Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Παλληκάρια για βοηθήστε λίγο, ποιά φυσίγγια του Ρουμελιώτη είναι δοκιμασμένα καταλληλότερα για χρήση με το Bell σε περπατητό? Όλα τα τελευταία χρόνια κυνηγάω με NSI Classica και πέρσι δοκίμασα τα Formula. Κυνηγάω με ποζέ (828U, 687SPII) και αδράνεια (Montefeltro).
Ακούω τόσα καλά λόγια και λέω να δοκιμάσω κι εγώ, αλλά όχι με συγκεντρωτήρα, μάλλον μισόταπα κλπ...
Νομίζω ο @DimDre είναι ο πλέον κατάλληλος για να σου απαντήσει..:)
 
Παλληκάρια για βοηθήστε λίγο, ποιά φυσίγγια του Ρουμελιώτη είναι δοκιμασμένα καταλληλότερα για χρήση με το Bell σε περπατητό? Όλα τα τελευταία χρόνια κυνηγάω με NSI Classica και πέρσι δοκίμασα τα Formula. Κυνηγάω με ποζέ (828U, 687SPII) και αδράνεια (Montefeltro).
Ακούω τόσα καλά λόγια και λέω να δοκιμάσω κι εγώ, αλλά όχι με συγκεντρωτήρα, μάλλον μισόταπα κλπ...
828U + csb32 no9 + brain bell = θάνατος μέχρι 25 τουλάχιστον μετρα. Και με 28άρια κυνηγετικα no 9 καλά είσαι.Στη δεύτερη κάνη έχω το ΜR.
 
Σκεφτόμουν να μην το πω......
Αλλά θα το πω μια που είπες το παραπανω...

Τα φυσίγγια του Ανδρέα μας έδειξαν κάτι που ίσως να πέρασε απαρατηρητο....

Ποιο είναι αυτό??

Τα φυσιγγια του μπήκαν σε όπλα από 18,2 αυλό μέχρι κ τον πιο διευρυμένο....κοντες και μακριές καννες κ.ο.κ.....
Σε όπλα που έχουν την φήμη ότι σκοτώνουν κ σε όπλα που έχουν φήμη εντελώς αντίθετη...
Το αποτέλεσμα??
Τα φυσιγγια αυτά ικανοποίησαν κ με το παραπανω μια αρκετά μεγάλη μερίδα κυνηγών που τα επέλεξαν......

Το παραπανω φυσικά κ δεν είναι διαφημιση για τον Ανδρεα.....Αλλο είναι το νόημα.......
Ούτε λόγος για διαφήμιση. Εγώ του το έχω πει , και έχουμε μιλήσει πολλές φορές και όχι μόνο για παραγγελίες , ότι μέχρι να τα χαλάσεις η να ξεφύγεις και εσύ στις τιμές , δεν σε αλλάζω με τιποτα. Τα όπλα που τα έχουμε ρίξει είναι: 828U , m2, Centro , vitoria , franchi 610 άντε να βάλω και το πλάγιο Baikal που ποτέ ποτέ παίρνει ο ξάδερφος. Αποτελέσματα καλά για όλα τα φυσίγγια και όλα τα τουφεκια. Μόνο με το 30αρι του δεν μπορώ να βρω ακρη με τίποτα εγω!
 
Μόνο με το 30αρι του δεν μπορώ να βρω ακρη με τίποτα εγω!
Και εγώ δεν μπορώ να εκφέρω ολοκληρωμένη αποψη...Γιατί αν κ είχα παρει κάποια κουτιά από αυτά εχω ρίξει πολυ ελαχιστα κ θυμάμαι πως ήταν αρκετά μαλακά...
Πάντως με τα csb1 χρειάστηκαν μόλις δυο γεμισματα στην moss. για να καταλάβω με τι ..εργαλεια..έχω να κάνω......
Με τρομερή διαφορά η καλυτερη απόδοση για την τιμή πώλησης από οποιοδήποτε άλλο φυσιγγι..κ πιο ακριβά ακόμα..
Και όλα αυτά με υλικά γομωσης που πολυ τα θεωρουν "κατώτερα" από κάποια αλλα...
Μακάρι οπως λες να συνεχίσει ετσι κ με αυτές τις τιμές κ ελάχιστοι θα ειναι αυτοι που θα μπορέσουν να τον κοντραρουν...
 
Μόνο με το 30αρι του δεν μπορώ να βρω ακρη με τίποτα εγω!
πολύ συγκεντρωτικό και συνάμα απίστευτα γρήγορο, με το "σκούπισμα" του πουλιού θέλει πάτημα ακριβώς μπροστά του, μόλις το βρεις θα σε κακομάθει αφάνταστα. μη φοβηθείς να βάλεις και 10αρια σε αυτό. και ανοιχτό τσοκ...
το ίδιο και το fantom tordo psb5 31gr
είναι τα μόνα τσιχλοφύσιγγα που σε αφήνουν μακάκα με το πόσο άμεσα είναι στο σκότωμα μόλις πατήσεις σκανδάλη.
δεν πρέπει να πέφτουν κάτω απο 420 αρχική τα υπολογίζω.
για έναρξη κάνουν οβερκιλλ να ξέρεις...
 
πολύ συγκεντρωτικό και συνάμα απίστευτα γρήγορο, με το "σκούπισμα" του πουλιού θέλει πάτημα ακριβώς μπροστά του, μόλις το βρεις θα σε κακομάθει αφάνταστα. μη φοβηθείς να βάλεις και 10αρια σε αυτό. και ανοιχτό τσοκ...
το ίδιο και το fantom tordo psb5 31gr
είναι τα μόνα τσιχλοφύσιγγα που σε αφήνουν μακάκα με το πόσο άμεσα είναι στο σκότωμα μόλις πατήσεις σκανδάλη.
δεν πρέπει να πέφτουν κάτω απο 420 αρχική τα υπολογίζω.
για έναρξη κάνουν οβερκιλλ να ξέρεις...
Πολύ πιο κάτω σε αρχική είναι πολλά λες.και για έναρξη μία χαρά είναι.
 
Παλληκάρια για βοηθήστε λίγο, ποιά φυσίγγια του Ρουμελιώτη είναι δοκιμασμένα καταλληλότερα για χρήση με το Bell σε περπατητό? Όλα τα τελευταία χρόνια κυνηγάω με NSI Classica και πέρσι δοκίμασα τα Formula. Κυνηγάω με ποζέ (828U, 687SPII) και αδράνεια (Montefeltro).
Ακούω τόσα καλά λόγια και λέω να δοκιμάσω κι εγώ, αλλά όχι με συγκεντρωτήρα, μάλλον μισόταπα κλπ...
Οπωσδήποτε το 32 αρι τού Ρουμελιώτη σε ν9 θα πάρεις, κοντά, μακριά.
 
Πολύ πιο κάτω σε αρχική είναι πολλά λες.και για έναρξη μία χαρά είναι.
Εμάς μας έκανε οβερκιλλ το καλοκαίρι σε νο8 τόσο το 30αρι όσο και το 32αρι (στον Χρήστο @PredatoZ μπορεί να το επιβεβαιώσει, όπως και στον πατέρα μου)
Το 30αρι το έχουν δει σε ταχογραφο στα 422 ξέρω
Και με αυτά που έχω δει επί του πεδίου, το πιστεύω.
Το 32αρι γρήγορο και αυτό, ένα κλικ ξεκάθαρα πιο κάτω όμως.
Γενικά δεν υπάρχουν πιστεύω πιο vfm φυσίγγια στην ελληνική αγορά.
 
Ούτε λόγος για διαφήμιση. Εγώ του το έχω πει , και έχουμε μιλήσει πολλές φορές και όχι μόνο για παραγγελίες , ότι μέχρι να τα χαλάσεις η να ξεφύγεις και εσύ στις τιμές , δεν σε αλλάζω με τιποτα. Τα όπλα που τα έχουμε ρίξει είναι: 828U , m2, Centro , vitoria , franchi 610 άντε να βάλω και το πλάγιο Baikal που ποτέ ποτέ παίρνει ο ξάδερφος. Αποτελέσματα καλά για όλα τα φυσίγγια και όλα τα τουφεκια. Μόνο με το 30αρι του δεν μπορώ να βρω ακρη με τίποτα εγω!
Φιλε μου ειναι οπως τα λες.Τα 32αρια του ειναι εξαιρετικα,τα 30αρια του απο την αλλη ουτε κρυο, ουτε ζεστη(παντα κατα την γνωμη μου)!
 
Εμάς μας έκανε οβερκιλλ το καλοκαίρι σε νο8 τόσο το 30αρι όσο και το 32αρι (στον Χρήστο @PredatoZ μπορεί να το επιβεβαιώσει, όπως και στον πατέρα μου)
Το 30αρι το έχουν δει σε ταχογραφο στα 422 ξέρω
Και με αυτά που έχω δει επί του πεδίου, το πιστεύω.
Το 32αρι γρήγορο και αυτό, ένα κλικ ξεκάθαρα πιο κάτω όμως.
Γενικά δεν υπάρχουν πιστεύω πιο vfm φυσίγγια στην ελληνική αγορά.
Επιβεβαιώνω.
 
828U + csb32 no9 + brain bell = θάνατος μέχρι 25 τουλάχιστον μετρα. Και με 28άρια κυνηγετικα no 9 καλά είσαι.Στη δεύτερη κάνη έχω το ΜR.
Οπωσδήποτε το 32 αρι τού Ρουμελιώτη σε ν9 θα πάρεις, κοντά, μακριά.
Ευχαριστώ, θα τα δοκιμάσω σίγουρα, ήθελα όμως και ένα φυσίγγι λιγότερο συγκεντρωτικό για πρώτο, κάτι σαν μαλλινόταπο ή μισόταπο, ούτως ώστε σε συνδυασμό με το Bell να ανοίγει πιό γρήγορα . Η επίδραση του Bell ακυρώνεται κατά ένα μικρό μέρος της από τον συγκεντρωτήρα, αυτό έχω δει τουλάχιστον στα classica με τον αποσπώμενο πάτο.
 
24γρ 28 ,εως και 30αντα σαν δυσκακια τις κατεβαζωωωωω,παραπανω απω 4,50 ευρωπουλακια το κουτι δεν ακουμπαω φυσιγκια για το τσιχλονιιι,,γνωμημουυυ ;)και η δουλιαμου γηναιτεεεε ,,κατα επιλωγην δικημου , λαμπρο SPORTIGK, και μετα του φιλουμου ρουμελιωτη τα 30ανταριαααα ΚΕΥΡΑΥΝΩςςς και τα 32 γρ ισαξιααα,ν 8 και 9,,, ηλεκτροσοκ στον αεραααα,,εχω ρηξηη κουτεςςς απω τον ανδρεααα.love.
 
Ευχαριστώ, θα τα δοκιμάσω σίγουρα, ήθελα όμως και ένα φυσίγγι λιγότερο συγκεντρωτικό για πρώτο, κάτι σαν μαλλινόταπο ή μισόταπο, ούτως ώστε σε συνδυασμό με το Bell να ανοίγει πιό γρήγορα . Η επίδραση του Bell ακυρώνεται κατά ένα μικρό μέρος της από τον συγκεντρωτήρα, αυτό έχω δει τουλάχιστον στα classica με τον αποσπώμενο πάτο.
Άμα θες και ένα μεσοταπο για τά πολύ πυκνά με το bell θα πας στο 30 αρι στο mezo η στο μεσοταπο του δορκα.
 
Κάτι κόκκινα kill τα έχει ρίξει κανεις? 32 γραμμάρια είναι και έχω τρία κουτάκια και θέλω να φύγουν από την ντουλάπα! Με κρύο φτουρανε η μπα;;;;
σκληρά φυσίγγια, ό,τι πρέπει για κρύο, έχω ρίξει ένα κουτάκι σε εφτάρια
 
Ευχαριστώ Βασίλη για την απάντηση. Σε 8αρια τα έχω και είναι προπερσινα νομιζω.
κι εγώ πρόπερσι τα έριξα το Δεκέμβρη του '18
δεν τα ξαναπήρα γτ μου φάνηκαν σκληρά παρόλο το κρύο (είχα ανέβει στα πεύκα/κούμαρα στα 600μ), προσκοπεύσεις αυτές που ξέρω νορμάλ, οι τσίχλες ξερές χωρίς αίματα, ούτε κιχ.
με το progressive comfort και αυτόν τον καιρό δε θα έχεις θέμα λογικά
(τα πουλιά είναι από εκείνη τη μέρα)
 

Attachments

  • 01.12.2018 (1).jpg
    01.12.2018 (1).jpg
    231,6 KB · Προβολές: 22
Status
Not open for further replies.
Back
Top