Φυσίγγια για το βάλτο

Όσον αφορά τα φυσίγγια στον βάλτο, κάνουμε restart λόγω ατσάλινων. Αρχίζουμε από το μηδέν λοιπόν...
 
Νεο προιον απο την ΝSI για υδροβια. Γεμισμενο με SBL και αρχικες ταχυτητες πολυ πιο υψηλες απο αυτο που εχει ηδη στην αγορα με τα ιδια γραμμαρια.

nsi-steel waterfowl magnum hp

Ενδιαφέρον φαίνεται. Με τέτοια αρχική ταχύτητα θα είναι ότι πρέπει για κάποιους σαν εμένα που είναι περισσότερο στη στόχευση πάνω στο πουλί παρά στην προσκόπευση..
 
Με τέτοια αρχική ταχύτητα θα είναι ότι πρέπει για κάποιους σαν εμένα που είναι περισσότερο στη στόχευση πάνω στο πουλί παρά στην προσκόπευση..

Μπα οχι Χρηστο... Εχουν μεγαλυτερη πτωση σε σχεση με τα μολυβιδνα στα αμεσως επομενα μετρα...
 
οσα ποστ και να γραφτουν για τα φυσιγγια του βαλτου, ποτε δεν θα βγει ενα αποτελεσμα. για να κρατησεις ενα μανουαλ στο θεμα αυτο, θα πρεπει να ειναι ενα ποστ, με 4-5 σελιδες.
ολα εκει μεσα (βαλτος) ειναι σχετικα. πολλες επιλογες, αναλογος της συνθηκες.
δεν εκανες σωστη επιλογη? επαιξες και εχασες.
 
ααακαι ξεχασα να γραψω. υπηρχαν στιγμες που κυνηγισαμε με 9ρια και 10ρια 34 γρ σε παγωνια. οποτε καταλαβενει κανεις, το ποσο σχετικα ειναι εκει μεσα η επιλογες.
 
Εδω σε εχω... :).shake hands.
A400 xtrema
Lambro biturbo 36 magnum steel n2
30 m IC εσω-εξω beretta 91%


40 m IM εσω-εξω beretta 79%
Να υποθεσω οτι ειναι το οπλο που θα ζηταω δανεικο???.very funny.Σοβαρα παντως ειναι πολυ εντυπωσιακες κατανομες!!
Απο τα συγκεκριμενα φυσιγγια εριξα 4-5 που μου εδωσε καποιος αλλα δεν μπορεσα να βαρεσω παπι.Δεν καταφερα να βρω που πρεπει να το "πιασω".Ισως τα δοκιμασω του χρονου
 
Με ic στα 30 μέτρα 91%? Ρε σαν να αρχίζω να καταλαβαίνω γιατί "δεν σκοτώνουν " τα ατσαλινα... :)
 
Αρι το ν.2 ειναι πολυ χοντρο για σαρσελια η οχι λεω καλητερα να τα παρω σε ν.4
Δεν ξερω σε τι αποστασεις θες να τουφεκισεις Ηλια, αν μιλαμε για σουρουπο κτλ τοτε σιγουρα θα πας κ σε πιο ψιλο σκαγι κ σε πιο λιγα γραμμαρια γιατι η ανακρουση ειναι μεγαλη στα ατσαλινα...
Να υποθεσω οτι ειναι το οπλο που θα ζηταω δανεικο???.very funny.Σοβαρα παντως ειναι πολυ εντυπωσιακες κατανομες!!
Απο τα συγκεκριμενα φυσιγγια εριξα 4-5 που μου εδωσε καποιος αλλα δεν μπορεσα να βαρεσω παπι.Δεν καταφερα να βρω που πρεπει να το "πιασω".Ισως τα δοκιμασω του χρονου
Ναι αυτο ειναι... .sarcastic. Θα παρατησουμε ολοι τα οπλα μας κ θα ζηταμε του Φλαμινγκου να κυνηγησουμε... .yelling..sarcastic..sarcastic.

Με ic στα 30 μέτρα 91%? Ρε σαν να αρχίζω να καταλαβαίνω γιατί "δεν σκοτώνουν " τα ατσαλινα... :)
Δεν διαβαζεις το περιοδικο Γιωργο... .hit..yel. Απο συγκεντρωσεις ειναι φωτια τα ατσαλινα, αλλα δεν συγχωρουν λαθη...

Εκτός από τις πολύ όμορφες κατανομές, έχουμε καμμιά ένδειξη και για τη διάτρηση;
Χρηστο, η διατρηση σε τενεκεδες κτλ μαλλον ειναι ενδεικτικη γιατι παιζει ρολο η τελεια σφαιρικοτητα του ατσαλιου που βοηθα... Στο κυνηγι τωρα... μεχρι 35 μετρα το αποτελσμα ειναι πολυ καλο γιατι οι τουφεκιες ειναι τοσο συγκεντρωτικες που το παπι κευρανοβολιεται, πιο περα υπαρχει θεμα... Τουφεκισα αρκετα παπια πρασινα με magnum n2 που ενω ειχαν 3 κ 4 σκαγια επανω τους, επεφταν στο νερο πνιγμενα στο αιμα κ ηταν ολοζωντανα... Μου βγηκε η κοιλη εκεινη την μερα απο το τρεξιμο σε ενα κωλο νερο για να προλαβω να τα μαζευω πριν χαθουν στα πυκνα... .hair.
 
Χρηστο, η διατρηση σε τενεκεδες κτλ μαλλον ειναι ενδεικτικη γιατι παιζει ρολο η τελεια σφαιρικοτητα του ατσαλιου που βοηθα... Στο κυνηγι τωρα... μεχρι 35 μετρα το αποτελσμα ειναι πολυ καλο γιατι οι τουφεκιες ειναι τοσο συγκεντρωτικες που το παπι κευρανοβολιεται, πιο περα υπαρχει θεμα... Τουφεκισα αρκετα παπια πρασινα με magnum n2 που ενω ειχαν 3 κ 4 σκαγια επανω τους, επεφταν στο νερο πνιγμενα στο αιμα κ ηταν ολοζωντανα... Μου βγηκε η κοιλη εκεινη την μερα απο το τρεξιμο σε ενα κωλο νερο για να προλαβω να τα μαζευω πριν χαθουν στα πυκνα... .hair.


Κατάλαβα.... ούτε μια αγέλη Λαμπραντόρ θα μπορεί να μας σώσει....sarcastic.
 
Αυτο με το βρεγμένο κατάλογο το έχω ξανακουσει,όμως γιατι προτιμάμε τον κατάλογο βρεγμένο?Δεν μπορεί κάποιος λόγος θα υπάρχει..
 
.Τη διατρηση μπορεις να τη βρεις με χρηση βρεγμενου καταλογου σε σχεση με αυτο που θα βρεις με το 4αρι μολυβδινο,ευκολο,το τενεκε ξεχνα το,δεν εχει σχεση με το θηραμα.

Σαραντο πανε οι εποχες που βαζαμε τους καταλογους να "μουλιαζουν"... Τωρα δεν βρισκεις με τιποτα... Δεν εχει καμια σχεση ο τενεκες με τον καταλογο φυσικα, αλλα η πραξη εχει αποδειξει οτι το 4αρι που τρυπα τον τενεκε στα 40 μετρα ειναι υπεραρκετο για το παπι... Εστω κ μπακαλιστικα, ειναι ενας τροπος να δοκιμαζεις 2-3 φυσιγγια... Το μυστικο ειναι να δοκιμαζεις τα φυσιγγια που σε ενδιαφερουν στον ιδιο τενεκε μιας κ σε πολλους το παχος αλλαζει...

Αυτο με το βρεγμένο κατάλογο το έχω ξανακουσει,όμως γιατι προτιμάμε τον κατάλογο βρεγμένο?Δεν μπορεί κάποιος λόγος θα υπάρχει..
Γιατι ο βργεμενος καταλογος ειναι πιο συμπαγης κ δινει πιο σταθερα αποτελεσματα σε σχεση με τον αβρεχτο που πολλες φορες ο αερας αναμεσα στις σελιδες η ο τροπος που εχει δεθει μεταβαλουν τα αποτελεσματα...
 
Εδω σε εχω... :).shake hands.
A400 xtrema
Lambro biturbo 36 magnum steel n2
30 m IC εσω-εξω beretta 91%


40 m IM εσω-εξω beretta 79%

Ξαναβλέποντας τις δοκιμές θα τολμήσω να πω ότι η Α400 με το ΙΜ τα "σκόρπισε" τα ατσάλινα στα 40 μέτρα, δεν μου φαίνεται πολύ ομαλή η μετάβαση από την συγκέντρωση του 91% των 30 μέτρων με IC στο 79% των 40 μέτρων με ΙΜ. Κάτι μου λέει ότι και με το IC στα 40 μέτρα δεν θα παίρναμε χειρότερο αποτέλεσμα από 79%.
Αρχίζω να πιστεύω πως επειδή οι πιέσεις στα ατσάλινα είναι πάρα πολύ υψηλές, η προτροπή για τσοκ μέχρι τα 3* (πέραν της ασφάλειας για τσοκ μη πιστοποιημένα) έχει αντίκρισμα και στην ποιότητα της τουφεκιάς. Για να μην παρεξηγηθώ, το αποτύπωμα είναι εξαιρετικό, ειδικά για ν.2 σκάγια, συγκριτικά όμως για 10 μέτρα επιπλέον και 2 νούμερα σύσφιξη πάνω, κάτι δεν μου πάει καλά. .xm.
 
Ξαναβλέποντας τις δοκιμές θα τολμήσω να πω ότι η Α400 με το ΙΜ τα "σκόρπισε" τα ατσάλινα στα 40 μέτρα

ειδικά για ν.2 σκάγια, συγκριτικά όμως για 10 μέτρα επιπλέον και 2 νούμερα σύσφιξη πάνω, κάτι δεν μου πάει καλά.

Γιωργο μετα τα 33 περιπου μετρα καθε επιπλεον μετρο που περναει δημιουργει πολλαπλασια προβληματα στη συγκεντρωση πολυ εμφανη στην πραξη... Τα μολις 10 μετρα διαφορα δεν ειναι τιποτα αν συγκρινουμε τα 20 και τα 30 μετρα... Τα ιδα μετρα μπορει να ειναι κ το χαος, ειδικα αν το φυσιγγια δεν ειναι ποιοτικο, μεταξυ των 30 και των 40 μετρων... ;)

Σαραντο, πεσμου που βρισκεις ακομα τηλεφωνικους καταλογους να σου κανω ληστεια... .my man..sarcastic.
 
Back
Top