Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Tα αυθεντικά ισπανικά imperial μαζί με τα "ομοσταυλα"τους rio θεωρώ ότι είναι από τα καλύτερα τσίχλοφυσιγγα που έχω ριξει.
Τα rio δυστυχώς είναι πολύ ακριβά τα τελευταία 3 χρονια ...
Ισπανικα ιμπεριαλ δεν εγώ ριξει αλλά σίγουρα θα ειναι καλά...Για τα rio έτσι ειναι όπως τα λες ειναι..8,20€ τα 32γρ εδω,παρόλα αυτά πήρα ενα κουτι να τα ξανατσεκαρω μιας κ αλλαξαν συακευασια για δευτερη φορα...Υπεραυξημενη τιμή..
Αυτός ήταν κ ο λογος που ο φίλος μου μετά απο 15+ χρονια αδιακοπης χρήσης τους τα σταμάτησε κ πλέον ρίχνει Ελληνικά ιμπεριαλ..Μόνο το πράσινο 34γρ εξακολουθεί να χρησιμοποιεί για δεύτερη τουφεκιά σε αλλα θηράματα..
Περνανε κ εχουν περασει πολλα φυσιγγια απο τα χερια μου ολα αυτα τα χρονια...
Ειμαι σιγουροα οτι τα παλια rio με σημαδεψαν περισσοτερο απο ολα..εμφανιση κ αποδοση..
Αχ και βαχ μην μου τα θυμιζεται γιατι ειμαι κ ευαισθητος..:(
 
μιας και μου έμειναν 3-4 πακέτα fantom δεν με βλέπω να κάνω μεγάλη παραγγελία σύντομα αν δεν αλλάξει το σκηνικό και για 1-2 κούτες δεν κατεβαίνω πρακτορεία,αγόρασα τα αγαπημένα μου Imperial μέχρι νεοτέρας

47580686_621347971656525_4547066809529925632_n.jpg
Παικτουραααα!!! Να τα ριξεις και να παρεις γρηγορα και αλλα,και αυτο φυσιγγαρα.
 
Θυμάμαι που είχες γράψει για αυτά πέρσι ;).
Στην έναρξη μου αρέσε πολύ και το eco.
Σε μια παραγγελία που έκανα πήγα και 5 κουτάκια μπλε να δοκιμάσω!Στην επόμενη θα πάρω eco και θα τα βάλω στην έναρξη!
 
Από τα φυσίγγια που αναφέρατε τα gorilla red και τα imperial Ισπανίας θέλω να δοκιμάσω για να είναι τα επόμενα μόνιμα τσιχλοφυσιγγα μου, επειδή δεν υπάρχει πια το Lambro classic 32 που δεν άλλαξα εδώ και αρκετά χρόνια. Το eco 31 το δοκίμασα είναι πραγματικά πολύ καλό δεν ξέρω βέβαια με το πολύ κρύο τι κάνει.Αν έχει ρίξει κάνεις τα παραπάνω με δικανο αν θέλει να μου πει αν έχουν ανακρουση κλπ.
 
Τα red κολλώνουν μόνο στην πολύ υγρασία με παγωνιά αλλά και πάλι η δουλειά θα γίνει. Το μπλε κλωτσάει αρκετά και θέλει χαμηλές θερμοκρασίες για να δουλέψει καλά, το eco όταν πιάσουν τα κρύα δεν τραβάει όσο το κόκκινο, με δίκανο ωστόσο τα πάει μια χαρά. Με λίγα λόγια το κόκκινο δεν πιάνεται από τα υπόλοιπα. Σχεδόν στα ίδια το tordo cheditte με παρόμοιες ταχύτητες, ίσως λιγο πιο μαλακό. Ωστόσο, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα που λένε, σε άλλον μπορεί τα συγκεκριμένα φυσίγγια να φαίνονται χάλια.
 
Σχεδόν στα ίδια το tordo cheditte με παρόμοιες ταχύτητες, ίσως λιγο πιο μαλακό. Ωστόσο, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα που λένε, σε άλλον μπορεί τα συγκεκριμένα φυσίγγια να φαίνονται χάλια.
ετσι ακριβως,και το tordo δεν εχει ανακρουση καθολου.
 
μιας και μου έμειναν 3-4 πακέτα fantom δεν με βλέπω να κάνω μεγάλη παραγγελία σύντομα αν δεν αλλάξει το σκηνικό και για 1-2 κούτες δεν κατεβαίνω πρακτορεία,αγόρασα τα αγαπημένα μου Imperial μέχρι νεοτέρας

47580686_621347971656525_4547066809529925632_n.jpg

τα δοκιμασες καθολου ??
 
Τα red κολλώνουν μόνο στην πολύ υγρασία με παγωνιά αλλά και πάλι η δουλειά θα γίνει. Το μπλε κλωτσάει αρκετά και θέλει χαμηλές θερμοκρασίες για να δουλέψει καλά, το eco όταν πιάσουν τα κρύα δεν τραβάει όσο το κόκκινο, με δίκανο ωστόσο τα πάει μια χαρά. Με λίγα λόγια το κόκκινο δεν πιάνεται από τα υπόλοιπα. Σχεδόν στα ίδια το tordo cheditte με παρόμοιες ταχύτητες, ίσως λιγο πιο μαλακό. Ωστόσο, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα που λένε, σε άλλον μπορεί τα συγκεκριμένα φυσίγγια να φαίνονται χάλια.
Το μπλε θέλει κρύο και υγρασία αλλιώς κλωτσάει σαν γομαρι :D
Εγώ στην μπεκάτσα το ρίχνω και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
 
Βρε παιδιά, σας έχει τύχει ποτές, να σας μυρίζει το φυσίγγι που μόλις πυροδοτήθηκε, άσχημα σαν βόθρος ή υπόνομος...?
Το έχω παρατηρήσει αυτό το φαινόμενο εφέτος σε αρκετές τουφεκιές μου, με φυσίγγια που έχουν g2000 μπαρούτη...! Λέτε να προκαλεί αυτή τη δυσοσμία η ίδια η σύσταση της μπαρούτης (νιτρογλυκερινούχα)...?
Ευχαριστώ!
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top