Φυσίγγια για το βάλτο

Οσο αφορα την αφροκρεμα....
Απο τα φυσιγγια της τοτε Μαγιοκι και νυν Νομπελ σπορ,τα μονα που δοκιμασα και μου αφησαν αριστες εντυπωσεις ηταν τα Εμ σπιντ σε πρασινο ημιδιαφανο καλυκα.
Με τα σουπερκατσια(37 γραμ.αν θυμαμαι),τουφεκουσα αγριοπεριστερα στην κουρνια και πεθαιναν....μετα απο ενα τεταρτο!!!
Σε #6...
Ευτυχως ειχα καποια ιδιογομωμενα #7 με Α1 κι εσωσα την παρτιδα!:)
Ιδια πλακα,ακριβως,ειχα παθει με τα αρτεμις της ΠΥΡΚΑΛ!:(
Ξεχνουσαν να πεθάνουν...
Απο τα τελευταια που εβγαζε ακομη...
Ααα,καλα ηταν και τα ΑΖ 20.
Παρεμπιπτόντως,νομιζω και τα δυο αυτα που μου άρεσαν,ηταν γεμισμενα με C7.
Θυμάμαι μια φορά πριν πολλά χρόνια 2005-2006 κάπου εκεί ήταν, είχα ανέβει για Χριστούγεννα από Κρήτη και πάμε με τον πατέρα μου για κυνήγι σε ένα από τα λίγα μέρη που ξέραμε, την Οινόη. Εκείνη την ημέρα όλος ο ουρανός ήταν γεμάτος δεντρότσιχλες. Αλλά ήταν ψηλά. Αφού κάψαμε 1 κουτί φυσίγγια χωρίς αποτέλεσμα, απλά κάναμε οφθαλμόλουτρο. Ε που και που ρίχναμε και καμία τουφεκιά γιατί πραγματικά τα πουλιά σε ζάλιζα. Θυμάμαι σε κάποια φάση να βάζω ένα super caccia 6αρι μέσα, περνάει μία ακριβώς από πάνω μου και την κεραυνοβόλησα! Από τότε μου αρέσει αυτό το φυσίγγιο και έχω στην φυσιγγιοθήκη 5 τέτοια για παν ενδεχόμενο! Από το κουτί βέβαια λείπει μόνο ένα φυσίγγιο .sarcastic.
 
Έχετε ρίξει τα lepre ;

Το καλυτερο φυσιγγι που βγηκε ποτε για πανηγυρια.Το ριχνεις και ψαρωνουν οι ασχετοι.
Ειναι σαν το κινεζικο ρολοι,κανεις το κομματι σου αρκει να μην το δει χρυσοχοος.
3 χρονια πριν ειχα στειλει και μηνυμα στην εταιρια,αν το εχουν δοκιμασει ποτε πανω σε λαγο!!!
 
Πόσο διαφορετικές μπορεί να είναι οι απόψεις για ένα φυσιγγι:).
Φίλος λαγοκυνηγος στο χωριό δεν αλλάζει το lepre με τιποτα.
Ο συγκεκριμένος έχει δοκιμάσει και remington και federal και θεωρεί το lepre ανώτερο.
Μιλάω για την παλιά κασετίνα.Νομιζω πορτοκαλί κάλυκας,3αρι στα 37γρ. .
 
Πόσο διαφορετικές μπορεί να είναι οι απόψεις για ένα φυσιγγι:).
Φίλος λαγοκυνηγος στο χωριό δεν αλλάζει το lepre με τιποτα.
Ο συγκεκριμένος έχει δοκιμάσει και remington και federal και θεωρεί το lepre ανώτερο.
Μιλάω για την παλιά κασετίνα.Νομιζω πορτοκαλί κάλυκας,3αρι στα 37γρ. .
Έτσι ακριβώς ιδανικό για μένα τρακατρουκα για κάποιον άλλο.
 
Τι θα ρίξουμε ρε παλικάρια τώρα στης 15 στα παπιά;
Τα ατσάλινα τσιμπάνε στην ανάκρουση αρκετά ακόμα και με καραμπίνα αερίων!
think
ατσαλινο Lambro 30 gr. Πολυ καλο και δοκιμασμενο σε ηπιες συνθηκες. Προτιμησε οπλο αεριων για τις ζεστες μερες λογω μειωμενης ανακρουσης
 
καταρχην να πω ενα γεια σε ολοι την παρεα !!! και να ζητησω τη σεβαστη γνωμη σας για ενα καλο φυσιγγι της αγορας για ημερισιο κυνηγι παπιας , οχι για ατσαλινα αλα μολυβδινα ,και ντουφεκες ισως και στα ορια πολλες φορες. η κανη που θα φευγουν ειναι απο benelli m2 . ευχαριστω για της γνωμε σας και την εμπειρια.
 
Back
Top