Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μια χαρά φυσίγγια είναι, απλώς ελαφρώς "τσιμπημένα" στις τιμούλες τους...! (Και δεν δέχεται και "παζάρια" το αφεντικό τους, ο κυρ Μήτσος ο Τσιπούρας...!o_O)
Αν δν δέχεται παζάρια πεσ του να φάει και ψάρια... και κατά προτήμησει: ΤΣΙΠΟΥΡΕΣ .sarcastic.
Υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλιαααα.
 
Ενθύμια απο Ιταλούς


short baby boy names unique
Πολυ ενδιαφέρον παντως,για να δούμε τι φυσιγγια δουλεύουν.δεν ειναι τυχαίοι κυνηγοί.
Μπραβο φιλε..να ανοιγει το ματι..:rolleyes:
Ηθελα να ηξερα με τα 11 κ 12 ποσο μακρια τις βαρανε κ ειδικα τα κοτσυφια μιας κ ειναι καρτεριτζηδες..
Τους εχει παρακολουθησει καποιος??
Τασο παιδια έχουν πει οτι κάνουν και περπατητο πάγανα.εκει οι τουφεκιες θα ειναι κοντά.
 
Αλλά από οτι φαίνεται αυτά θα δουλεύουν και καρτέρι.αφου όλα ειναι 10-11-12 και ένα βλεπω 9,5 35 γρ!!!! Τελικά δεν ειμαι ο μονος που έριχνε 35-36gr στην τσίχλα,καθώς έριχνα το πυρκαλ super για 2-3 χρόνια ..
Μπραβο φιλε..να ανοιγει το ματι..:rolleyes:
Ηθελα να ηξερα με τα 11 κ 12 ποσο μακρια τις βαρανε κ ειδικα τα κοτσυφια μιας κ ειναι καρτεριτζηδες..
Τους εχει παρακολουθησει καποιος??

Πάντως το Olympia ultra tordo 32gr 12no(διαφανος καλυκας) είναι Κυπριακό με μισόταπα, οπότε μάλλον οι κυνήγι που τα έριξαν δεν ήταν μόνο Ιταλοι! Από την άλλη οι κύπριοι 34-35γρ ρίχνουν στο λαγό και στη φασσα οπότε μάλλον ήταν τουρίστες και απ τις 2 χώρες.
 
Αλλά από οτι φαίνεται αυτά θα δουλεύουν και καρτέρι.
100%..Σε διαφορα τσιχλοdvd του lugari δεν εχω δει ποτε να ριχνουν πιο χοντρο απο ν10..
ν11 θελω να ριξω κ εγω απο μεγαλη περιεργεια αλλα δεν βρισκω εδω..
9,5 35 γρ!!!!
Τα περισσοτερα ιταλικα φυσιγγια 35-36γρ γεμιζονται με πολυ ψιλα σκαγια για να μπορουν να τα χρησιμοποιουν και οι τσιχλαδες..
Τελικά δεν ειμαι ο μονος που έριχνε 35-36gr στην τσίχλα,καθώς έριχνα το πυρκαλ super για 2-3 χρόνια ..
Το μονο σιγουρο..Ελληνικα 36γρ μεχρι ν8,9 δεν νομιζω να τα γεμιζαν μονο για καποιους μπεκατσαδες πχ..
 
Μπραβο φιλε..να ανοιγει το ματι..:rolleyes:
Ηθελα να ηξερα με τα 11 κ 12 ποσο μακρια τις βαρανε κ ειδικα τα κοτσυφια μιας κ ειναι καρτεριτζηδες..
Τους εχει παρακολουθησει καποιος??
Υπάρχουν καρτερια που τα πουλιά σου βγαινουν μέσα στην μούρη;)κ τα πιανουν από νωρίς
 
Εγώ το έχω γράψει επανειλημμένα. Δεν αφήνουν τίποτα να πέτα... Ριχνουν σε ότι πετάει με ότι νούμερο θέλετε από 6 έως 11...Αν δεν το ζήσετε που το εύχομαι δεν μπορειται να καταλάβετε.Και βέβαια κάθε πόλη έχει και τους γερμανοτσολιαδες της με εμάς να έχουμε τα πρωτεία για ώρες...
 
Και στο δεκάρι δεν του τα είχα, για κάποιο λόγο που δεν θύμαμαι τωρα άρχισα να το δουλευω στο εικοσαρι.
Δεν είχα κανενα πρόβλημα.
Θυμήθηκα, είχα πάρει τα δεκαριά οταν επαιζα με την granoular στα 26 γραμμάρια με την μπενελι cal 12 μου είχαν μείνει και τα δοκίμασα και στο εικοσαρι
Αξίζει να το δωκιμασεται granoular 1.40 X26 η 28 γραμμάρια
 
Εγώ το έχω γράψει επανειλημμένα. Δεν αφήνουν τίποτα να πέτα... Ριχνουν σε ότι πετάει με ότι νούμερο θέλετε από 6 έως 11...Αν δεν το ζήσετε που το εύχομαι δεν μπορειται να καταλάβετε.Και βέβαια κάθε πόλη έχει και τους γερμανοτσολιαδες της με εμάς να έχουμε τα πρωτεία για ώρες...
Κόψιμο και τα 4 λαστιχα μια μερα και προβλημα τέλος
 
δοκιμασα στο κυνηγι το lambro seria 2 ,το πρωι ολα τα πουλια ζωντανα αλλα μετα που ζεστανε ο καιρος και βγηκε ο ηλιος μια χαρα ,στο περπατητο ηταν τελεια γιατι η ανακρουση ηταν μηδενικη αλλα αυτο που με χαλασε ηταν η ακαπνη μπαρουτη με την καραμπινα ,τυφλοθηκα δεν μπορουσα να κυνηγησω οποτε για μενα ακυρο για κυνηγι,μονο σκοπευτηριο και με δικανο και ειναι μια χαρα.δοκιμασα παλι και τα lambro τα τορντο30 γρ και παλι ηταν εξαιρετικα ,καθαρα σκοτωματα και σε μεγαλες αποστασης .για του ρουμελιωτη μην πουμε τα 28 γρ και τα 32γρ σταθερη αξια μπραβο του.
 
για τα series 2 να πω επίσης πως στον κάλυκα nobel που έβαλε,το μέταλλο είναι πολύ μαλακό με αποτέλεσμα κάποια φυσίγγια να μένουν στις θαλάμες πατημένα φρακαρισμένα και να μη μπορούν οι εξωλκείς να τα πετάξουν,μου έτυχε σε καμιά δεκαριά φυσίγγια
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top