Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δν το λες κ καλή τιμή το 6,65€........
Στα 6,70€ τα πουλάνε εδώ στην περιοχή μου...!!
Κώστα Μ στα 6€ το βρήκααπλα το λινκ το ανεβασα γν καταλάβετε σε πιο φυσίγγι αναφέρομαι...οπότε η διαφορά με του Ρουμελιώτη είναι μικρή...
 
Κώστα Μ στα 6€ το βρήκααπλα το λινκ το ανεβασα γν καταλάβετε σε πιο φυσίγγι αναφέρομαι...οπότε η διαφορά με του Ρουμελιώτη είναι μικρή...
Εντάξει...!! Αν είναι στα 6.00€ μόνο....τότε είναι πολύ καλό Deal....!! .shake hands.
 
Είναι φοβερή πυρίτιδα σίγουρα. Εγώ θα το αγνοούσα πλήρως αυτό το φυσίγγι πάντως. δεν έχει να μου προσφέρει κάτι. Την τσίχλα εκτός των άλλων τη θεωρώ για μένα και μάθημα σκόπευσης. μου αρέσει να κάνω τις δοκιμές μου βεβαια. Σκέψου έριξα 10άρι 32 γρ και το απέρριψα γιατί είχε πολύ σκάι και γινόταν σουρωτήρι η τσίχλα. Φαντάσου με 34 γρ 9/11 τι θα γίνεται.
 
Σ
Είναι φοβερή πυρίτιδα σίγουρα. Εγώ θα το αγνοούσα πλήρως αυτό το φυσίγγι πάντως. δεν έχει να μου προσφέρει κάτι. Την τσίχλα εκτός των άλλων τη θεωρώ για μένα και μάθημα σκόπευσης. μου αρέσει να κάνω τις δοκιμές μου βεβαια. Σκέψου έριξα 10άρι 32 γρ και το απέρριψα γιατί είχε πολύ σκάι και γινόταν σουρωτήρι η τσίχλα. Φαντάσου με 34 γρ 9/11 τι θα γίνεται.
σιγουρα δεν είναι μόνιμο φυσεκι για τους λόγους που μόλις ανέφερες καθώς και για την τιμή του. Αλλά είναι και αυτή η άτιμη η περιέργεια που σε σκουνταει ώρες ώρες χαχαχα. Χρόνια τώρα χρησιμοποιώ το 3Α το εννιάρι και είμαι απολύτως ευχαριστημένος
 
Το nsi collection grive 9/10 νούμερο σκάγια και μπαρούτι techna
Καλή η περιέργεια αλλά 16 ευρώ το κουτι επειδή η nsi το βάφτισε collezione speciale και το έκανε μαλινοταπο δε με τρώει.καλο το 9/11 αλλά ως εκεί.το θεωρώ εξαιρετικά ακριβό.καποια στιγμή πιο παλιά είχα πάρει ένα κουτάκι tortora 7/8 για τρυγωνι αλλά δεν ενθουσιάστηκα
 
Καλή η περιέργεια αλλά 16 ευρώ το κουτι επειδή η nsi το βάφτισε collezione speciale και το έκανε μαλινοταπο δε με τρώει.καλο το 9/11 αλλά ως εκεί.το θεωρώ εξαιρετικά ακριβό.καποια στιγμή πιο παλιά είχα πάρει ένα κουτάκι tortora 7/8 για τρυγωνι αλλά δεν ενθουσιάστηκα
Εντάξει έχεις δίκιο αλλά και με ένα κουτί φυσεκια βα δω πως δουλεύουν δεν χάλασε και ο κόσμος νομίζω ε;
 
Καλησπέρα στην παρέα του HL .
Χθες σε ένα γρήγορο απογευματινό είπα να δοκιμάσω μετά τα lambro sporting series 2 νο8 και τα skeet vo9.5 με τσοκ IC, για να έχω μια ιδέα για τα περπατητα αργότερα. Παρά την πολύ υγρασία και τις μεσαίες προς μεγάλες αποστάσεις των βολών 8/9 πουλιά ξερά και καπνισμένα, το ένα που έπεσε ζωντανό ήταν δικό μου λάθος αφού του μαδησα όλη την ουρά. Αυτό που μπορώ να καταλάβω από την λιγοστή εμπειρία μου στα σκοπευτικα φυσίγγια είναι ότι η τουφεκιά είναι αισθητά πιο σφιχτή και αν πάει γεμάτα πάνω στο πουλί σε μικρή απόσταση μάλλον θα το εξαυλωσει.
Σίγουρα θα ακολουθήσουν κάποιες δοκιμές σε κοντινές, μεσαίες αλλα και μακρινές αποστάσεις στο χαρτόνι.

Οτι θα έβρισκα φυσιγγι με 4,80 που να έχει τέτοιες καταβολές δεν το πίστευα.

Έρχεται η ώρα που θα παρθούν και οι πρώτες κούτες μετά το μάζεμα των ελιών...
 
Καλησπέρα στην παρέα του HL .
Χθες σε ένα γρήγορο απογευματινό είπα να δοκιμάσω μετά τα lambro sporting series 2 νο8 και τα skeet vo9.5 με τσοκ IC, για να έχω μια ιδέα για τα περπατητα αργότερα. Παρά την πολύ υγρασία και τις μεσαίες προς μεγάλες αποστάσεις των βολών 8/9 πουλιά ξερά και καπνισμένα, το ένα που έπεσε ζωντανό ήταν δικό μου λάθος αφού του μαδησα όλη την ουρά. Αυτό που μπορώ να καταλάβω από την λιγοστή εμπειρία μου στα σκοπευτικα φυσίγγια είναι ότι η τουφεκιά είναι αισθητά πιο σφιχτή και αν πάει γεμάτα πάνω στο πουλί σε μικρή απόσταση μάλλον θα το εξαυλωσει.
Σίγουρα θα ακολουθήσουν κάποιες δοκιμές σε κοντινές, μεσαίες αλλα και μακρινές αποστάσεις στο χαρτόνι.

Οτι θα έβρισκα φυσιγγι με 4,80 που να έχει τέτοιες καταβολές δεν το πίστευα.

Έρχεται η ώρα που θα παρθούν και οι πρώτες κούτες μετά το μάζεμα των ελιών...
Tα περισσοτερα γραμμαρια φιλε μου ειναι απλα σπαταλεs
 
Συμφωνώ απόλυτα, αλλά για πολλούς (Όπως και στους φίλους μου) είναι και θέμα ψυχολογίας που δεν τα προτιμούν...
Ειναι και αυτο που λεs εδω υπαρχουν ακομα ορισμενοι που κρινουν τα φυσιγγια απο τον κροτο και το λακτισμα δηλαδη αν τουs δωσειs ενα γλυκο φυσιγγι σου λενε δεν κανει τιποτα ακομα και οταν σε βλεπουν να σκοτωνειs με αυτα δεν πειθοντε.Εγω αδερφε τα ξεκινησα αυτα τα σκοπευτικα στην τσιχλα κυριωs λογο οικονομικου εδω και μια πενταετια και δεν μπορω να βρω κανενα μειονεκτημα
 
καλησπερα στην παρεα... φετοσ μετα απο καποια χρονια ξαναπηρα τα lambro euromix και μου φανηκαν πολυ καλα κ σε κοντινες κ μακρινες αποστασεις ... κυνηγαω με 1*... αν τα δοκιμασε κ καποιος αλλος να μας πει την γνωμη του
10 φυσίγγια έριξα και τα άφησα στην άκρη καθόλου ευχαριστημένος και παρά πολλά κατάλοιπα σαν τα b&p mb32 και τα 3Α τπτ
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top