Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Κατέφθασαν από φίλο μερικα κουτάκια alfa game 31 γραμ.για δοκιμή σε νο.9.εντυπωσεις προσεχως
Καλοριχτα!αναμενουμε τα αποτελεσματα εις το ακουστικον μας...fff..sarcastic.
Κι όμως ο θείος μου φέτο με Navaro 32gr No:6 έκανε έναρξη στα υδρόβια με ένα μονόκανο Baikal 71cm κ με έκανε ρεζίλη σε κάποιες περιπτώσεις.......sarcastic.
Γούστα φίλε μου γούστα.
Εισαι μικρος ακομα αλλα θα μαθεις οτι με τα baikal δεν υπαρχει αντιπαλος...yelling..yelling..yelling.
 
τι γνώμη έχετε για τ navaro 32??
Γιατί τ εχω βρει με 5.50 τ κουτι...
Είχα ρίξει κάποια κουτιά πριν κάποια χρόνια και ήταν εξαιρετικά.Μετα ανέβηκε αρκετά η τιμή τους και τα σταμάτησα.
Το 30αρι πολύ ωραίο.Σχετικα αργό,αλλά αν το βρεις αποδίδει σε όλες τις αποστάσεις .
Πάρε 2 κουτάκια να δοκιμάσεις.Αν σου κάτσουν προχωρά σε μεγαλυτερη αγορά .
Εξαλλου ο καθένας έχει τα δικά του γούστα στα φυσίγγια :).
 
Καλοριχτα!αναμενουμε τα αποτελεσματα εις το ακουστικον μας...fff..sarcastic.

Εισαι μικρος ακομα αλλα θα μαθεις οτι με τα baikal δεν υπαρχει αντιπαλος...yelling..yelling..yelling.
.very funny.Τασούληηηη έχω και Baikal MC 21-12 (ελατηρίου) 76cm....big smile..bye.
Με Lk Koutοumanos (alfa) 34gr No:7&8 έκανα (κόντρες) με 2 φιλαράκια για το ποιός θα κόψει το ψιλότερο μπεκατσίνι.....sarcastic.
Ήμουν παραθαλάσσια και πέριξ του κοτυχίου κ έπεζαν μπουλουκάκια συνέχεια.
Ωραία ήταν...
Πάντος μπωρεί να είμαι ταγμένος στα Winchester αλλά γλυκοκοιτάζω να ξέρετε φίλοι μου (Fabarm L4S την Franchi Affinity Waterfowl και την Baikal Mp-155 Left)......my man. μεγάλο το δίλημμα......
 
.very funny.Τασούληηηη έχω και Baikal MC 21-12 (ελατηρίου) 76cm....big smile..bye.
Με Lk Koutοumanos (alfa) 34gr No:7&8 έκανα (κόντρες) με 2 φιλαράκια για το ποιός θα κόψει το ψιλότερο μπεκατσίνι.....sarcastic.
Ήμουν παραθαλάσσια και πέριξ του κοτυχίου κ έπεζαν μπουλουκάκια συνέχεια.
Ωραία ήταν...
Πάντος μπωρεί να είμαι ταγμένος στα Winchester αλλά γλυκοκοιτάζω να ξέρετε φίλοι μου (Fabarm L4S την Franchi Affinity Waterfowl και την Baikal Mp-155 Left)......my man. μεγάλο το δίλημμα......
Αριστερόχειρας και εσύ Κώστα ;
Άντε να μεγαλώνει το club...sarcastic.
Από αυτές που αναφέρεις πάντως για εμένα με διάφορα L4s.
 
.very funny.Τασούληηηη έχω και Baikal MC 21-12 (ελατηρίου) 76cm....big smile..bye.
Με Lk Koutοumanos (alfa) 34gr No:7&8 έκανα (κόντρες) με 2 φιλαράκια για το ποιός θα κόψει το ψιλότερο μπεκατσίνι.....sarcastic.
Ήμουν παραθαλάσσια και πέριξ του κοτυχίου κ έπεζαν μπουλουκάκια συνέχεια.
Ωραία ήταν...
Πάντος μπωρεί να είμαι ταγμένος στα Winchester αλλά γλυκοκοιτάζω να ξέρετε φίλοι μου (Fabarm L4S την Franchi Affinity Waterfowl και την Baikal Mp-155 Left)......my man. μεγάλο το δίλημμα......
Φυσιγγαρα το 34αρι του Κουτουμανος!
Κωστή τα δοκιμασες τα 32αρια από τα παιδιά;
 
Αριστερόχειρας και εσύ Κώστα ;
Άντε να μεγαλώνει το club...sarcastic.
Από αυτές που αναφέρεις πάντως για εμένα με διάφορα L4s.
Μέχρι την επόμενη έναρξη έχω ένα 6μηνο να αποφασίσω.....Αρκεί να πάνε όλα βολικά....Αλλιώς δν γ......ται...Μικρός είμαι ακόμη κάποια στιγμή θα πάρω...;)
 
Φυσιγγαρα το 34αρι του Κουτουμανος!
Κωστή τα δοκιμασες τα 32αρια από τα παιδιά;
Αρίστο σήμερα στο περπατητό έριξα τα DIANA από τα "παιδιά"....Οκ...Λίγο μου φάνηκε να τσινάνε αλλά δν έριξα κ πολλά φυσίγγια διότι δν βρείκα κ πουλιά... Πάντος 3 τσίχλες π πείρα ήταν άμεσες καταβολές....
Αυτό π παρατήρησα εγώ κ ο ξάδελφος ήταν ότι έβγαζε λίγο παραπάνω ντουμάνι η κάννη μου.....sarcastic.
Μάλλον έτσι είναι οι σπανιόλες οι μπαρούτες.......my man.
 
Αρίστο σήμερα στο περπατητό έριξα τα DIANA από τα "παιδιά"....Οκ...Λίγο μου φάνηκε να τσινάνε αλλά δν έριξα κ πολλά φυσίγγια διότι δν βρείκα κ πουλιά... Πάντος 3 τσίχλες π πείρα ήταν άμεσες καταβολές....
Αυτό π παρατήρησα εγώ κ ο ξάδελφος ήταν ότι έβγαζε λίγο παραπάνω ντουμάνι η κάννη μου.....sarcastic.
Μάλλον έτσι είναι οι σπανιόλες οι μπαρούτες.......my man.
Κωστα πήγα και γω με τον αδερφό μου, έριξα σχεδόν ένα κουτί! Πήρα 7 και 3 ο αδερφός μου, είχε λίγα πουλάκια. Τα φυσιγγια δε μπορώ να πω ότι με τρελαναν! Ήμουν συνεχεια πίσω, έπρεπε να τραβάω το ντουφέκι μπροστά, ήταν δυνατουτσικα και τα πουλιά μέσα στο αίμα, ίσως θέλουν κρυο! Το θετικό είναι ότι επεφταν στουπι!
 
Κωστα πήγα και γω με τον αδερφό μου, έριξα σχεδόν ένα κουτί! Πήρα 7 και 3 ο αδερφός μου, είχε λίγα πουλάκια. Τα φυσιγγια δε μπορώ να πω ότι με τρελαναν! Ήμουν συνεχεια πίσω, έπρεπε να τραβάω το ντουφέκι μπροστά, ήταν δυνατουτσικα και τα πουλιά μέσα στο αίμα, ίσως θέλουν κρυο! Το θετικό είναι ότι επεφταν στουπι!
Ααα πήγες κ πήρες για δοκιμή;
Κ εγώ δν ξετρελάθεικα κιόλας.....
Τα G.M sporting 28gr που είχε ακριβώς από κάτω από το ράφι είναι άαακρως πολύ καλύτερα....Μου άρεσαν πιο πολύ...
 
Ααα πήγες κ πήρες για δοκιμή;
Κ εγώ δν ξετρελάθεικα κιόλας.....
Τα G.M sporting 28gr που είχε ακριβώς από κάτω από το ράφι είναι άαακρως πολύ καλύτερα....Μου άρεσαν πιο πολύ...
Συμφωνώ, εριξα προχθές, ωραιο φυσιγγακι, αλλά μονο με τη καραμπίνα το ρίχνω γιατί με το δικανο στο άνοιγμα κολλάει λόγω του λεπτού μετάλου στο κάλυκα!
 
Συμφωνώ, εριξα προχθές, ωραιο φυσιγγακι, αλλά μονο με τη καραμπίνα το ρίχνω γιατί με το δικανο στο άνοιγμα κολλάει λόγω του λεπτού μετάλου στο κάλυκα!
Ναι κατάλαβα.....Τον διογκώνει....Συνηθισμένο το φαινόμενο με τα δίκανα κ τα μικρά μέταλλα των φυσιγγίων....
 
Συμφωνώ, εριξα προχθές, ωραιο φυσιγγακι, αλλά μονο με τη καραμπίνα το ρίχνω γιατί με το δικανο στο άνοιγμα κολλάει λόγω του λεπτού μετάλου στο κάλυκα!
think
Αρίστο λέω να την κάνω σήμερα για 1η φορά φέτος για απογευματινό στο Χάβαρι.......
(Μια δοκιμή θα μας πίσει....) .sarcastic.
 
Καλημέρα σας.το σ/κ δοκιμάστηκε το alfa game το κόκκινο στα 31 γραμμ.με ωραία αποτελέσματα.μιλαμε για ένα φυσιγγι αρκετά μαλακό και ευχάριστο στη χρήση.ειναι γεμισμένο με csb 1 σε κάλυκα rm και συγκεντρωτηρα lbrs.καψουλι δεν θυμάμαι κι επειδή δεν έχω ζυγαριά δεν μπόρεσα να μετρήσω πυριτιδα.επειδη είδα ωραία πράματα και κοντά και μακριά δεν έκανα δοκιμές σε πίνακα.η τιμή του εδώ είναι 6,50 ευρώ αλλά επειδή μ άρεσε πολύ ίσως σε μεγάλη παραγγελία να κόψουμε κάτι.το έριξα με βοριά χαμηλή θερμοκρασία και ελάχιστη υγρασία.θα περιμένω αν πετύχω και καμμιά μέρα με ζέστη να δω για να βγάλω πιο ασφαλή συμπερασματα.παντως σίγουρα θα είναι του χρόνου απ' τις πρώτες μου προτιμήσεις.εννοειται πάντα σε νούμερο 9
 
Καλημέρα σας.το σ/κ δοκιμάστηκε το alfa game το κόκκινο στα 31 γραμμ.με ωραία αποτελέσματα.μιλαμε για ένα φυσιγγι αρκετά μαλακό και ευχάριστο στη χρήση.ειναι γεμισμένο με csb 1 σε κάλυκα rm και συγκεντρωτηρα lbrs.καψουλι δεν θυμάμαι κι επειδή δεν έχω ζυγαριά δεν μπόρεσα να μετρήσω πυριτιδα.επειδη είδα ωραία πράματα και κοντά και μακριά δεν έκανα δοκιμές σε πίνακα.η τιμή του εδώ είναι 6,50 ευρώ αλλά επειδή μ άρεσε πολύ ίσως σε μεγάλη παραγγελία να κόψουμε κάτι.το έριξα με βοριά χαμηλή θερμοκρασία και ελάχιστη υγρασία.θα περιμένω αν πετύχω και καμμιά μέρα με ζέστη να δω για να βγάλω πιο ασφαλή συμπερασματα.παντως σίγουρα θα είναι του χρόνου απ' τις πρώτες μου προτιμήσεις.εννοειται πάντα σε νούμερο 9
καλυτερο απο το express 32 ? πως το ειδες?
 
καλυτερο απο το express 32 ? πως το ειδες?
Και τα 2 συγκεντρωτικά με καθαρά σκοτωματα.το άλφα μου φάνηκε πιο μαλακό αλλά επειδή το εξπρές το έχω δουλέψει σχεδόν με όλους τους καιρούς δε μπορώ να βγάλω συμπέρασμα ακόμα.επισης ένας άλλος παράγοντας είναι ότι εδώ δεν έχουμε πολύ μεγάλα ποσοστά υγρασίας οπότε κι εκεί δεν ειμαι ο πιο κατάλληλος για ν απαντήσω.παντως είναι τίμιο φυσιγγι και κοβει αρκετά μακριά κι ελαφρώς πιο γρήγορο απ' το εξπρες
 
Καλημέρα σας.το σ/κ δοκιμάστηκε το alfa game το κόκκινο στα 31 γραμμ.με ωραία αποτελέσματα.μιλαμε για ένα φυσιγγι αρκετά μαλακό και ευχάριστο στη χρήση.ειναι γεμισμένο με csb 1 σε κάλυκα rm και συγκεντρωτηρα lbrs.καψουλι δεν θυμάμαι κι επειδή δεν έχω ζυγαριά δεν μπόρεσα να μετρήσω πυριτιδα.επειδη είδα ωραία πράματα και κοντά και μακριά δεν έκανα δοκιμές σε πίνακα.η τιμή του εδώ είναι 6,50 ευρώ αλλά επειδή μ άρεσε πολύ ίσως σε μεγάλη παραγγελία να κόψουμε κάτι.το έριξα με βοριά χαμηλή θερμοκρασία και ελάχιστη υγρασία.θα περιμένω αν πετύχω και καμμιά μέρα με ζέστη να δω για να βγάλω πιο ασφαλή συμπερασματα.παντως σίγουρα θα είναι του χρόνου απ' τις πρώτες μου προτιμήσεις.εννοειται πάντα σε νούμερο 9
Φίλε αυτό ρίχνω κ γω σαν βασικό μου τσιχλοφύσιγγο και είμαι ευχαριστημένος.Μέχρι πριν 2 χρόνια ήταν 32γρ,έκοβε ακόμα καλύτερα αλλά είχε και πιο ζωηρό κλώτσημα..άσε που πολλές φορές πετούσε φωτιά απ το κλείστρο κ έπρεπε να φοράς ..γυαλιά!! Μέχρι τη σεζον 16-17 το βρισκα 5.80€.Λίγο πριν το τέλος εκείνης της σεζον πήγε 6.50 κ για μερικούς που "καινε" ποσότητα 6.20 κ φέτος 6.50 σταθερά! Καλό αλλά αν ανέβει κι άλλο η τιμή..δεν!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top