Φυσίγγια για τρυγόνι

Πριν καμμια δεκαρια χρονια ειχα αγορασει την παλια S 4 απο τον μακαριτη τον Χρηστο Σακκα ,στην Λυκουργου-Στοα. Τοτε που γεμιζοταν και
σε χαρτινουs 6,45 και με κωνικο πυθμενιο . Hθελε μαλακα καψυλια 6,45 6,15 και 686 ακομα μεσαιο . Νομιζω πωs ειχε πιο εντονη οσμη απο
την σημερινη S4 αλλα ηταν παρα πολυ καλη. Τωρα την καταφεραν οι Ιταλοι να δουλευεται με ολουs τουs καλυκεs με τροποποιηση (S4 n )
και σημερα η nobelsport προτεινει το 688 .Μπορει και να ειναι καλυτερα ομωs .
 
Με giovani βρείκε να το στήσει.;;;
Ο GT χάθηκε δηλαδή;;;
Κώστα μου κάνει εντύπωση γιατί η συγκεκριμένη εταιρεία γεμίζει τα περισσότερα φυσίγγια της με GT αλλά βέβαια και GIOVANI πιστεύω ότι θα έκαναν της δοκιμές τους και ο δεύτερος θα πάει καλύτερα ,εκτός αν είναι θέμα κόστους!!! Εγώ πάντως έφτιαξα μόλις τώρα από τρία δοκιμαστικά με Θώδη 22, SG 22 και GT21!!! GIOVANI δυστυχώς δεν έχω........
 
Πριν καμμια δεκαρια χρονια ειχα αγορασει την παλια S 4 απο τον μακαριτη τον Χρηστο Σακκα ,στην Λυκουργου-Στοα. Τοτε που γεμιζοταν και
σε χαρτινουs 6,45 και με κωνικο πυθμενιο . Hθελε μαλακα καψυλια 6,45 6,15 και 686 ακομα μεσαιο . Νομιζω πωs ειχε πιο εντονη οσμη απο
την σημερινη S4 αλλα ηταν παρα πολυ καλη. Τωρα την καταφεραν οι Ιταλοι να δουλευεται με ολουs τουs καλυκεs με τροποποιηση (S4 n )
και σημερα η nobelsport προτεινει το 688 .Μπορει και να ειναι καλυτερα ομωs .
Την γεμίΖω 15 χρόνια τα ίδια Σεταπ Ποτέ δεν είδα διάφορες στα λοτ.....το 686 είναι το ξ
Καψουλι της για εμενα
 
Και τα 2 τα δοκίμασα από τις 20 έως 24 Αυγούστου πρωινά και απογευματινά σε σχετικά ξηρό κλίμα με θερμοκρασίες από 24-25 το πρωί έως 34-36 μεσημέρι προς απόγευμα.
Ίσως τα Α1 να μου μπήκε η ιδέα ότι δεν πάνε καλά και δεν έκανα και πολλές δοκιμές.
Αλλά θυμάμαι ακριβώς μια περίπτωση πρωινό με αρκετή ζέστη χωρίς υγρασία σε απόσταση που ρίχνω 25 με 30 μέτρα βάζω 3 κόκκινα (Α1) 2 8αρια και ένα 7αρι περνάει το τρυγόνι ρίχνω 2 και τίποτα.
Έπειτα βάζω πρώτα 2 μαύρα (Sipe) ακριβώς ίδιο πέρασμα και πέφτει με την πρώτη.
Τα super tordo από ανακρουση τι λέγανε;
 
Gt έχει το πορτοκαλί.
Μα γι'αυτό μου έκανε εντύπωση.
Κώστα μου κάνει εντύπωση γιατί η συγκεκριμένη εταιρεία γεμίζει τα περισσότερα φυσίγγια της με GT αλλά βέβαια και GIOVANI πιστεύω ότι θα έκαναν της δοκιμές τους και ο δεύτερος θα πάει καλύτερα ,εκτός αν είναι θέμα κόστους!!! Εγώ πάντως έφτιαξα μόλις τώρα από τρία δοκιμαστικά με Θώδη 22, SG 22 και GT21!!! GIOVANI δυστυχώς δεν έχω........
Με s.g κ gt θα δεις καλά αποτέλέσματα....οι θώδη έχουν διαφυγές...πόσο μάλλον στη sipe.
 
Έχει ρίξει κανείς j&b sporting? Τα έριξα σήμερα μαζί με lambro series 2 και τα jb είχαν με διάφορα ποιο καθαρά σκωτοματα έχει κάποιος άλλος γνώμη για αυτά τα φυσίγγια;
Τα j&b είναι αξιόπιστα φυσίγγια...Τα sporting δν τα έχω ρίξει αλλά τα έριχνε αρκετό καιρό το μέλος @Νικόλαος Ρεντίφης
 
Back
Top