Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Τα μαιμου μπανανα στον Πυργο,τα αλλα στην Ισπανια.Τα εριχνα πριν 10-12 χρονια με κλειστα ματια
ολη την κυνηγετικη περιοδο στην τσιχλα σε Ν8.Ακομα και λαγοι κανανε καπακια στα 25-30 μετρα,ωραιο φυσιγγι.
Τωρα Καλκατζακος και μπανανα?Ειστε σιγουροι??
 
Last edited:
Ο Καλκαντζάκος τα αυθεντικά της ΜΑΧΑΜ Ισπανία έχει
Για εισαγώμενο φυσίγγι μια χαρά τιμή, ελληνικά με τα ίδια υλικά έχουν ίδιες ή και ακριβότερες τιμές, εξαίρεση του Ρουμελιώτη και τώρα οι προσφορές του Φάντομ.
 
Τα μαιμου μπανανα στον Πυργο,τα αλλα στην Ισπανια.Τα εριχνα πριν 10-12 χρονια με κλειστα ματια
ολη την κυνηγετικη περιοδο στην τσιχλα σε Ν8.Ακομα και λαγοι κανανε καπακια στα 25-30 μετρα,ωραιο φυσιγγι.
Τωρα Καλκατζακος και μπανανα?Ειστε σιγουροι??
Άμα δεν το ανοίξεις το φυσιγγι ποτέ δεν είσαι σίγουρος.
 
View attachment 14306
Σε τέτοιο κουτί ήταν 34γρ. Μου άρεσε πολύ σε περδικα. Με τα κρύα δεν το δοκιμασα. Πρόσφατα ανοιξα ένα από 2-3 που έχω στην άκρη κι αν θυμάμαι καλά ηταν γεμισμένο με psb1. Αυτά είναι γεμισμένα στην Ισπανία;
Pyrgos Grecia .sarcastic.
 
Παλιότερα είχα ρίξει αρκετά από τα imperial του Καρδαρά σε 30,32γρ και κάποια 34. Τίμια φυσίγγια για την τιμή τους.
Το μόνο που με ενοχλεί προσωπικά είναι ότι πάει να το πασάρει στην αγορά ως ισπανικό,ενώ θα μπορούσε να δώσει ένα άλλο όνομα στη σειρά αυτή ως καθαρά δικό του προϊόν.
 
Εγω με τα Πυργιωτικα δεν μπορουσα να βρω πευκο στα 10 μετρα
οχι να σηκωσω το οπλο σε τσιχλα.
Σε πληροφορώ τα μαγαζιά στην Πελοπόννησο τα βγάζουν πρώτα σε πωλήσεις επειδή την πάτησα και τα ψωνιζα χρόνια νομίζοντας ότι είναι ισπανικά στην επαρχία έτσι τα προμοταραν, τα είχαν προτωβγαλει με 50 ευρώ την κούτα και επειδή έκαναν τρελές πωλήσεις τώρα έχουν παραπλήσια τιμη με τα ισπανικά. Και όταν λέμε μαϊμού είναι μόνο στην ονομασία κατά τα άλλα είναι κανονικά εγκεκριμένο προϊόν και μάλιστα πρώτη θέση στα ράφια στα κυνηγομαγαζα .Υπάρχουν πολλοί που το χρησιμοποιούν ολη την κυνηγετική περίοδο αλλάζοντας μονο το νούμερο των σκαγιων
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top