Φυσίγγια για τρυγόνι

Μα αυτο ακριβως εννοουσα,περσυ στη βαρυχειμωνια δωσαν ρεστα τα series 2,στις γερακοτσιχλες!
Δεν νομιζω να εχω θεμα με τη ζεστη!
Θα παρω δυο κουτες για αρχη και βλεπουμε!
Περα απο τον Καλκ,γνωριζει κανεις καμια καλυτερη τιμη για τα φυσιγγια;
Με την ζέστη κανένα θέμα δεν θα έχεις και με κρύο αλλά με στεγνό καιρό.Το μόνο που τα επηρεάζει είναι η υγρασία λόγω μονοβασικής!Τα καταευχαριστήθηκα και εγώ την χρονιά που μας πέρασε, αξιοπρεπέστατο φυσίγγι!
 
Last edited:
Λέω να το ρίξω φέτος, γιατί το 32αρι του (csb1) είναι "λιγάκι" ζωηρό για την έναρξη.
Σύμφωνα με αυτά που έχω δει στην τσίχλα θα το δοκιμάσω φέτος στα τρυγόνια και έχω την πεποίθηση ότι θα γαζώνει και ότι δεν θα ξαναλλάξω φυσίγγι!
 
Το σιγουρο ειναι οτι ''κυκλοφορουν'' και καλα φυσιγγια στο εμποριο για ολα τα θηραματα....το δυσκολο
ειναι να βρεις ποιο ταιριαζει στο οπλο σου.
Η γνωμη μου ειναι οτι μπορει ο καθε ενας πριν αγορασει ποσοτητα φυσιγγιων....αγοραζει ενα κουτι της
αρεσκειας του....και αυτο που κατα την γνωμη του ειναι καλο....σφαζει ενα φυσιγγιο και ρωταει τα παιδια
του φορουμ την γνωμη τους για το σεταπ.
Εχει πολλους και καλούς και εμπειρους ιδιογομωτες...που μπορουν να απαντησουν για το συγκεκριμενο σεταπ και
φυσιγγιο σε ποιες καιρικες συνθηκες θα δουλεψει η αν θα σε ''κρεμασει'' .... ;) :)
 
Το σιγουρο ειναι οτι ''κυκλοφορουν'' και καλα φυσιγγια στο εμποριο για ολα τα θηραματα....το δυσκολο
ειναι να βρεις ποιο ταιριαζει στο οπλο σου.
Η γνωμη μου ειναι οτι μπορει ο καθε ενας πριν αγορασει ποσοτητα φυσιγγιων....αγοραζει ενα κουτι της
αρεσκειας του....και αυτο που κατα την γνωμη του ειναι καλο....σφαζει ενα φυσιγγιο και ρωταει τα παιδια
του φορουμ την γνωμη τους για το σεταπ.
Εχει πολλους και καλούς και εμπειρους ιδιογομωτες...που μπορουν να απαντησουν για το συγκεκριμενο σεταπ και
φυσιγγιο σε ποιες καιρικες συνθηκες θα δουλεψει η αν θα σε ''κρεμασει'' .... ;) :)
Συμφωνω κατ' αρχας, οτι στο εμποριο εχει πληθωρα φυσιγγιων, για ολα τα γουστα και ολα τα βαλαντια. Εγω οπως εχω ξαναπει, για τα πτερωτα που κυνηγω χρησιμοποιω τα IMPERIAL σε ολα μου τα οπλα που δουλευω, με μονες αλλαγες στα νουμερα των σκαγιων. Μονο σε υδροβια αλλαζω μαρκα. Τουλαχιστον μεχρι και τη σαιζον που μας περασε. Τωρα, εαν διαπιστωσω φετος αλλαγη συμπεριφορας, θα αλλαξω μαρκα και θα ξαναγυρισω στου Τατση τα ΔΙΑΝΑ. Θα δουμε..
 
Συμφωνω κατ' αρχας, οτι στο εμποριο εχει πληθωρα φυσιγγιων, για ολα τα γουστα και ολα τα βαλαντια. Εγω οπως εχω ξαναπει, για τα πτερωτα που κυνηγω χρησιμοποιω τα IMPERIAL σε ολα μου τα οπλα που δουλευω, με μονες αλλαγες στα νουμερα των σκαγιων. Μονο σε υδροβια αλλαζω μαρκα. Τουλαχιστον μεχρι και τη σαιζον που μας περασε. Τωρα, εαν διαπιστωσω φετος αλλαγη συμπεριφορας, θα αλλαξω μαρκα και θα ξαναγυρισω στου Τατση τα ΔΙΑΝΑ. Θα δουμε..
Του Τάτση ποσό τα βρίσκεις?
 
σημεραααα παιδες εχη πωλααα και καλααα φυσιγκιαααα,,αντε ΚΡΕΩΠΟΛΗΔΕς γηνατε ολησας με τα σφαξηματααααα.very funny.
Σφάξιμο - ζύγισμα απαραίτητο. Μετά από ένα χουνέρι που έπαθα πριν 5 χρόνια με "επώνυμα" 36αρια Νο 7 των 13 ευρώ. Λέω δε βαριέσαι, θα σφάξω ένα να δοκιμάσω και την καινούρια ζυγαριά. Όταν το άνοιξα και τα μισά σκάγια ήταν Νο 9 έμεινα μαλ...! .hair.
 
Λοιπόν, αν δεν κοπεί το τρυγόνι θα το κυνηγήσουμε
https://www.ihunt.gr/έτοιμη-για-υπογραφή-η-νέα-ρυθμιστική/
Φέτος θα ξεκινήσουμε με ότι έχει μείνει από πέρυσι
nsi 206 formula 33 γρ Νο8
b & p F2 clasic 34 gr No7
nsi tordo 32gr No8
nsi classica 32 gr No7,5 και κάτι άλλα
κανένα δεν είναι ολόκληρο κουτί, όλα μαζί πρέπει να είναι 40 τεμάχια
και αν έχει πολλά τρυγόνια τα μαγαζιά είναι γεμάτα
 
σημεραααα παιδες εχη πωλααα και καλααα φυσιγκιαααα,,αντε ΚΡΕΩΠΟΛΗΔΕς γηνατε ολησας με τα σφαξηματααααα.very funny.


Σακη μου αν δεν ''σφαξεις΄΄......δεν θα μαθεις.....και αν δεν μαθεις.....στο κυνηγοτοπο θα τραγουδας....μαντηλι
Καλαματιανο....με εκανες και αρρωστησα!!! .sarcastic.
 
Λοιπόν, αν δεν κοπεί το τρυγόνι θα το κυνηγήσουμε
https://www.ihunt.gr/έτοιμη-για-υπογραφή-η-νέα-ρυθμιστική/
Φέτος θα ξεκινήσουμε με ότι έχει μείνει από πέρυσι
nsi 206 formula 33 γρ Νο8
b & p F2 clasic 34 gr No7
nsi tordo 32gr No8
nsi classica 32 gr No7,5 και κάτι άλλα
κανένα δεν είναι ολόκληρο κουτί, όλα μαζί πρέπει να είναι 40 τεμάχια
και αν έχει πολλά τρυγόνια τα μαγαζιά είναι γεμάτα
ξεκινα απο τα clasicca και βλεπεις μετα!
 
Σακη μου αν δεν ''σφαξεις΄΄......δεν θα μαθεις.....και αν δεν μαθεις.....στο κυνηγοτοπο θα τραγουδας....μαντηλι
Καλαματιανο....με εκανες και αρρωστησα!!! .sarcastic.
πόσοι έχετε σφάξει φυσίγγια επώνυμων κατασκευαστών που άλλα λένε ότι έχουν μέσα και άλλα έχουν στην πραγματικότητα?
είτε πυρίτιδα είτε σκάγια είτε υλικό έμφραξης?
 
Δεν θα γραψω εταιρεια...για μην θεωρηθει οτι κανω δυσφημιση....τα τελευταια που εσφαξα σε Ν8...
μου τα εδωσε συναδελφος στο περασμα της τσιχλας....δεν μπορουσε να ''σταυρωση'' πουλι...και αν επεφτε
καποιο το αιμα ποταμι....οταν εσφαξα το πρωτο καταλαβα τι γινοταν....Για να μην τα πεταξω στα σκουπιδια
τα ρελιασα ενα ( 1 ) ολοκληρο χιλιοστο χαμηλοτερα για να δουλεψουν με λιγη αξιοπρεπεια.
 
Σακη μου αν δεν ''σφαξεις΄΄......δεν θα μαθεις.....και αν δεν μαθεις.....στο κυνηγοτοπο θα τραγουδας....μαντηλι
Καλαματιανο....με εκανες και αρρωστησα!!! .sarcastic.
και να σφαξω φιλεμου νικο δεν θα καταλαβω τιποτε εφωσον το θεμα δεν το κατεχω ;) εγω δεν πωληαλαζω φυσιγκια και μενω σταθερως σε οπεια μου εχουνε κατσι εχω 3 4 μαρκες και πιστευω εως στιγμης ειμαι πληρη καλημενωςςς;),,τωρα για το κρεωποληδες που εγραψα, το εγραψα για το ΚΑΛΑΜΠΟΥΡΙΙΙΙΙ.my man.
 
Λοιπόν, αν δεν κοπεί το τρυγόνι θα το κυνηγήσουμε
https://www.ihunt.gr/έτοιμη-για-υπογραφή-η-νέα-ρυθμιστική/
Φέτος θα ξεκινήσουμε με ότι έχει μείνει από πέρυσι
nsi 206 formula 33 γρ Νο8
b & p F2 clasic 34 gr No7
nsi tordo 32gr No8
nsi classica 32 gr No7,5 και κάτι άλλα
κανένα δεν είναι ολόκληρο κουτί, όλα μαζί πρέπει να είναι 40 τεμάχια
και αν έχει πολλά τρυγόνια τα μαγαζιά είναι γεμάτα
και το κλασικό B&P MB Classic 32gr
 
και να σφαξω φιλεμου νικο δεν θα καταλαβω τιποτε εφωσον το θεμα δεν το κατεχω ;) εγω δεν πωληαλαζω φυσιγκια και μενω σταθερως σε οπεια μου εχουνε κατσι εχω 3 4 μαρκες και πιστευω εως στιγμης ειμαι πληρη καλημενωςςς;),,τωρα για το κρεωποληδες που εγραψα, το εγραψα για το ΚΑΛΑΜΠΟΥΡΙΙΙΙΙ.my man.


Δεν ''παρεξηγηθηκα'' βρε φιλε μου.....αλλα βλεπω τους συναδελφους που ψαχνονται...και καλα κανουν....
αλλωστε το αστειο και το καλαμπουρι....μακροζωια ειναι!!! ;) .sarcastic.
 
πόσοι έχετε σφάξει φυσίγγια επώνυμων κατασκευαστών που άλλα λένε ότι έχουν μέσα και άλλα έχουν στην πραγματικότητα?
είτε πυρίτιδα είτε σκάγια είτε υλικό έμφραξης?
Κ εμενα μου εχει τυχει...... και ειχε μεσα 4 ή 5 διαφορετικα νουμερα σκαγιων......
 
Back
Top