Φυσίγγια για τρυγόνι

Λογικά δεν πρεπει να τα θυμασαι τα maionchi Μπιλ.. Όταν πηγαινες γυμνάσιο δεν υπήρχαν καν...
Μάλλον λες τα nsi tordo(που ήταν κ σε παρομοιο κουτί) δηλαδή τα αμέσως επόμενα μετά τα maionchi...

gt snia αντί αποσπωμενο πατο η βασικοτερη αλλαγη.. Που όμως ήταν εξίσου πολυ καλα.....


View attachment 29841
Απο τα πιο αποδοτικά φυσίγγια που έχω ρίξει. Πράγματι μετά την αλλαγή παρέμεινε καλό για κάποιο διάστημα. Οταν ξαναλλαξε...ας μην το σχολιάσω. Τα παλιά τα έριχνα σε 10 ρακι με την centro και θέριζαν, παντα τσίμπαγε λίγο πάντως σε πιέσεις.
 
Απο τα πιο αποδοτικά φυσίγγια που έχω ρίξει. Πράγματι μετά την αλλαγή παρέμεινε καλό για κάποιο διάστημα. Οταν ξαναλλαξε...ας μην το σχολιάσω. Τα παλιά τα έριχνα σε 10 ρακι με την centro και θέριζαν, παντα τσίμπαγε λίγο πάντως σε πιέσεις.
Ήταν πολύ καλό φυσίγγι και το έριχναν φανατικά εδώ γυρω. Άλλαξε και για λίγο καιρό παρέμεινε ok. Τα τελευταία που έριξα ηταν κάτι πολύ περισσότερο από υπερβολικά στην ανακρουση. Απλά μη υποφερτα.....
 
Είχαμε τα τυχερά μας σημερα. Μου τα εδωσε βετεράνος συνάδελφος και θέλει να του δώσω 2 κουτιά πιο ελαφριά για το μονοκανο του. Αυτά τα ριχνω στα τρυγονια???? Κοιτάξτε τιμουλα στην φωτο....
20210724_132506.jpg
 
Είχαμε τα τυχερά μας σημερα. Μου τα εδωσε βετεράνος συνάδελφος και θέλει να του δώσω 2 κουτιά πιο ελαφριά για το μονοκανο του. Αυτά τα ριχνω στα τρυγονια???? Κοιτάξτε τιμουλα στην φωτο....
View attachment 29858
Αν τα ριχνεις λεει;;;; ειναι για long range τουφεκιες στα τρυγονια
 
Είχαμε τα τυχερά μας σημερα. Μου τα εδωσε βετεράνος συνάδελφος και θέλει να του δώσω 2 κουτιά πιο ελαφριά για το μονοκανο του. Αυτά τα ριχνω στα τρυγονια???? Κοιτάξτε τιμουλα στην φωτο....
View attachment 29858
Δημήτρη εγώ θα το έβαζα για τελευταία τουφεκιά. Σπάνια βέβαια προλαβαίνουμε να ρίξουμε τρεις τουφεκιές στο τρυγόνι, ειδικά αν περνάει με χίλια μέσα στη ρεματιά.
 
Δημήτρη εγώ θα το έβαζα για τελευταία τουφεκιά. Σπάνια βέβαια προλαβαίνουμε να ρίξουμε τρεις τουφεκιές στο τρυγόνι, ειδικά αν περνάει με χίλια μέσα στη ρεματιά.
Εγώ φέτο για 1η φορά, θα πάω με το δίκαννο....και ας είναι 3* & 5*.... :cool: .cofee. ΜΒ32x32 (patented) & Aquila ×33 σε Νο8.5 κ Ν8 αντίστοιχα!!!
 
Εγώ φέτο για 1η φορά, θα πάω με το δίκαννο....και ας είναι 3* & 5*.... :cool: .cofee. ΜΒ32x32 (patented) & Aquila ×33 σε Νο8.5 κ Ν8 αντίστοιχα!!!
Να πας με το όπλο που σου εμπνέει την μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση Κώστα.
Δυο τουφεκιές είναι υπεραρκετές.Στο λέω γιατι και εγώ μια οκταετία κυνηγούσα σχεδόν αποκλειστικά με πλαγιοκαννο.
 
Είχαμε τα τυχερά μας σημερα. Μου τα εδωσε βετεράνος συνάδελφος και θέλει να του δώσω 2 κουτιά πιο ελαφριά για το μονοκανο του. Αυτά τα ριχνω στα τρυγονια???? Κοιτάξτε τιμουλα στην φωτο....
View attachment 29858
Για τρυγονια δεν ξέρω αλλά για κάτι νευρικές περδικουλες θα είναι ότι πρέπει!
 
Είχαμε τα τυχερά μας σημερα. Μου τα εδωσε βετεράνος συνάδελφος και θέλει να του δώσω 2 κουτιά πιο ελαφριά για το μονοκανο του. Αυτά τα ριχνω στα τρυγονια???? Κοιτάξτε τιμουλα στην φωτο....
Αν δεν κυνηγάς μεγαλυτερα φτερωτα από το τρυγόνι τότε ρίξτα....Αν ναι δεν αξίζει....
Που αυτός ο καλός ανθρωπακος??χαχα
 
Εγώ φέτο για 1η φορά, θα πάω με το δίκαννο....και ας είναι 3* & 5*.... :cool: .cofee. ΜΒ32x32 (patented) & Aquila ×33 σε Νο8.5 κ Ν8 αντίστοιχα!!!
Εγώ λέω φέτος να πάρω και τρίγωνα τυρακια μαζί να μην τρώω τα κουλούρια σκέτα μαζί με το σκέτο φραπεδακι.
 
Είχαμε τα τυχερά μας σημερα. Μου τα εδωσε βετεράνος συνάδελφος και θέλει να του δώσω 2 κουτιά πιο ελαφριά για το μονοκανο του. Αυτά τα ριχνω στα τρυγονια???? Κοιτάξτε τιμουλα στην φωτο....
View attachment 29858
Σε φάσσες κ μικρά υδρόβια ρίξτο...
 
Να πας με το όπλο που σου εμπνέει την μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση Κώστα.
Δυο τουφεκιές είναι υπεραρκετές.Στο λέω γιατι και εγώ μια οκταετία κυνηγούσα σχεδόν αποκλειστικά με πλαγιοκαννο.
Μα γι'αυτό θέλω να πάω με το δίκαννο,επιδή μου άρεσε κ στα καρτέρια......
Εγώ λέω φέτος να πάρω και τρίγωνα τυρακια μαζί να μην τρώω τα κουλούρια σκέτα μαζί με το σκέτο φραπεδακι.
Βάζω τα κουλούρια....βάζεις τα La Vache qui rit...;;;; .my man.
 
Για τρυγονια δεν ξέρω αλλά για κάτι νευρικές περδικουλες θα είναι ότι πρέπει!
Για περδικες τα είχε πάρει ο συναδελφος. Ήταν φερματζης πιο παλιά. Τα είχε παρατήσει όλα και τώρα τελευταία πάει για κάνα καρτερι.
 
Είχαμε τα τυχερά μας σημερα. Μου τα εδωσε βετεράνος συνάδελφος και θέλει να του δώσω 2 κουτιά πιο ελαφριά για το μονοκανο του. Αυτά τα ριχνω στα τρυγονια???? Κοιτάξτε τιμουλα στην φωτο....
View attachment 29858
Δραχμές βλέπω ;;;
Κούνα τα μην έχουν κλουβιάσει :)

Όχι στα τρυγόνια βρε χασάπη .yel.
 
Είδα και εγώ δραχμουλες και συγκινηθηκα!!! Είναι τουλάχιστον 22 χρόνων τα φυσίγγια λοιπον αλλά είχαν αποθηκευτεί σωστα. Στα τρυγόνια θα ρίξω δυο! Άμα δω τρυγονι και άμα προλάβω τον κόφτη των 145.000 βεβαια!!! Βασικό φυσιγγι roumeliotis sporting compak νο8 στο τρυγονι. Καθαρα και εντυπωσιακά σκοτωματα ακόμη και σε μακρινά πουλια!
 
Back
Top