Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
αργό σαν φυσίγγι αλλά αν βρεις την ταχύτητα του όντως είναι καλό !
μονο αργο δεν ειναι σε πληροφορω ειναι πολυ γρηγορο δουλευει με ολους τους καιρους δεν κολωνει και παω για το δευτερο κιβωτιο μηπως αυτα τα λες στο φορουμ για να πατρωναρεις αλλα φυσιγγια?η δεν βαρας τα πουλια και σου φταινε τα φυσιγγια εχω ριξει ενα καραβι γρανουλαρ και ξερω πως δουλευει και στα ετοιμα και στην ιδιογομωση
 
μονο αργο δεν ειναι σε πληροφορω ειναι πολυ γρηγορο δουλευει με ολους τους καιρους δεν κολωνει και παω για το δευτερο κιβωτιο μηπως αυτα τα λες στο φορουμ για να πατρωναρεις αλλα φυσιγγια?η δεν βαρας τα πουλια και σου φταινε τα φυσιγγια εχω ριξει ενα καραβι γρανουλαρ και ξερω πως δουλευει και στα ετοιμα και στην ιδιογομωση
Την γνωμη του ειπε ο ανθρωπος. Αυτο πιστευει και το ειπε. Μια φορα τον εχω συναντησει στο σκοπευτηριο, και πραγματικα ειναι ντουφεκος πολυ δυνατος αλλα εχω παρακολουθήσει τα γραπτά του στο φόρουμ και είμαι σιγουρος λάθος άνθρωπο κατηγορείς για πατρονάρισμα.
Εντελώς φιλικά.
 
Φάντομ 31γρ, σήμερα πέσαμε σε μέρος με πολλά πουλιά και παρά την υγρασία τα έκαιγε μέχρι και σε υπερβολικά μακρινές βολές για το 4αρι τσοκ που δουλεύω. Όταν μου τέλειωσαν χρησιμοποίησα τα uno prima που είχα στη ζώνη. Πιο σκληρή τουφεκιά και για 2η φορά συνεχόμενη έξοδο επιβεβαιώθηκε ότι πουλιά μετά τα περίπου 30-35 μέτρα δεν κατάφερνε να τα αποτελειώσει. Ίσως έπρεπε να σφίξω τσοκ, αλλά μου φαίνεται ότι το πείραμα απέτυχε.
 
μονο αργο δεν ειναι σε πληροφορω ειναι πολυ γρηγορο δουλευει με ολους τους καιρους δεν κολωνει και παω για το δευτερο κιβωτιο μηπως αυτα τα λες στο φορουμ για να πατρωναρεις αλλα φυσιγγια?η δεν βαρας τα πουλια και σου φταινε τα φυσιγγια εχω ριξει ενα καραβι γρανουλαρ και ξερω πως δουλευει και στα ετοιμα και στην ιδιογομωση
Το ότι σου αρέσει ένα φυσιγγι εσένα δεν σημαίνει ότι πρέπει να αρέσει σε όλους... εσυ το γουστάρεις ο Παύλος όχι όπως και άλλοι.. μη λες λοιπόν υπόνοιες και εξυπνάδες... εάν δεν σου άρεσε εσένα ένα φυσιγγι που ρίχνω εγώ θα σου άρεσε να έλεγα τα ίδια για σενα ότι τα προμοτάρεις;;; Δεν είναι όλα τα φυσιγγια ίδια, δεν δοκιμάζονται με τα ίδια όπλα, στις ίδιες συνθήκες, με τις ίδιες προτιμήσεις που έχει ο καθένας στα φυσιγγια που χρεισιμοποιει... γιαυτο γράψε την άποψη σου και μέχρι εκεί.......
 
Φιλος μου ειχε δωσει συνταγη με ρελιαστο φυσιγγι γεμισμενο με C7, και μετρημενο γυρω στα 380 μ/δ. Δοκιμαστηκαν στο οπλο μου, σε ακομα ενα με Optima HP, και φετος 2 φιλοι ξεκινησαν να τα γεμιζουν και αυτοι. Ολα τα συμπερασματα ηταν οτι το συγκεκριμενο φυσιγγι σκοτωνε καλα, ανελπιστα καλα, και χωρις να αισθανεσαι οτι ριχνεις με αντιαεροπορικο.

Αργο ή γρηγορο δεν εχει σημασια, αν ξερεις τι ακριβως κανεις.
 
μονο αργο δεν ειναι σε πληροφορω ειναι πολυ γρηγορο δουλευει με ολους τους καιρους δεν κολωνει και παω για το δευτερο κιβωτιο μηπως αυτα τα λες στο φορουμ για να πατρωναρεις αλλα φυσιγγια?η δεν βαρας τα πουλια και σου φταινε τα φυσιγγια εχω ριξει ενα καραβι γρανουλαρ και ξερω πως δουλευει και στα ετοιμα και στην ιδιογομωση
Μαλλον εσυ φιλε περνεις ποσοστα επι των πωλησεων....αλλιως δεν μπορω να καταλαβω προς τι τοσο ζηλος για τα συγκεκριμενα φυσιγγια.
 
Το ότι σου αρέσει ένα φυσιγγι εσένα δεν σημαίνει ότι πρέπει να αρέσει σε όλους... εσυ το γουστάρεις ο Παύλος όχι όπως και άλλοι.. μη λες λοιπόν υπόνοιες και εξυπνάδες... εάν δεν σου άρεσε εσένα ένα φυσιγγι που ρίχνω εγώ θα σου άρεσε να έλεγα τα ίδια για σενα ότι τα προμοτάρεις;;; Δεν είναι όλα τα φυσιγγια ίδια, δεν δοκιμάζονται με τα ίδια όπλα, στις ίδιες συνθήκες, με τις ίδιες προτιμήσεις που έχει ο καθένας στα φυσιγγια που χρεισιμοποιει... γιαυτο γράψε την άποψη σου και μέχρι εκεί.......
και η κουτση μαρια ξερει οτι στα 28 και 30 γραμμαρια η ντουφεκια ειναι απο μονη της γρηγορη και αν το κανεις κοντρα δοση ειναι ακομη γρηγορο απλα μαθηματικα ειναι
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top