Φυσίγγια για τρυγόνι

Εξπρές Αμερικάνικο ή Ελληνικό ;
Το εξπρές το 32 λέει του δορκα τ οποίο όμως φέτος άλλαξε τη πυρίτιδα και δε ξέρω τη συμπεριφορά του.το ευρωμιξ δεν είναι αυτό που ξέραμε τα τελευταία χρόνια.το tordo το κίτρινο πολύ καλή επιλογή μέχρι αρχές Οκτώβρη.πολυ καλό επίσης και το α1 το 32
 
Το εξπρές το 32 λέει του δορκα τ οποίο όμως φέτος άλλαξε τη πυρίτιδα και δε ξέρω τη συμπεριφορά του.το ευρωμιξ δεν είναι αυτό που ξέραμε τα τελευταία χρόνια.το tordo το κίτρινο πολύ καλή επιλογή μέχρι αρχές Οκτώβρη.πολυ καλό επίσης και το α1 το 32
Πράγματι άλλαξε τελείως συνταγή, το είχα σφάξει και το είχα παρουσιάσει στο αντίστοιχο θέμα.
Το χρησιμοποιεί ο πατέρας μου. Δεν του είπα τίποτα για την αλλαγή του σεταπ. Στην πράξη δεν κατάλαβε απολύτως τίποτα, ευχαριστημένος όπως και πριν.
Α1-32 έριξα πάρα πολλά φέτος το χειμώνα απολύτως ευχαριστημένος.
Τορντο κίτρινο σταθερή αξία
 
Πράγματι άλλαξε τελείως συνταγή, το είχα σφάξει και το είχα παρουσιάσει στο αντίστοιχο θέμα.
Το χρησιμοποιεί ο πατέρας μου. Δεν του είπα τίποτα για την αλλαγή του σεταπ. Στην πράξη δεν κατάλαβε απολύτως τίποτα, ευχαριστημένος όπως και πριν.
Α1-32 έριξα πάρα πολλά φέτος το χειμώνα απολύτως ευχαριστημένος.
Τορντο κίτρινο σταθερή αξία
Όλες οι εταιρίες κάνουν αλλαγές,σκοπός είναι να μην επηρεάζεται η απόδοση του φυσιγγίου,εγώ από τότε που με "πούλησαν" τα Λάμπρου ούτε ζωγραφιστα να τα βλέπω, οποιοσδήποτε άλλος κατασκευαστής το κάνει θα φάει Χ κι αυτός.
 
Όλες οι εταιρίες κάνουν αλλαγές,σκοπός είναι να μην επηρεάζεται η απόδοση του φυσιγγίου,εγώ από τότε που με "πούλησαν" τα Λάμπρου ούτε ζωγραφιστα να τα βλέπω, οποιοσδήποτε άλλος κατασκευαστής το κάνει θα φάει Χ κι αυτός.
Έτσι ακριβως. Μέσα σε ενάμιση μήνα από ξυράφια έγιναν απλά φυσίγγια κρότου. Οπότε αφού το έκανε μια φορα γιατί να μην το ξανακανει???? Χ και πάμε σε αλλους....
 
Τα velox της nobel 1 κουτι ειχα ριξει κ δεν μου γουσταρε...κλωτσαγε σα μουλαρι...με Α1 ειναι.
Εγω θα σου πρώτεινα τα gm3....
Ναι το gm3 fast είναι μαλακωσιά.....
Και ειδικά αν μιλαμε για την ζέστη της έναρξης....
Θέλει καλη στρώση fixodent στην μασέλα....
 
Καλησπέρα συνάδελφοι,αν και είναι νωρίς σκέφτομαι να προλάβω τις ανατιμήσεις,για την έναρξη στα τρυγόνια λέω να πάρω τα s4 της nsi για τα πρωινά γιατί στο μέρος που κάνω έναρξη έχει φουλ υγρασία μέχρι να βγει ο ήλιος και για μετά τα g3 ή τα velox της ίδιας εταιρείας,γνώμες;
Μια χαρά είναι τα s4 Μετά συνέχισε με Α1 34 γρ ή 32 το νουμ είναι δικό σου θέμα .Γιατί εγώ είμαι τον άκρον συνήθως ρίχνω με 9αρια αλλά αν αποφασίσω να αλλάξω σκάκι πάω κατευθείαν στο 6 για να τα σκοτώνω όπου τα βλέπω .
 
To score του Θεοδωρίδη παλιά όταν το έπαιρνα 5 και κάτι ψηλά γάζωνε σε ηλιόλουστο καιρό!!!!
Για δείτε το!
Επίσης, ρουμελιώτης από 28 μέχρι 32 με καλύτερο το 30!
Έχω ακούσει τα καλύτερα για του Ρουμελιώτη και η δοκιμή που έκανε εδώ στο φόρουμ ο κ Νίκος στο 30 αρι έδειξε εξαιρετικό αποτέλεσμα, όμως πως να τα δοκίμαζα προτού παραγγείλω;αφού πρέπει κάποιος να παραγγείλει ποσότητα.Πάντα στα υπόψιν μου έχω και τα eley alphamax 32 γρ. που έριξα στα τρία τελευταία κυνήγια στις τσίχλες και μου άρεσαν πάρα πολύ.
 
Last edited:
Λάμπη έχεις ρίξει το super tordo με ζεστή; Αν ναι, πώς σου φάνηκε; Γιατί για κρύο ξέρω ότι είναι φυσιγγαρα, με ζεστή όμως δεν ξέρω πως τα πάει.
Ρε παιδια όταν στα μπασιματα τον Οκτώβριο έριξα τα super tordo με βοριά και σχετική ψύχρα ήταν παναθλια. Ούτε ένα πουλί δεν έπεσε ξερό. Όταν το εγραψα εδώ μου απάντησαν μερικοί συναδελφοι ότι το φυσιγγι αυτο με την πυριτιδα που έχει είναι για νοτιαδουρα και ζεστη. Τελικά τι ισχυει?????
 
Το εξπρές το 32 λέει του δορκα τ οποίο όμως φέτος άλλαξε τη πυρίτιδα και δε ξέρω τη συμπεριφορά του.το ευρωμιξ δεν είναι αυτό που ξέραμε τα τελευταία χρόνια.το tordo το κίτρινο πολύ καλή επιλογή μέχρι αρχές Οκτώβρη.πολυ καλό επίσης και το α1 το 32
Το Lambro A1 Ευριπίδη το έριξες στα τρυγόνια;
 
Ρε παιδια όταν στα μπασιματα τον Οκτώβριο έριξα τα super tordo με βοριά και σχετική ψύχρα ήταν παναθλια. Ούτε ένα πουλί δεν έπεσε ξερό. Όταν το εγραψα εδώ μου απάντησαν μερικοί συναδελφοι ότι το φυσιγγι αυτο με την πυριτιδα που έχει είναι για νοτιαδουρα και ζεστη. Τελικά τι ισχυει?????
Εγώ δεν πρόλαβα να το ρίξω αλλά φίλος μου είπε μέχρι Οκτωβρίο δεν.. Είναι από Δεκεμβρίο και μετά μέχρι τέλος και με κρύο.
 
Λάμπη έχεις ρίξει το super tordo με ζεστή; Αν ναι, πώς σου φάνηκε; Γιατί για κρύο ξέρω ότι είναι φυσιγγαρα, με ζεστή όμως δεν ξέρω πως τα πάει.
Δέν τόριξα αλλά γνωρίζοντας ότι είναι sipe 1.55 X 32 ίδιο δλδ με NSI SIPE που γνωρίζω πολύ καλά το προτείνω για
τα πρωινά με υγρασία που ανέφερε ο Μάνθος .
Επίσης το TORDO κίτρινο με d20 X32 στο 1.50 30 είναι πάρα πολύ ισοζυγισμένη ντουφεκιά .
 
Επίσης το TORDO κίτρινο με d20 X32 στο 1.50 30 είναι πάρα πολύ ισοζυγισμένη ντουφεκιά .
Είναι το μονο που μου ειχα μινει πολυ ευχαριστημενος...παρεα με το mezzo 30 οπου ΑΝ το γεμιζε π.χ σε Νο 7,5 θα ηταν τα βασικα μου φυσιγγια προ ιδιογόμωσης...
Γενικοτερα ειναι πολυ καλη πυριτιδα η D20 αλλα δεν βλεπω να τη ξανα φερνει ο Κενταυρος οπως κ τη CH6...
 
Ρε παιδια όταν στα μπασιματα τον Οκτώβριο έριξα τα super tordo με βοριά και σχετική ψύχρα ήταν παναθλια. Ούτε ένα πουλί δεν έπεσε ξερό. Όταν το εγραψα εδώ μου απάντησαν μερικοί συναδελφοι ότι το φυσιγγι αυτο με την πυριτιδα που έχει είναι για νοτιαδουρα και ζεστη. Τελικά τι ισχυει?????
Δημήτρη εγώ το έριξα με κρύο, εκεί που με τα άλλα έπρεπε να αλλάξω προσκοπευση γιατί εμένα πίσω ( ενώ με νορμάλ καιρό δεν είχα τέτοιο θέμα) Και ήταν κεραυνός το φυσίγγι.
 
Kαί ολοκληρώνω την πρόταση μουo_O με μια τρίτη επιλογή μ'αυτό για δροσερά πρωινά μ'ελαφρό αέρα κι'όχι μόνο .
Ειδικά αυτό... Μιλάμε μυρίζει κηδεία και μνημόσυνο ταυτόχρονα.Εχω κάνει το θρυλικό 25/1 αλλά ήταν αυτό το ένα...
 
Back
Top