Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
καλησπέρα στη παρέα μετα απο καιρο θ κάνω μια ερώτηση.....τα φυσιγγια champion τα έχει δοκιμάσει κανεις?
Ένα θα σου πω......
Τα 30gr ξεκινούν από τα 7,00€..... .my man. οπότε υπολόγισε τις υπόλοιπες γομώσεις.....hippo.sarcastic.
 
καλησπέρα στη παρέα μετα απο καιρο θ κάνω μια ερώτηση.....τα φυσιγγια champion τα έχει δοκιμάσει κανεις?
Ναι δεν μου έκατσαν προσωπικά όταν γεμιζοταν με GM3 τώρα τα γεμίζει με G3000 που δεν έχω ρίξει να σου πω.....
Ένα θα σου πω......
Τα 30gr ξεκινούν από τα 7,00€..... .my man. οπότε υπολόγισε τις υπόλοιπες γομώσεις.....hippo.sarcastic.
Συμφωνο με τον Κώστα είναι λίγο τσιμπιμενα τα 32 και 30 του όπως και όλα τα βόρειο ελλαδιτικα
 
Ένα θα σου πω......
Τα 30gr ξεκινούν από τα 7,00€..... .my man. οπότε υπολόγισε τις υπόλοιπες γομώσεις.....hippo.sarcastic.
6,80 τα εστειλε σ ένα φίλο μου περυσι τα 32γρ....δεν τα έχω ρίξει...αλλά ο φίλος μόύ έπαθε πλακα με τις τουφεκιές...απλά ήθελα κ μια γνώμη παραπάνω
 
6,80 τα εστειλε σ ένα φίλο μου περυσι τα 32γρ....δεν τα έχω ρίξει...αλλά ο φίλος μόύ έπαθε πλακα με τις τουφεκιές...απλά ήθελα κ μια γνώμη παραπάνω
Φίλος που πήρε κούτα τα πήρε 6 τέλος πάντων το θέμα δεν τόσο η τιμή αλλά ότι τα περισσότερα τα ρίξαμε σε παγανα Πάσχα και Πρωτοχρονιά οπότε καταλαβαίνεις από εκεί και πέρα η επιλογή δική σου !!!!!!
 
Φίλος που πήρε κούτα τα πήρε 6 τέλος πάντων το θέμα δεν τόσο η τιμή αλλά ότι τα περισσότερα τα ρίξαμε σε παγανα Πάσχα και Πρωτοχρονιά οπότε καταλαβαίνεις από εκεί και πέρα η επιλογή δική σου !!!!!!
Ίσως ήταν και παρτίδα Τέλη....
6,80 τα εστειλε σ ένα φίλο μου περυσι τα 32γρ....δεν τα έχω ρίξει...αλλά ο φίλος μόύ έπαθε πλακα με τις τουφεκιές...απλά ήθελα κ μια γνώμη παραπάνω
Μήπως κάνεις κάποιο λάθος;;
 
Το πρασινο 32γρ το ειχα ριξει πριν καμια δεκαρια χρονια κ τοτε g3000 ειχε..δυνατο..την ιδια δυναμη εβγαζε κ πανω στα πουλια..

Τα 30gr ξεκινούν από τα 7,00€..... .my man. ο
Οταν πας να παρεις κανενα σακι καλαμποκι για τις κοτες παρε κ ενα κουτι να μας πεις την γνωμη σου...yelling.
απο εμφανιση κουτιου κ με τον διαφανο καλυκα ειναι ωραιοτατα...
 
6,80 τα εστειλε σ ένα φίλο μου περυσι τα 32γρ....δεν τα έχω ρίξει...αλλά ο φίλος μόύ έπαθε πλακα με τις τουφεκιές...απλά ήθελα κ μια γνώμη παραπάνω
οχι κατι ιδιαιτερο για τα λεφτα του και διαλεγουν καιρους.
 
Παιδια το sconto 32 της fly target βγαινουν ακομα γιατι βρηκα σε κυνηγοτοπο 1 κουτακι με 14 φυσιγγια απο καποιον θα επεσε αλλα φοβαμαι να τα ριξω με παλιο δικανο......
Βάλε και καμιά φωτό βρε συνάδελφε.
Να πάρουνε μάτι και οι φυσιγγολόγοι... .sarcastic. .sarcastic.
 
Μην κανεις κανένα αστείο και τα βαλεις στο όπλο σου γιατί υπάρχουν και τρελοί. Ποτέ δεν βάζουμε στο όπλο μας φυσιγγιο που βρήκαμε χαμο
Συμφωνω και εγω! Φιλος μου πριν καμια 10ετια βρηκε ενα φυσιγγι κατω (φαινομενικα αθικτο) και οταν το πυροδοτησε εσκασε η καννη και εσπασε η αποθηκη μαζι με την παπια!! Τυχερος που δεν επαθε καποια αλλη ζημια και να μην τον βρει κανεις εκει που ηταν....!!
 
Συμφωνω και εγω! Φιλος μου πριν καμια 10ετια βρηκε ενα φυσιγγι κατω (φαινομενικα αθικτο) και οταν το πυροδοτησε εσκασε η καννη και εσπασε η αποθηκη μαζι με την παπια!! Τυχερος που δεν επαθε καποια αλλη ζημια και να μην τον βρει κανεις εκει που ηταν....!!
Tι είπες τώρα...???(!!!) Ουάουου...!!! o_O
 
Τα 11άρια και τα 12άρια σκαγάκια τι λένε στην τσιχλίτσα...? Έχει ρίξει κανείς σας...? Kόβουν τουλάχιστον μέχρι τα 30 μέτρα ή είναι για πολύ κοντά...?
(Ρωτάω γιατί μού έπεσε στα χέρια ένα κουτάκι "GM3 BIO" της ΝοbelSport των 31γρ. με μισόταπα σε νούμερο 12(!), το οποίο μάλιστα αναγράφει "max 1050 bar", που σημαίνει ότι προξενεί πιέσεις άνω των 740 bar(!) τα οποία κανονικά προβλέπονται ως μάξιμουμ από την CIP για όλα τα 70άρια φυσίγγια...)
 
Last edited:
Παιδια το sconto 32 της fly target βγαινουν ακομα γιατι βρηκα σε κυνηγοτοπο 1 κουτακι με 14 φυσιγγια απο καποιον θα επεσε αλλα φοβαμαι να τα ριξω με παλιο δικανο......
Oχι δεν βγενουν..εδω ειναι ολη η γκαμα..
https://m.facebook.com/Danielakoyroukovaa/
Βλεπε κ εσυ Κωστα.. .yelling.

Γενικά έχουν χαμηλές πιέσεις για να δω αν θα αγοράσω
Δεν το λενε για αυτο λογο..μηπως κανενας εχει ξαναγεμισει τους καλυκες......

Τα 11άρια και τα 12άρια σκαγάκια τι λένε στην τσιχλίτσα...? Έχει ρίξει κανείς σας...? Kοβουν τουλάχιστον μέχρι τα 30 μέτρα ή είναι για πολύ κοντά...?
(Ρωτάω γιατί μού έπεσε στα χέρια ένα 31γρ. με μισόταπα της ΝοbelSport σε νούμερο 12(!), το οποίο μάλιστα αναγράφει "max 1050 bar", που σημαίνει ότι προξενεί πιέσεις άνω των 740 bar(!) τα οποία κανονικά προβλέπονται ως μάξιμουμ από την CIP για όλα τα 70άρια φυσίγγια...)
Κατι μου (ξανα)θυμιζε αυτη η ερωτηση...κ δεν επεσα εξω...
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Γνώμες-φυσιγγίων.1142/page-167
Εχουν προστεθει κ νεα μελη οποτε κουβεντα να γινεται Νικο.. .sarcastic.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top