Φυσίγγια για τρυγόνι

τηνε εχης και συ φιλε μου?
εινε ακριβα φισιγγια μη φαμε καμια φολα
Όχι δεν την έχω εγώ προσωπικά, φίλος μου που τα έριξε πέρσι αλλά οποιοδήποτε όπλο να μου έλεγες πάλι αυτά τα φυσίγγια θα σου έλεγα δοκιμασμένα από νότο μέχρι βορρά.
 
Όχι δεν την έχω εγώ προσωπικά, φίλος μου που τα έριξε πέρσι αλλά οποιοδήποτε όπλο να μου έλεγες πάλι αυτά τα φυσίγγια θα σου έλεγα δοκιμασμένα από νότο μέχρι βορρά.
οκ οκ
συ πια ριγνης φιλε μου?? κατι πιο φτινο???
τι οπλο εχης??
 
τηνε εχης και συ φιλε μου?
εινε ακριβα φισιγγια μη φαμε καμια φολα
Το φυσιγγι είναι προσωπική υπόθεση γιατί για μένα μπορεί να είναι τέλειο για τόν άλλον κακό αυτό το φυσιγγι δεν διαλέγει όπλα στα πιο πολλά χέρια είναι ένα καλό φυσιγγι αλλά για να είσαι σίγουρος γιατί δεν ρίχνεις κατι από τής άλλες χρονιές; στο τρυγόνι μένουμε αυστηρώς κάθε χρόνο με αυτό που είμαστε ικανοποιημένοι από την προηγούμενη χρονιά και δεν αλλάζουμε συνέχεια φυσίγγια αυτή είναι η καλύτερη συνταγή.
 
Εκτός από τα classica που γράφει ο Κώστας και όντως είναι εξαιρετικά, κάποια δοκιμασμένα που μπορείς να τα βρεις εύκολα στα μαγαζιά είναι cheddite tordo, navaro 30,tordo 30, b&p mb classic.
Ριγμένα με benelli m2 και beretta 302.
 
οκ οκ
συ πια ριγνης φιλε μου?? κατι πιο φτινο???
τι οπλο εχης??

Δεν έχω το όπλο σου.
Πριν λίγο καιρό είχα κάτσει και είχα βάλει σε τάξη και σειρά τις σημειώσεις που κρατώ από τα τρυγονοκυνήγια απ' το 2003 έως πέρσι. Μέρες, ώρες, θεάσεις, καρπωσεις, όπλο-τσοκ-φυσιγγια
Όταν τα έβαλα κάτω είδα ότι αυτό το φυσίγγι σε νο7 είχε δώσει αριθμητικά τα πιο πολλά πουλιά και χωρίς "παρατράγουδα" *
Κάποτε ήταν και πολύ φθηνότερο, αλλά και τώρα, απ'τα ανταγωνιστικά του εμπορικά ευρείας κυκλοφορίας, είναι απ' τα φθηνότερα.
Αν δεν το έχεις δοκιμάσει, αξίζει τον κόπο, κρατιέται ακόμα κάτω από 7€ στο ράφι μεμονωμένο κουτάκι.

*Αν υπήρχε ακόμα θα σου έλεγα και το maionchi tordo no8.
 

Δεν έχω το όπλο σου.
Πριν λίγο καιρό είχα κάτσει και είχα βάλει σε τάξη και σειρά τις σημειώσεις που κρατώ από τα τρυγονοκυνήγια απ' το 2003 έως πέρσι. Μέρες, ώρες, θεάσεις, καρπωσεις, όπλο-τσοκ-φυσιγγια
Όταν τα έβαλα κάτω είδα ότι αυτό το φυσίγγι σε νο7 είχε δώσει αριθμητικά τα πιο πολλά πουλιά και χωρίς "παρατράγουδα" *
Κάποτε ήταν και πολύ φθηνότερο, αλλά και τώρα, απ'τα ανταγωνιστικά του εμπορικά ευρείας κυκλοφορίας, είναι απ' τα φθηνότερα.
Αν δεν το έχεις δοκιμάσει, αξίζει τον κόπο, κρατιέται ακόμα κάτω από 7€ στο ράφι μεμονωμένο κουτάκι.

*Αν υπήρχε ακόμα θα σου έλεγα και το maionchi tordo no8.
Σωστός ο Μπιλ,ξέχασα να το αναφέρω το express.Αξιοπρεπέστατο.
 

Δεν έχω το όπλο σου.
Πριν λίγο καιρό είχα κάτσει και είχα βάλει σε τάξη και σειρά τις σημειώσεις που κρατώ από τα τρυγονοκυνήγια απ' το 2003 έως πέρσι. Μέρες, ώρες, θεάσεις, καρπωσεις, όπλο-τσοκ-φυσιγγια
Όταν τα έβαλα κάτω είδα ότι αυτό το φυσίγγι σε νο7 είχε δώσει αριθμητικά τα πιο πολλά πουλιά και χωρίς "παρατράγουδα" *
Κάποτε ήταν και πολύ φθηνότερο, αλλά και τώρα, απ'τα ανταγωνιστικά του εμπορικά ευρείας κυκλοφορίας, είναι απ' τα φθηνότερα.
Αν δεν το έχεις δοκιμάσει, αξίζει τον κόπο, κρατιέται ακόμα κάτω από 7€ στο ράφι μεμονωμένο κουτάκι.

*Αν υπήρχε ακόμα θα σου έλεγα και το maionchi tordo no8.
Express, όποτε να το πάρεις κατά βάση πας με αυτοπεποίθηση και σιγουριά στο κυνήγι !
 
σαν απορτόσκυλο δίπλα στον πατέρα μου ναι
μέχρι όταν ήμουν γυμνάσιο υπήρχαν, μετά τα άλλαξε* η NSI στα σημερινά Gm3 Fast

*κατ' αυτήν θα τα βελτίωσε.hair.
Λογικά δεν πρεπει να τα θυμασαι τα maionchi Μπιλ.. Όταν πηγαινες γυμνάσιο δεν υπήρχαν καν...
Μάλλον λες τα nsi tordo(που ήταν κ σε παρομοιο κουτί) δηλαδή τα αμέσως επόμενα μετά τα maionchi...

gt snia αντί αποσπωμενο πατο η βασικοτερη αλλαγη.. Που όμως ήταν εξίσου πολυ καλα.....


IMG_20210723_174201.jpg
 
Λογικά δεν πρεπει να τα θυμασαι τα maionchi Μπιλ.. Όταν πηγαινες γυμνάσιο δεν υπήρχαν καν...
Μάλλον λες τα nsi tordo(που ήταν κ σε παρομοιο κουτί) δηλαδή τα αμέσως επόμενα μετά τα maionchi...

gt snia αντί αποσπωμενο πατο η βασικοτερη αλλαγη.. Που όμως ήταν εξίσου πολυ καλα.....


View attachment 29841
Γυμνάσιο πήγαινα 2007-2010, τότε υπήρχαν ως NSI, τα πρώτα που θυμάμαι έλεγαν στο κουτί Maionchi και σε κάποια φάση γύρω στο 2005 πρέπει να ήταν που έγιναν NSI.
Έναρξη 2003 με αυτά νο8 είχε κάνει τρία τρυγονάκια ο πατέρας μου θυμάμαι.*
Εγώ τα θυμάμαι με 12χιλ μέταλλο και gt τάπα, όπως αυτά τα δεξιά στη φωτό. Απλώς τα πρώτα χρόνια το κουτί έγραφε ακόμα απ' έξω Μαγιόνκι.


*το μέρος τώρα δεν υπάρχει, έχει χτιστεί εργοστάσιο, έχουν στρώσει άσφαλτο, φώτα κακό.....
 
Back
Top