Φυσίγγια για τρυγόνι

Συνεδελφε δεν κάνουν κιχ. Δεν είχα ποτέ εως τώρα ούτε κοψοφτερα ούτε πουλιά που πέταγαν κανονικά και σβηναν μετά απότομα από διαμπερή τραύματα.

Και το ίδιο ισχύει και στην τσίχλα που τα χρησιμοποιώ αποκλειστικα στο περπατητο και στις μαύρες το πρωί με ανοιχτό τσοκ. Όλα τα πουλιά τα βρισκω σμπαραλιασμενα και νεκρά αμέσως.

Για τα μέρη που κυνηγώ και τα όπλα που χρησιμοποιώ Sx3 Field και browning 725 spotter 2 με τσοκ brain bell η/και Carson's skeet η IC δεν τα αλλάζω με τίποτα τα skeet ανεξαρτήτως εποχής.

Επαναλαμβάνω το μέρος που κυνηγάω όμως είναι τέτοιο και στις τσίχλες και στα τρυγόνια που τα πουλιά περνάνε από πυκνό χωρίς να τα βλέπεις και να σε βλέπουν σου σκάνε απότομα στα μούτρα έχει λίγο καθαρό και βουτάνε απότομα μετά να πέσουν σε ρέμα. Βολές πολύ μπηχτες και αντανακλαστικες που σε θέλουν συνέχεια στην τσίτα. Αν αφαιρεθεις η δεν είσαι λες και είσαι σε βατηρα περιμένοντας πιατο δεν θα προλάβεις ούτε όπλο να επωμισεις
Yψόμετρο τοποθεσίας περίπου ;
 
Λαμπη εγώ τα ρίχνω σε επίπεδο θάλασσας κ πανε κομπολοι, ειδικά μερικά με AS πάνε ριπη οπλοπολυβολου
Eξαρτάται τι απαιτήσεις έχει ο καθείς απο το φυσίγγι του .
Πήρα 16 τσίχλες μ'ένα κουτί cx2000 D20 s 1.50X29 Z2M 24 6* N.9 κι'είπα στον φίλο που μου δώρισε το κουτί (εμπορικό) ότι το φυσίγγι δεν μ'άρεσε .
 
Eξαρτάται τι απαιτήσεις έχει ο καθείς απο το φυσίγγι του .
Πήρα 16 τσίχλες μ'ένα κουτί cx2000 D20 s 1.50X29 Z2M 24 6* N.9 κι'είπα στον φίλο που μου δώρισε το κουτί (εμπορικό) ότι το φυσίγγι δεν μ'άρεσε .
Πασο ρε φίλε, εγώ να γράψω ότι δεν υπάρχει φυσιγγι που δεν μου αρέσει, όταν βρεις την εικόνα όλα ίδια είναι
 
Θωμά ποσό το βρίσκεις φέτος στον παπατριανταφυλου?
Έχω περσυνά αποθέματα ακόμα αρκετά!!
Μια από τα ίδια φίλε μου μεγάλη αγάπη τα περισσότερα θυραματα αυτό το άτιμο τα έχει δωσει
Τσίχλα μπεκάτσα τρυγόνι 5 χρόνια τώρα μόνο rocket !!Τα πάει πολύ καλά το όπλο μου!!!
 
Γεια σαs παιδια και απο εμενα.Καινουργιοs στο forum.Eιδα στο καταστημα Καλκαντζακου το νεο Super Τordo τηs Lambro.
Eξαιρετικα καλοφτιαγμενο και γεμισμενο με SIPE οπωs αναγραφει το κουτι. Δεν ξερω για την εναρξη αλλα σιγουρα για
Σεπτεμβριο αξιζει μια δοκιμη .Φαινεται πολλα υποσχομενο .Γεια σαs και καλεs βολτεs σε ολουs με ΥΓΕΙΑ .
 
Back
Top