Φυσίγγια για την πέρδικα

Οκ..γιατί έτσι όπως το περιεγραψες κάτι τέτοιο κατάλαβα.......


Λες να έφταιγαν τα 6αρια? Χαχαχα


Το μόνο που έχουμε να κανουμε σε αυτες τις αποστασεις είναι να θαυμάσουμε το πλαναρισμα του κοπαδιού....
Δεν έφταιγαν τα 6αρια.
Έφταιγε ότι δεν τα έστειλαν εκεί που πρέπει.

Αυτό που είδαν όμως από το 10αρακι 30 γραμμαρίων δεν το πίστευαν.

Ακόμη και εγώ που έχω δει παρόμοια πράγματα εντυπωσιάστηκα με το πόσο ακαριαίο ήταν το σκότωμα σε τέτοια απόσταση.

Επίσης όσοι δεν εμπιστεύονται το 10 νούμερο για τσίχλα κάνουν μεγάλο λάθος.

Και επίσης θιγω το ότι ένα φυσίγγι των 6 ευρώ μπορεί να κάνει το ίδιο με ένα τον 11ευρώ.
 
Παιδιά ένα καταπληκτικο φυσιγγι για τη περδικα είναι το rc 4 oro στα 35 γραμμάρια και νούμερο 6..Δοκιμάστηκε σήμερα με βροχή από φίλο που το πρότεινα επειδή διάβαζα καλά σχόλια.. Πήρε 3 πουλιά και μάλιστα μου είπε όλα στα 30 με 35 μέτρα γιατί δεν κρατούσαν Φερμα.. Όποιος θέλει ας το δοκιμάσει σε ότι νούμερο φυσικά θέλει.. Πρέπει να ναι πολύ γρήγορο και με 100 %υγρασία δούλεψε άψογα.
 
Παιδιά ένα καταπληκτικο φυσιγγι για τη περδικα είναι το rc 4 oro στα 35 γραμμάρια και νούμερο 6..Δοκιμάστηκε σήμερα με βροχή από φίλο που το πρότεινα επειδή διάβαζα καλά σχόλια.. Πήρε 3 πουλιά και μάλιστα μου είπε όλα στα 30 με 35 μέτρα γιατί δεν κρατούσαν Φερμα.. Όποιος θέλει ας το δοκιμάσει σε ότι νούμερο φυσικά θέλει.. Πρέπει να ναι πολύ γρήγορο και με 100 %υγρασία δούλεψε άψογα.
Ειναι φιλε ναι- γρηγορο και συγκεντρωτικο
Ύπηρχε
Και το αντιστοιχο κιτρινο
Με ταπα. Δεν ξερω εαν ειναι ακομη στο παζαρι
Φυσιγγι με πολλους λατρεις στην κύπρο
 
Παιδιά ένα καταπληκτικο φυσιγγι για τη περδικα είναι το rc 4 oro στα 35 γραμμάρια και νούμερο 6..Δοκιμάστηκε σήμερα με βροχή από φίλο που το πρότεινα επειδή διάβαζα καλά σχόλια.. Πήρε 3 πουλιά και μάλιστα μου είπε όλα στα 30 με 35 μέτρα γιατί δεν κρατούσαν Φερμα.. Όποιος θέλει ας το δοκιμάσει σε ότι νούμερο φυσικά θέλει.. Πρέπει να ναι πολύ γρήγορο και με 100 %υγρασία δούλεψε άψογα.
Το εριχνα στα παπια.Πολυ καλο και σε δυσκολους καιρους.Το εριξαν και 2 φιλοι μου στην περδικα φετος σε 6αρι και επαθαν πλακα!
 
Παιδιά ένα καταπληκτικο φυσιγγι για τη περδικα είναι το rc 4 oro στα 35 γραμμάρια και νούμερο 6..Δοκιμάστηκε σήμερα με βροχή από φίλο που το πρότεινα επειδή διάβαζα καλά σχόλια.. Πήρε 3 πουλιά και μάλιστα μου είπε όλα στα 30 με 35 μέτρα γιατί δεν κρατούσαν Φερμα.. Όποιος θέλει ας το δοκιμάσει σε ότι νούμερο φυσικά θέλει.. Πρέπει να ναι πολύ γρήγορο και με 100 %υγρασία δούλεψε άψογα.
είναι πολύ καλό φυσίγγι αλλά θέλει λίγο κρύο και υγρασία για να δουλέψει τέλεια
για τις πρώτες μέρες της πέρδικας προτιμώ το rc 2 στα 34γρ
σε μας εδώ στην Κρήτη από τώρα και μετά είναι καλό το rc 4
 
Last edited:

Attachments

  • rc4.jpg
    rc4.jpg
    63,2 KB · Προβολές: 5
Έχει rc4 από κάπου πήρα φέτος σε νο5 αλλά δεν θυμάμαι που.

Το rc2 καλό?
υπάρχει το rc4 oro με συγκεντρωτήρα που κυκλοφορεί και το rc4 oro fibre που δεν κυκλοφορεί
έχω την εντύπωση ότι είναι με τεκνα, το έχει ''σφάξει'' κανείς?
 
Πήρα ένα κουτί eley alphamax 34 γραμμάρια για δοκιμή στα 8.50 ευρώ για δοκιμή.
Αν είναι καλό θα το προτιμήσω διότι σαν τιμή είναι καλή.
Και εγω εχω ακουσει καλα λογια για αυτα ,ελεγα να τα παρω ,τελικα γεμισα δικα μου
 
Το κόστος για να γεμίσεις 25 φυσίγγια ή και 250 πιο είναι;

Και τι χρόνο απαιτει;
Aν εννοείς τα 34γρ (Αlphamax ) μόνο σκάγια και καινούριος κάλυκας είναι στα 4.75 ευρώ . ...
Αν υπολογίσεις εργατοώρες μέ βάση την τρέχουσα μέση μισθοδοσία είναι 10+ευρώ το κουτί συνολικό κόστος .....sarcastic.
 
Δεν υπολογιζω το κοστος Τα φυσιγγια τα γεμιστα ειναι σιγουρα καλυτερα απο του εμποριου Αλωστε στη πεδικα ποσα θα ριξεις; Δυο κουτια ; Οσο για το χρονο που θα διαθεσεις ειναι η καλυτερη ψυχοθεραπεια Και οταν παρνεις πουλια με δικα σου φυσιγγια ειναι τεραστια ικανοποιηση
 
Δεν υπολογιζω το κοστος Τα φυσιγγια τα γεμιστα ειναι σιγουρα καλυτερα απο του εμποριου Αλωστε στη πεδικα ποσα θα ριξεις; Δυο κουτια ; Οσο για το χρονο που θα διαθεσεις ειναι η καλυτερη ψυχοθεραπεια Και οταν παρνεις πουλια με δικα σου φυσιγγια ειναι τεραστια ικανοποιηση
Aυτό ακριβώς ήθελα να αναδείξω .Ότι η ιδιογόμωση είναι καθαρά θέμα αγάπης - πάθους κι'όχι κόστους χρηματικού
 
Τα παραπάνω που λένε οι συνάδελφοι είναι έτσι εννοείται.
Εγώ το ρωτάω για άλλο λόγο.
Για να δω τι κέρδος μπορεί να αφήσει ένα τέτοιο κουτί των 25 φυσιγγιων σε κατασκευαστή και κυνηγομαγαζο.

Και να υπολογίσω αντίστοιχα το κέρδος σε ένα κιβώτιο.
 
Back
Top