λόγος που δεν ακουγονται κ τόσο είναι γιατί δεν είναι κ τόσο οικονομικά αν θα τα επιλέξει κάποιος για κυνήγι τσίχλας..
Έτσι είναι ακριβά , για καλό καιρό είναι καλά.
 
Δηλαδή παιδιά jordan κόκκινα 32γρ δεν ρίχνει κανένας ;;;
Τα έχω δοκιμάσει εγώ και δεν με ενθουσίασαν ... αρκετό ξεπουπουλιασμα και τα πουλιά έφευγαν σε υγρό καιρό. Το μπλε 33gr είναι φωτιά αλλά πανάκριβο για τσίχλα , το βάζω σε αγριοπεριστερα . Με 3* και το μπλε σε νο7 είχα πάρει έναν κοτσυφα σε απόσταση 40+ !
 
Μου εφεραν σημερα 6 κουτια φυσιγγια για δωρο. Τα 2 ειναι νο !0 και τα 4 ειναι νο 10.
Τα πρωτα γραφουν CSB 30γρ κοκκινα
Τα δευτερα γραφουν CSB 32γρ θαλασσια.
Ειναι του Ρουμελιωτη.
Δεν τα εχω ξαναριξει και ουτε ξερω ποτε.
Επειδη φετος μου ηρθε στα χερια ενα SP BERETTA ULTRALICHT , αν λεω αν,επιτραπει, τα εχει δοκιμασει καποιος??
Απλα γνωμη θελω...
 
Νουμερο Ο(μηδενικά) ? Σωστά κατάλαβα?

Ιακωβε έχουν γίνει άπειρες αναφορές εδώ στο φόρουμ κ για τα δυο φυσίγγια...
Σε γενικές γραμμές είναι από τα πολυ καλά κ οικονομικά φυσίγγια...πιστευω θα μείνεις ικανοποιημένος...
 
Ααααααα....Μα λέω και εγώ.............
Απλώς αντί να γράψεις "1" μπροστά από το "0" καταλαθος έβαλες "! "......και μπερδευτηκα.......

Μια χαρά θα τα παει το ποζε σου.. Καλορίζικο κ με την ευκαιρία......
Σε ευχαριστω πολυ φιλε...
 
Σε ευχαριστω πολυ φιλε...
Θα ευχαριστηθείς καπνισματα! Csb32 νο10 εριξα πέρσι μερικά κουτιά , αν και δεν το προτιμω αυτο το νουμερο σκαγιων , και μέχρι 30 μέτρα έκαναν παπάδες! Ανοιχτά τσοκ γιατί πάνε λίγο μπαλα!!!
 
Θα ευχαριστηθείς καπνισματα! Csb32 νο10 εριξα πέρσι μερικά κουτιά , αν και δεν το προτιμω αυτο το νουμερο σκαγιων , και μέχρι 30 μέτρα έκαναν παπάδες! Ανοιχτά τσοκ γιατί πάνε λίγο μπαλα!!!
Ευχαριστω Δημητρη.. Για να δουμε, θα τα δοκιμασω φετος????
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top