Φυσίγγια για τρυγόνι

Ποιό ;
Εννοούσα οτι και μία ελαφρύτερη γόμωση είναι υπέραρκετη για το τρυγόνι. Απο οτι είδα η nsi δίνει ενα φυσιγγι 29g στο cal.20 σε 7/8 mix. Και στο cal. 12 νομίζω τα 30g ειναι υπέραρκετα. Προσωπικά πλέον ρίχνω 30 32g.
 
Όλα είναι σχετικά παιδακι εχω σκοτωσει καθιστή στα 7/8 μετρα με φλομπερ τι σημαινει .Τα γρ εξαρτώνται απο τις αποστασεις βολης και την ικανοτητα του σκοπευτη και με 16αρι και με 28αρι τα κυνηγας αλλά είπαμε ειναι προσωπικό θέμα και τα γρ αλλα και το νουμ σκαγιων .Η μαγική συνταγή διαφέρει για τον κάθε ένα και η καλύτερη συνταγή είναι αυτή που φέρνει επιτυχημένες καταβολες και νεκρά θηράματα με τις λιγότερες απώλειες λόγω τραυματισμών .
 
Έχει γεμίσει κάποιος την S4 N σε 28 gr με κάλυκα. 12/67. για τρυγόνια ?
Πριν χρόνια με την παλιά S4 νομίζω τα
γέμιζαν με 1.40 Χ 28. με. 688 καψυλι.
Πρόπερσι την έβαζα 1.45x30 με BIORIENTABILE BRB 25mm και cx2000, καταχείμωνο σε λαγκαδια για τσιχλοκοτσιφα, τα πουλια ξερά και πεντακαθαρα από αίματα!
 
8 ευρω
Το classica μπορεί άνετα μια βιοτεχνία στην Ελλάδα να το φτιάξει ίδιο ακριβώς με LB6
Kαί με άλλη μονοβασική πυρίτιδα ,δεν είναι ανάγκη C7 .
Mε GM3 πχ στο 1.55 με 688 και φελό 12 μμ μέσα στον LB6 πιάνεις ίδιες επιδόσεις του classica .
Mε CSB1 στο 1.72 κλπ
 
Το classica μπορεί άνετα μια βιοτεχνία στην Ελλάδα να το φτιάξει ίδιο ακριβώς με LB6
Kαί με άλλη μονοβασική πυρίτιδα ,δεν είναι ανάγκη C7 .
Mε GM3 πχ στο 1.55 με 688 και φελό 12 μμ μέσα στον LB6 πιάνεις ίδιες επιδόσεις του classica .
Mε CSB1 στο 1.72 κλπ
Μόνο που η ελληνική θα το πουλήσει 10 ευρώ .hair.
 
Αυτά είναι λεπτομέρειες,το θέμα είναι ότι είναι σταθερά φυσίγγια.
Ρε άκου να δεις τι έχω παθει. Επειδή όλοι ξέρουν την αρρώστια μου στην γιορτή μου στο τραπέζι που κάνω σε καλούς φίλους , φέρνουν σχεδόν όλοι φυσίγγια! Ένας μου έφερε πέρισυ 3 Α1 32 και 3 super tordo. Όλο τα πιάνω από το ντουλάπι και όλο τα αφήνω κατω. Τα έχει ρίξει κανεις? Φτουρανε καθολου???
 
Ρε άκου να δεις τι έχω παθει. Επειδή όλοι ξέρουν την αρρώστια μου στην γιορτή μου στο τραπέζι που κάνω σε καλούς φίλους , φέρνουν σχεδόν όλοι φυσίγγια! Ένας μου έφερε πέρισυ 3 Α1 32 και 3 super tordo. Όλο τα πιάνω από το ντουλάπι και όλο τα αφήνω κατω. Τα έχει ρίξει κανεις? Φτουρανε καθολου???
Τα Α1 εγώ φέτος και πήγαν πολύ καλά. Θα τα ρίξω και στα περάσματα τον Οκτώβρη αν τα καταφέρω. Για τα super tordo δεν έχω άποψη.
 
Ρε άκου να δεις τι έχω παθει. Επειδή όλοι ξέρουν την αρρώστια μου στην γιορτή μου στο τραπέζι που κάνω σε καλούς φίλους , φέρνουν σχεδόν όλοι φυσίγγια! Ένας μου έφερε πέρισυ 3 Α1 32 και 3 super tordo. Όλο τα πιάνω από το ντουλάπι και όλο τα αφήνω κατω. Τα έχει ρίξει κανεις? Φτουρανε καθολου???
Super Tordo θα δοκιμαστεί φέτος, πρώτα ο θεός, στις δενδρότσιχλες με υγρασία να δούμε τι ψάρια πιάνει η sipe.
 
Back
Top