Φυσίγγια για τρυγόνι

mb32 ειναι ,και παρα πολυ καλη τιμη για 33γρ.
Σε περιόδο κυνηγίου το συγκεκριμένο 33άρι έχει 7,50€.....Εκτός περιόδου τα χαμηλώνει από 0,50€-0,80€...ανάλογα.
Στα 8,00€ έχει και τα J&B King 34gr (μπλε) με 25mm μέταλλο,πάλι με MB 32 και εκείνο.....αλλά (ψιλοφορτομένο) στο 1,90 το βρείκα...(στα παπάκια σε πρωινά καρτέρια φέτος σε Νο:5 με άφησε αρκετά ικανοποιημένο)
 
Last edited:
Σε περιόδο κυνηγίου το συγκεκριμένο 33άρι έχει 7,50€.....Εκτός περιόδου τα χαμηλώνει από 0,50€-0,80€...ανάλογα.
Στα 8,00€ έχει και τα J&B King 34gr (μπλε) με 25mm μέταλλο,πάλι με MB 32 και εκείνο.....αλλά (ψιλοφορτομένο) στο 1,90 το βρείκα...(στα παπάκια σε πρωινά φέτος με άφησε αρκετά ικανοποιημένο)
Το special Κώστα το έχεις δοκιμάσει;
Υποθέτω και αυτό με mb32 θα είναι .Αρκετά φορτωμένο το king στο 1.90 .
 
Το special Κώστα το έχεις δοκιμάσει;
Υποθέτω και αυτό με mb32 θα είναι .Αρκετά φορτωμένο το king στο 1.90 .
Αρκετά καλό για τα κυβικά του το King 34gr...Για εμένα τουλάχιστο....
Γιάννη έριξα και το Special σε Νο:6 πάλι σε πρωινό πέρασμα υδροβίων και το μόνο που είχα ήταν τραυματισμένα κιρκίρια τα οποία τα έβλεπες και τσαλάκωναν από την τουφεκιά και αντί να βυδώνουν προς τν ουρανό, πήγαιναν χαμηλά-χαμηλά και ποιός ξέρει που έπεφταν και αν έπεφταν.....Όταν έσφαξα ένα special να δω τα σωθικά του,βρείκα τη CSB στο 1,78....κι αυτό όπως και το super & το king με βύσμα aquila.......
 

Φιλε καστορρρ....Πετας μονο το αμορτησερ και το αντηκαταστας με fiber( δεν θημαμε ποιο υψος περνει) αλαζεις σε 688 σοποδηποτε ....και εαν εχεις και s4 ......βανεις 1.65 x32..... παντα σε 65αρη καλυκα και ρηχο ρελιασματακι.....

Με το που σκεφτεσε να πατησεις σκανδαλη τα σκαγια εχου φτασει στο πλι.....hunter.:p:p:p
 
Φιλε καστορρρ....Πετας μονο το αμορτησερ και το αντηκαταστας με fiber( δεν θημαμε ποιο υψος περνει) αλαζεις σε 688 σοποδηποτε ....και εαν εχεις και s4 ......βανεις 1.65 x32..... παντα σε 65αρη καλυκα και ρηχο ρελιασματακι.....

Με το που σκεφτεσε να πατησεις σκανδαλη τα σκαγια εχου φτασει στο πλι.....hunter.:p:p:p
Γεια σου ρε Μιχαλη!
Ευχαριστω φιλε. Προς το παρων λεω να μεινω σε μια μπαρουτη.

Παμε στο αναλογο τοπικ να πουμε κανενα σετ απ για μολυβια long range
 
Κάθε χρόνο σκέφτομαι τι φυσίγγια να ρίξω στα τρυγόνια και κάθε χρόνο δεν ρίχνω πάνω από 10 .sarcastic.
Φέτος λέω να κάνω την διαφορά και να ρίξω τα περσινά φυσίγγια με μισόταπα που γέμισα.
Να ξέρεις τότε πως φέτος θα ξεμείνεις από φυσίγγια...... .sarcastic.
 
Γεια σου ρε Μιχαλη!
Ευχαριστω φιλε. Προς το παρων λεω να μεινω σε μια μπαρουτη.

Παμε στο αναλογο τοπικ να πουμε κανενα σετ απ για μολυβια long range
Αν μπλεξεις με κατι τυπους σαν και μενα και τον Μιχαλη οχι 1 αλλα οσες κυκλοφορουν στην Ελλαδα θα παρεις
Ειναι νωρης ακομα ρε ση.....θα σπασουμε κανα τσαουλι......sarcastic..sarcastic..sarcastic.
Οντως αστο ακομα και εξω εχει 30 βαθμους 9 το βραδυ..κανε κανα φυσιγγι για κανα τρυγονακι που μου ανοιγει η ορεξη τωρα που κοντευει ο καιρος και τα χοντρα να κανει λιγη ψυχρασια που ελεγε και ο ζηκος
 
Κάθε χρόνο σκέφτομαι τι φυσίγγια να ρίξω στα τρυγόνια και κάθε χρόνο δεν ρίχνω πάνω από 10 .sarcastic.
Φέτος λέω να κάνω την διαφορά και να ρίξω τα περσινά φυσίγγια με μισόταπα που γέμισα.
Το ίδιο και εγώ οπότε με μια κούτα μέτζο κίτρινο είμαι οκ :)
 
Μιας και πλησιάζει ο καιρός για πείτε ρε παιδιά την γνώμη σας.Φυσιγγι για έναρξη στα 31-32γρ για χρήση με φουλ φρενάτο?
Το tordo το 30αρι είναι πάρα πολύ καλό για έναρξη αλλά όχι με φρενατο γιατί είναι από μόνο του πολύ συγκεντρωτικό
 
Μιας και πλησιάζει ο καιρός για πείτε ρε παιδιά την γνώμη σας.Φυσιγγι για έναρξη στα 31-32γρ για χρήση με φουλ φρενάτο?

Βγαίνω λίγο Off-Topic αλλά φίλε μου με όλο το θάρρος σε τι αποστάσεις τουφεκάς τα τρυγόνια την έναρξη και βάζεις φούλ και φρενάτο κιόλας;
Στα της ερώτησης τώρα το 30άρι και 32άρι της B&P είναι πολύ καλά φυσίγγια και δοκιμασμένα!
Επίσης οι ντόπιοι κατασκευαστές όπως ο Ρουμελιώτης,Fantom κ.τ.λ παράγουν πολύ αξιόλογα πυρομαχικά!
 
Βγαίνω λίγο Off-Topic αλλά φίλε μου με όλο το θάρρος σε τι αποστάσεις τουφεκάς τα τρυγόνια την έναρξη και βάζεις φούλ και φρενάτο κιόλας;
Στα της ερώτησης τώρα το 30άρι και 32άρι της B&P είναι πολύ καλά φυσίγγια και δοκιμασμένα!
Επίσης οι ντόπιοι κατασκευαστές όπως ο Ρουμελιώτης,Fantom κ.τ.λ παράγουν πολύ αξιόλογα πυρομαχικά!
Φαίνεται περίεργο αλλά το εχω δουλέψει τόσο και μου δίνει τέτοια σιγουριά που ακόμη και σε κοντινές βολές τα εχουμε βρει.
 
Φαίνεται περίεργο αλλά το εχω δουλέψει τόσο και μου δίνει τέτοια σιγουριά που ακόμη και σε κοντινές βολές τα εχουμε βρει.
Αν τα έχεις βρει σε κοντινές αποστάσεις με φρενάτο,τότε τα πουλιά θα τα χαλάς να υποθέσω.....
Στο θέμα μας τώρα.....Πέρισυ έναρξη πήγα με του Τσιπούρα τα J&B Fast 30gr (με aquilla) με καθαρά σκοτώματα πρωί κ απόγευμα κ χωρίς αίματα....
Φέτος θα παίξω Fantom Fanatic 30gr No:8 & Νο:7 (με Granular)...
 
Back
Top