Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μπορώ να πω ότι όντως τα Imperial τα Original είναι πολύ καλά σε 32γρ και 34γρ που έχω πάρει μέχρι στιγμής 2 250αδες από 7αρια 8αρια και 9αρια από Γκιουλεκα με το όλο πράσινο χαρτόκουτο μετά τα σταμάτησε και φέρνει τα Ελληνικά. Πολύ καλά δοκιμασμένα σε κοτσύφια και τρυγόνια ακόμα έχω και τα ευχαριστιέμαι.
Μήπως γνωρίζεις αν η προσφορά του Γκιουλέκα αναφερόταν στα ελληνικά η στα ισπανικά;
 
ειρήνη γιατί .................... ???
σε καιρό πολέμου γίνονται οι μεγαλύτερες ανακαλύψεις .............. .yel. .yel. .yel.
"Πόλεμος, πατήρ πάντων" κατα τον Ηρόδοτο, τον "πατέρα" της Ιστορίας.
"Πόλεμο" έκαναν και οι Κυβερνώντες μας, και "Μαχες" έδιναν (και δίνουν) σχεδόν κάθε εβδομάδα στις Βρυξέλες την τελευταία 10ετία και μας φόρτωσαν απο 1-2 μνημόνια ο καθένας.
Άλλος γ--εί -με το μπαρδόν- άλλος πολεμάει, ήθελα να πω, κι άλλος πληρώνει.

Άντε, ζωή σε ....λόγου μας.
Συγνώμη για το εκτός θέματος, αλλα αφού ούτε κυνήγι πάω ούτε για ψάρεμα ....;)
 
Ναι με ολουs για αυτό ρώτησεs μαλιστα
Όχι δεν ρώτησα γι'αυτό. Ρώτησα γιατί ξεκάθαρα αναφερθηκες σε αυτούς που ρίχνουν 28. Θυμάσαι;
Συνηθωs αυτοι που ρίχνουν 28 δεν αφήνουν καλυκεs πισω για λογουs αποκρυψηs..
Και είναι πολύ εύλογη η απορία του γιατί όσοι ρίχνουν 28 θέλουν να κρύψουν το καρτέρι.
 
Μήπως γνωρίζεις αν η προσφορά του Γκιουλέκα αναφερόταν στα ελληνικά η στα ισπανικά;
Όταν τα είχα πάρει πριν 2 χρόνια ήταν τα ισπανικά, τώρα δεν ξέρω στα λίγα γραμμάρια τι έχει, πριν κανα μήνα που πήγα να πάρω για φίλο ένα κουτί 36gr 5αρια ήταν πάντως τα ελληνικά όπως η παρακάτω Photo δεν τον ρώτησα όμως για μικρότερα, θα περάσω και θα μάθω.

4872
 
Τα sporting της Lambro είναι πολύ τίμιο φυσίγγι και για το σκοπευτήριο αλλά και για την τσίχλα.. Πέρσυ το καλοκαίρι είχα ρίξει περίπου 30 κούτες μέσα σε ένα διάστημα 2 μηνών και είχα δοκιμάσει και πίνακα καταλόγους κλπ κλπ.. Πολύ ευχαριστημένος..
 

Attachments

  • A6AD78EB-14FB-476B-92C8-C22980E5D203.jpeg
    A6AD78EB-14FB-476B-92C8-C22980E5D203.jpeg
    233,6 KB · Προβολές: 43
Τα sporting της Lambro είναι πολύ τίμιο φυσίγγι και για το σκοπευτήριο αλλά και για την τσίχλα.. Πέρσυ το καλοκαίρι είχα ρίξει περίπου 30 κούτες μέσα σε ένα διάστημα 2 μηνών και είχα δοκιμάσει και πίνακα καταλόγους κλπ κλπ.. Πολύ ευχαριστημένος..

συμφωνώ για το σκοπευτήριο , για την τσίχλα είπαμε την άποψή μου για τα 28 γρ . μην τα ξαναλέμε.
 
Όταν τα είχα πάρει πριν 2 χρόνια ήταν τα ισπανικά, τώρα δεν ξέρω στα λίγα γραμμάρια τι έχει, πριν κανα μήνα που πήγα να πάρω για φίλο ένα κουτί 36gr 5αρια ήταν πάντως τα ελληνικά όπως η παρακάτω Photo δεν τον ρώτησα όμως για μικρότερα, θα περάσω και θα μάθω.

View attachment 4872
Ευχαριστώ πολύ .αν έχει τα ισπανικά πες μου γιατί με ενδιαφέρει.
 
Δουλειές με φούντες ο Καλκατζακος. Εγώ πάντως που τα έριξα το Σ/Κ τα ευχαριστήθηκα.32gr με brain LR. Ειδικά σε 2 φώναξα γιασου Παύλο!!!!!!!;);)
Το ξέρω Κώστα τα έριχνα πολύ, πιο παλιά όταν είχαν φυσιολογική τιμή.μου άρεσε πάρα πολύ.πουλια ξερά χωρίς αίματα και πολύ χαμηλή ανάκρουση.γιαυτο ψάχνω τώρα .
 
Τα sporting της Lambro είναι πολύ τίμιο φυσίγγι και για το σκοπευτήριο αλλά και για την τσίχλα.. Πέρσυ το καλοκαίρι είχα ρίξει περίπου 30 κούτες μέσα σε ένα διάστημα 2 μηνών και είχα δοκιμάσει και πίνακα καταλόγους κλπ κλπ.. Πολύ ευχαριστημένος..
Τις λύγισες τις αναρτήσεις στο καημένο το Peugeot ρε φίλε :D .
Ωραίο φυσίγγι το sporting του lambro,όπως και το skeet.
 
Τα sporting της Lambro είναι πολύ τίμιο φυσίγγι και για το σκοπευτήριο αλλά και για την τσίχλα.. Πέρσυ το καλοκαίρι είχα ρίξει περίπου 30 κούτες μέσα σε ένα διάστημα 2 μηνών και είχα δοκιμάσει και πίνακα καταλόγους κλπ κλπ.. Πολύ ευχαριστημένος..
Καλοριχτα...
 
Ευχαριστώ πολύ .αν έχει τα ισπανικά πες μου γιατί με ενδιαφέρει.
Τελικά κατάφερα μετά από τη δουλειά και πέρασα σήμερα από τον Γκιουλεκα, δυστυχώς από ότι κατάλαβα και είδα τα κουτιά (δεν τον ρώτησα κιόλας γιατί είχε κόσμο) δεν έχει τα ισπανικά σε 32γρ 34γρ 36γρ δεν ξέρω για τα 30γρ αλλά πήρα ένα κουτάκι στα 6€ 28γρ νο8 (είχε λίγα) όπως θα δείτε παρακάτω είναι τα ισπανικά με ξεφτισμένο το τύπωμα.
IMG_20191017_184441.jpg
 
Τελικά κατάφερα μετά από τη δουλειά και πέρασα σήμερα από τον Γκιουλεκα, δυστυχώς από ότι κατάλαβα και είδα τα κουτιά (δεν τον ρώτησα κιόλας γιατί είχε κόσμο) δεν έχει τα ισπανικά σε 32γρ 34γρ 36γρ δεν ξέρω για τα 30γρ αλλά πήρα ένα κουτάκι στα 6€ 28γρ νο8 (είχε λίγα) όπως θα δείτε παρακάτω είναι τα ισπανικά με ξεφτισμένο το τύπωμα.
View attachment 4898
Δεν είναι τα ( δικά μας, πύργος) πρέπει να είναι τα αυθεντικά
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top