Φυσίγγια για την Φάσσα

Δεν ξερω Τασο, εγω μια φορα παλια ειχα παρει μια δεκαδα λαμπρο πρασινο 50γρ για δοκιμες και μου εφυγαν τα σφραγισματα...στην χειροτερη να ριξω κανενα 38αρι κι αυτο παρα πολυ σπανια, 34 35 36 παιζω στη φασσα
Αν έριχνες σε φασσες δεν θα καταλάβαινες τίποτα αλλά στις δοκιμές όντως καταλαβαίνεις πόσο ακριβώς κλωτσάει ένα φυσίγγι
 
Δεν ξερω Τασο, εγω μια φορα παλια ειχα παρει μια δεκαδα λαμπρο πρασινο 50γρ για δοκιμες και μου εφυγαν τα σφραγισματα...στην χειροτερη να ριξω κανενα 38αρι κι αυτο παρα πολυ σπανια, 34 35 36 παιζω στη φασσα
Την παλιά σαβούρα που έχω σε magnum #4/0 #2 #4 #5 που να την ξεφορτωθώ ;
Πρέπει να έχω καμμιά 30-40 φυσίγγια τουρλού τουρλού.
Αυτό είναι πρόβλημα.
Ακούω ιδέες.
 
Την παλιά σαβούρα που έχω σε magnum #4/0 #2 #4 #5 που να την ξεφορτωθώ ;
Πρέπει να έχω καμμιά 30-40 φυσίγγια τουρλού τουρλού.
Αυτό είναι πρόβλημα.
Ακούω ιδέες.
Ριξε κανενα σε καμια δοκιμη και τα υπολοιπα σε παπια αν πας καμια φορα, που αλλου να τα ριξεις; στα γουρουνια?
 
Την παλιά σαβούρα που έχω σε magnum #4/0 #2 #4 #5 που να την ξεφορτωθώ ;
Πρέπει να έχω καμμιά 30-40 φυσίγγια τουρλού τουρλού.
Αυτό είναι πρόβλημα.
Ακούω ιδέες.
Βαρελοτα το Πάσχα έφτιαχνα κάποτε με την σαβούρα.

Η για κορακια
 
Καλησπέρα σε όλη την ομάδα.
Είμαι κάτοχος μίας beretta 391 teknys, με 18,5 αυλό και κυνηγάω φασσα.

Σε βολές που έχω κάνει στον πίνακα με πολλα εμπορικά φυσιγγια δεν πήρα τουφεκια με έντονα κέντρα στα 50+ μετρα που με ενδιαφέρει.

Αρχικα αγόρασα ένα τσοκ pm code big game και στη συνέχεια ένα kicks buck kicker xfull.

Έχει δοκιμάσει κάποιος να μου προτείνει κάποιο φυσιγγι του εμπορίου που να βγάζει έντονα κέντρα και αρκετή δύναμη στα 50+μετρα, σε συνδυασμό με κάποιο από τα τσοκ που προανέφερα;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 
Καλησπέρα σε όλη την ομάδα.
Είμαι κάτοχος μίας beretta 391 teknys, με 18,5 αυλό και κυνηγάω φασσα.

Σε βολές που έχω κάνει στον πίνακα με πολλα εμπορικά φυσιγγια δεν πήρα τουφεκια με έντονα κέντρα στα 50+ μετρα που με ενδιαφέρει.

Αρχικα αγόρασα ένα τσοκ pm code big game και στη συνέχεια ένα kicks buck kicker xfull.

Έχει δοκιμάσει κάποιος να μου προτείνει κάποιο φυσιγγι του εμπορίου που να βγάζει έντονα κέντρα και αρκετή δύναμη στα 50+μετρα, σε συνδυασμό με κάποιο από τα τσοκ που προανέφερα;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Δοκίμασε super caccia στα 38 γρ
 
Φίλε μου αν πάρει η φασσα 2 σκαγια στα +50 μέτρα με Φυσίγγια εμπορίου είναι επιτυχία. Δεν ξέρω τι συγκέντρωση έχεις στο μυαλό σου.

Προχθές ρίξαμε σε μια κουρουνα (τέρατα εδώ μέγεθος μεγαλύτερη από φάσα )

Καθιστη, όπλο ένα παλιοτουφεκο MAB με μαμά τριαρι και σφαίρα το 36αρι σε εξαρια το palombe που είναι ίδιο με το caccia αλλά σε κόκκινο καλυκα.

Το πουλί έμεινε σεκος. Μέτρησα 5 φορές με το αποστασιομετρο 53.5 μέτρα .

Οκ από εκεί και πέρα μόνο ιδιογομωση με αλεύρι.

Καιρός συννεφιά νοτια και καμιά 15 βαθμούς
 
Καλησπέρα σε όλη την ομάδα.
Είμαι κάτοχος μίας beretta 391 teknys, με 18,5 αυλό και κυνηγάω φασσα.

Σε βολές που έχω κάνει στον πίνακα με πολλα εμπορικά φυσιγγια δεν πήρα τουφεκια με έντονα κέντρα στα 50+ μετρα που με ενδιαφέρει.

Αρχικα αγόρασα ένα τσοκ pm code big game και στη συνέχεια ένα kicks buck kicker xfull.

Έχει δοκιμάσει κάποιος να μου προτείνει κάποιο φυσιγγι του εμπορίου που να βγάζει έντονα κέντρα και αρκετή δύναμη στα 50+μετρα, σε συνδυασμό με κάποιο από τα τσοκ που προανέφερα;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Ρίξε baby magnum 42gr 6ari,και το Oscar 40 γρ 6αρι .θα πέφτουνε πατσαβουρια
 
Την παλιά σαβούρα που έχω σε magnum #4/0 #2 #4 #5 που να την ξεφορτωθώ ;
Πρέπει να έχω καμμιά 30-40 φυσίγγια τουρλού τουρλού.
Αυτό είναι πρόβλημα.
Ακούω ιδέες.
Άμα βρείς κάποια λύση, θέλω να την μάθω και εγώ, γιατί δεν θάχω καμιά 300αριά από δαύτα!. Κουτουμάνος τα Όλυμπος, και τα 3ΑΑΑ SEMI με τα είκοσι στο κουτί!
 
Άμα βρείς κάποια λύση, θέλω να την μάθω και εγώ, γιατί δεν θάχω καμιά 300αριά από δαύτα!. Κουτουμάνος τα Όλυμπος, και τα 3ΑΑΑ SEMI με τα είκοσι στο κουτί!
Γάμος, αλλά θα πονάει ο ώμος
Σκοπευτήριο τον χειμώνα
Χάρισμα σε φίλο ή φίλους (το καλύτερο για μένα)
Χάρισμα σε ιδιογωμοτή αλλά θα πήξει στις πυρίτιδες (θα κρατήσει τα σκάγια, καψούλια, βύσματα)
Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο ... έχεις και πράμα πανάθεμά σε :)
 
Back
Top