Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
ναι αυτο ειναι για τους ιδιογομοτες,εμεις μιλαμε για τα εμπορικα.

ΟΚ. Ο Μιχαλης λιγο ποιο πανω απο το μηνυμα μου...ελεγε για ιδιογομωση....ωστοσο φυσιγγιο εμπορικο που να σε
καλυπτει σε ολες τις καιρικες συνθηκες....δεν νομιζω οτι μπορεις να βρεις.
 
ΟΚ. Ο Μιχαλης λιγο ποιο πανω απο το μηνυμα μου...ελεγε για ιδιογομωση....ωστοσο φυσιγγιο εμπορικο που να σε
καλυπτει σε ολες τις καιρικες συνθηκες....δεν νομιζω οτι μπορεις να βρεις.
Cheddite tordo 32.Tσουζει αλλα θεριζει!!
 
Στα εμπορικά δεν ξέρω τι γίνεται. Το είπα επειδή αναρωτιόμασταν για την πυρίτιδα.
Η ς4 σε καλυκα ΜΑΧΑΜ ( με το δικο του καψουλι ) 1,35Χ28- ΡΕΧ και 1,40Χ30-SRARK -N9 Δεν παιρνει
χαμπαρι ουτε απο ζεστη ουτε απο υγρασια.....απλα θεριζει !!! :)
1,40x30 στην s4 η sipe; Αν η s4 1,40x30 τότε sipe 1,45x30
 
Στα εμπορικά δεν ξέρω τι γίνεται. Το είπα επειδή αναρωτιόμασταν για την πυρίτιδα.

1,40x30 στην s4 η sipe; Αν η s4 1,40x30 τότε sipe 1,45x30

Μιχαλη 1,35Χ30 στην ζεστη 1,40Χ30 στο κρυο η ς4. Η sipe + 0,05 πυριτιδα περισσοτερη.
Και τις δυο αναλογα το ''κρυο'' και την δοσολογια πυριτιδας..... κανονιζεις και καψουλι -uee - 688- cx2000.
Επισεις τα βυσματα που εγραψα ειναι για κλεισιμο 2 σταδιων....εχουν Κ.Α.Χ. ( κενος απατητος χωρος ) 9 χιλιοστα.
Απο εκει και περα....καθε ιδιογομωτης....μπορει να τροποποιησει το σεταπ αναλογα τα γουστα του και το
κλεισιμο που θελει να κανει .
 
Στα εμπορικά δεν ξέρω τι γίνεται. Το είπα επειδή αναρωτιόμασταν για την πυρίτιδα.

1,40x30 στην s4 η sipe; Αν η s4 1,40x30 τότε sipe 1,45x30
Παρα πολυ χαμηλα σε πυριτιδα , συνταγη για το δικαννο του προπαππου μου , ανεβαστε μπαρουτη ειδικα σε κοντρα δοσεις
 
Με υγρασία και σχετική ζέστη το δοκίμασα εγώ.....πολύ κρότο και αναποτελεσματικό (ίσως και λογικό θα Μ πεις λόγο s4)
Οι τρεις διβασικες αδερφες πυριτιδες ειναι κ οι πιο θερμογονες , με λιγα λογια σε ζεστη ανεβαζουν κατα την καυση τους μεγαλες πιεσεις , αυτο εχει σαν συνεπεια μια κοφτη κ αποτομη αισθηση ανακρουσης κ να το γραψω πιο λαικα σκορπισμα της κατανομης , δεν ειναι τυχαια η αποδοση τους σε πολυ υγρο κ κρυο καιρο
 
εγω παιδες πανω απο 5 ευρωπουλακια φυσιγκη για την τσιχλα δεν δηνοοο,,χωρις να μιωσο το θυραμα αυτο ;) αλα τα 28γρ ν8 σπορτινκ την δουλιατους την κανουνε μια χαρα απο αρχες οκτωβρη μεχρι το ληξας σεζων,,και βεβαια η τουφεκιες πανταααα σε λογικες αποστασης,,δηλ μην μας φτενε μετα τα φυσιγκια και το οπλωμας και τα τσοκαρισματα.hair..sarcastic..sarcastic.
 
Οι τρεις διβασικες αδερφες πυριτιδες ειναι κ οι πιο θερμογονες , με λιγα λογια σε ζεστη ανεβαζουν κατα την καυση τους μεγαλες πιεσεις , αυτο εχει σαν συνεπεια μια κοφτη κ αποτομη αισθηση ανακρουσης κ να το γραψω πιο λαικα σκορπισμα της κατανομης , δεν ειναι τυχαια η αποδοση τους σε πολυ υγρο κ κρυο καιρο
Κατανοητό.....δοκιμές έκανα έτσι κ αλλιώς μιας και δεν έχω ιδιαίτερες γνώσεις. Αλλά το συμπέρασμα Μ το έβγαλα. Απλά Μ έκανε εντύπωση ο ιερός κρότος που βγάζανε σαν να εσκαγε κεραυνός. Βέβαια αργότερα που έριξα κάποια με χειμωνιάτικη υγρασία είδα εντελώς διαφορετικά αποτελέσματα. Όπως κατάλαβα ότι και για τα κυνήγια Μ αυτό το φυσιγγι Μ είναι αδιάφορο έμενε προσωπικά.
 
Εγω συνεχιζω να επιμενω με το IMPERIAL το αυθεντικο, 30 ή 32gr, ολη τη σαιζον, εδω και 3 χρονια, τιμιοτατο φυσιγγι και για τα χρηματα του και για την αποδοση του, τουλαχιστον μεχρι τωρα.
 
Εγω συνεχιζω να επιμενω με το IMPERIAL το αυθεντικο, 30 ή 32gr, ολη τη σαιζον, εδω και 3 χρονια, τιμιοτατο φυσιγγι και για τα χρηματα του και για την αποδοση του, τουλαχιστον μεχρι τωρα.
Πήρα μια κούτα από Καλκατζακο σε προσφορά και τα δοκίμασα στο χωριό αποτέλεσμα ήταν ότι πήγα και αγόρασα τα( μαϊμού imperial)με θεαματικά αποτελέσματα το χειμώνα. Όλους τους άλλους καιρούς ένα Σπόρτινγκ σε καλύπτει για όλα τα μικρά θηράματα
 
Πήρα μια κούτα από Καλκατζακο σε προσφορά και τα δοκίμασα στο χωριό αποτέλεσμα ήταν ότι πήγα και αγόρασα τα( μαϊμού imperial)με θεαματικά αποτελέσματα το χειμώνα. Όλους τους άλλους καιρούς ένα Σπόρτινγκ σε καλύπτει για όλα τα μικρά θηράματα
Εμενα παντως, τα τρια τελευταια χρονια δεν με εχουν απογοητευσει, σε κυνηγια σε πολλες περιοχες της χωρας με διαφορετικες κλιματολογικες συνθηκες.. Προσωπικες αποψεις..
 
Εμενα παντως, τα τρια τελευταια χρονια δεν με εχουν απογοητευσει, σε κυνηγια σε πολλες περιοχες της χωρας με διαφορετικες κλιματολογικες συνθηκες.. Προσωπικες αποψεις..
Τουλάχιστον 8-9 χρόνια πίσω έριχνε ο πατέρας τα 32γρ παντός καιρού,τέτοιο φυσίγγι ακόμα και τώρα το λέει δεν έχει ξαναρίξει!
 
Πήρα μια κούτα από Καλκατζακο σε προσφορά και τα δοκίμασα στο χωριό αποτέλεσμα ήταν ότι πήγα και αγόρασα τα( μαϊμού imperial)με θεαματικά αποτελέσματα το χειμώνα. Όλους τους άλλους καιρούς ένα Σπόρτινγκ σε καλύπτει για όλα τα μικρά θηράματα
Το παράδοξο,ένας γνωστός πάλι ρίχνει τα 32γρ《μαϊμού》 και αυτά παντός καιρού και δεν τα αλλάζει.
 
Εγω συνεχιζω να επιμενω με το IMPERIAL το αυθεντικο, 30 ή 32gr, ολη τη σαιζον, εδω και 3 χρονια, τιμιοτατο φυσιγγι και για τα χρηματα του και για την αποδοση του, τουλαχιστον μεχρι τωρα.
Το αυθεντικό δεν το λες και φθηνό.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top