Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Λοιπόν διαβάζω διαβάζω και δεν καταλαβαίνω.τι σημασία έχει τι γουστάρει να ρίχνει ο καθένας?ρε σεις προσπαθειστε να ευχαριστηθειται αυτό που κάνετε γιατί πραγματικά μας θεωρώ πολύ τυχερούς που έστω μπορούμε και βγαίνουμε.δηλαδη ένας που ρίχνει 28 είναι πιο πολύ παίκτης από έναν που ρίχνει 30 31 ή 32?ημαρτον πια

Εγω είπα την γνώμη μου Ευριπίδη μου.. Εννοείται οτι ο καθένας μπορεί να ρίχνει οτι του αρέσει.. Κάνουμε κουβέντα για να βοηθήσει ο ένας τον άλλον και να μπει σε μια διαδικασία να δοκιμάσει και να πει ρε μπας και να έχουν δίκιο? Μόνο αυτό..
 
Εχω κανει καλα κυνηγια για τα δεδομενα μου με 32 γρ, καθως με αυτα κυνηγαω κατα κορον. Εχει τυχει ομως και σε συνθηκες ακραιες για το μερος (χιονοκαλυψη) να κυνηγησω με δικα μου 24αρια, επισης με ακαριαιες καταβολες, ομοιως και σε συνεχες ψιλοβροχο αι υγρασια με τα due που ριχνω στο σκοπευτηριο, ή δικα μου βασισμενα στην ιδια συνταγη. Κυριως ομως ριχνω τα 32 που γεμιζω. Η διαφορα ειναι πως κυνηγαω με δικανο, και ναι, σε συνθηκες υγρασιας παρατηρησα διαφορετικο ηχο στα φυσιγγια, οχι ομως μονο στα 24ρια αλλα σε ολα.

Η μονη φορα που με προδωσαν τα δικα μου ηταν σε ενα απογευματινο με εξαιρετικη ζεστη και υγρασια, που ομως εκει με προδωσαν 3 διαφορετικες συνταγες με 3 πυριτιδες, και το ιδιο και εναν που κυνηγουσε παραδιπλα με αγοραστα
 
Εγω είπα την γνώμη μου Ευριπίδη μου.. Εννοείται οτι ο καθένας μπορεί να ρίχνει οτι του αρέσει.. Κάνουμε κουβέντα για να βοηθήσει ο ένας τον άλλον και να μπει σε μια διαδικασία να δοκιμάσει και να πει ρε μπας και να έχουν δίκιο? Μόνο αυτό..
Εδώ είναι κάποιος που ρίχνει λαμπρό καφέ στις τσίχλες 8αρια.στα 25 φυσίγγια του κουτιού θα πάρει 17-18 πουλιά.πειτε του ότι είναι λαθος και πρέπει να κατέβει γραμμάρια.ρονθεμα είναι τι σ αρέσει κι αν μπορείς να το υποστηρίξεις.ολα τ αλλα είναι να χαμε να λεγαμε
 
Εδώ είναι κάποιος που ρίχνει λαμπρό καφέ στις τσίχλες 8αρια.στα 25 φυσίγγια του κουτιού θα πάρει 17-18 πουλιά.πειτε του ότι είναι λαθος και πρέπει να κατέβει γραμμάρια.ρονθεμα είναι τι σ αρέσει κι αν μπορείς να το υποστηρίξεις.ολα τ αλλα είναι να χαμε να λεγαμε

Πες του με το Biturbo το πράσινο μπορεί να πάρει και παραπάνω
 
Δεν είμαστε όλοι παικταραδες.τι να κάνουμε τωρα

Τι εννοείς? Ο τύπος που αναφέρεις αφου με 25 φυσίγγια παίρνει 17-18 τσίχλες είναι Υπέρπαικταρας.. Ο Μητσιάλης σε οποιον ερχόταν για μάθημα του έκανε μια απλή ερώτηση πριν ξεκινήσουν.. Στις 10 τσίχλες που θα σου έρθουν βολικά πόσες παίρνεις? Όσοι απάνταγαν 7 και πάνω τους έδιωχνε.. Όσοι κατάλαβαν κατάλαβαν
 
π
για κανα φυσιγγι θα πουμε?η τσιχλα δεν ρωταει ποσα γραμμαρια μου εριξες ας ριχνει ο καθενας οτι τον ευχαριστει και του αντεχει και η τσεπη και ο τροπος και τοπος που κυνηγαει ,και να μην χαλαμε το τοπικ .
εχεις δίκιο συγνωμη
 
Έχει δοκιμάσει κανείς το sporting 28 το πράσινο του Λάμπρου φέτος; έμεινε ευχαριστημένος;
Πριν απο σχεδόν ένα μήνα ,σε δοκιμές που εκανα στον πίνακα στον Ασπρόπυργο,καποια φυσίγγια απο το κουτί ήταν απαράδεκτα.
Σε βολές απο τα 15 μ και με Νο 7,5 , έβλεπες μια αποτύπωση σκέτο "σκορποσκάγιασμα " .Σαν να έριχνες απο τα 30μ. και επίσης η τουφεκιά φαινόταν αδύναμη. Απαράδεκτο !
Εσύ τι είδες και ρωτάς για τα συγκεκριμένα ;
 
Πριν απο σχεδόν ένα μήνα ,σε δοκιμές που εκανα στον πίνακα στον Ασπρόπυργο,καποια φυσίγγια απο το κουτί ήταν απαράδεκτα.
Σε βολές απο τα 15 μ και με Νο 7,5 , έβλεπες μια αποτύπωση σκέτο "σκορποσκάγιασμα " .Σαν να έριχνες απο τα 30μ. και επίσης η τουφεκιά φαινόταν αδύναμη. Απαράδεκτο !
Εσύ τι είδες και ρωτάς για τα συγκεκριμένα ;

Αυτό που αναφέρεις έμαθα Δημήτρη γιαυτό το ανέφερα.
 
Εστελνες τα σκάγια στον στόχο;
Μήπως τα έριχνες με τσοκ διασποράς;
Τα 28αρια είναι...μαχαιριές, είναι σαν τα...αστεράκια των νίτζα !!!
Με ένα σφικτό τσοκ και 28αρια...όνειρο.
Δεν νομίζω ότι το χρειαζοντε το σφικτο τσοκ
 
Όλοι αυτοί που ρίχνετε 28αρια, αν είχαν ίδια τιμή με τα 32αρια θα τα προτιμούσατε; Αν όχι, σκεφτείτε ότι τελικά ίσως και να μην κάνετε οικονομία με ένα φθηνό φυσίγγι. 5 ντουφεκιές παραπάνω στο κουτί είναι. 5 πουλιά να μην πέσουν με την πρωτη και να ρίξετε και δεύτερη, πάει το όφελος. Εκτός κι αν κυνηγάτε μα μονόκανο βέβαια ...
Ναι θα συνεχίζαμε με τα 28 που δε χρειαζοντε δεύτερη βλέπουμε και αυτούs που ακριβωπληρωνουν τα 32 αρια και όλο κάτι φταιει
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top