Φυσίγγια για την Φάσσα

Είπαμε να κάνουμε τουφεκιές να καυλωσουμε αν ητααν να τις τουφεκαω κάτω απ' το δέντρο στα κλαδιά μια χαρά θα σκοτωνοτανε στα 15 μέτρα και καθιστές στη καλαμπόκια
 
Για ρίξε καμιά μάρκα για πολύ δύσκολα
Ουτε τα τοπικα Wolf, Champion, Golden δεν κάνουν δουλειά ρε Τόλη??
Αυτά κ αν θα έπρεπε να θερίζουν......
Γιατι μου ακουγεται περιεργο να μην έχουν φτιάξει ένα φυσιγγι για τις ακραίες συνθήκες του τόπου που εξάλλου και οι ίδιοι τις γνωρίζουν πολυ καλα κ ξέρουν τις απαιτησεις...
 
Πιο λαμπρό μπλε τη 10αδα η το 34 Άρι είχα και m92 s πήγε στη σόμπα με τους άλλους αχαχχχα
Το 34αρι λεω, παντως για του Ρουμελ το 35αρι με psb2 μου εχουν πει οτι δεν μασησε σε -10 με -15 σε Γρεβενα και Εβρο, τωρα με -24 θα καθομουν σπιτι μου φιλαρακι :)
 
Ουτε τα τοπικα Wolf, Champion, Golden δεν κάνουν δουλειά ρε Τόλη??
Αυτά κ αν θα έπρεπε να θερίζουν......
Γιατι μου ακουγεται περιεργο να μην έχουν φτιάξει ένα φυσιγγι για τις ακραίες συνθήκες του τόπου που εξάλλου και οι ίδιοι τις γνωρίζουν πολυ καλα κ ξέρουν τις απαιτησεις...
Σιγά μη κάτσουν να βγάλουν τέτοια φυσίγγια για πότε θα τύχει τέτοιο πράγμα champion υπάρχει τωρα το kaza με γερή δόση 2.25-40 αν δε κάνω λάθος αλλά τότε δεν έβγαινε έχω ένα κουτί καβαντζα να το δοκιμάσω στα δύσκολα και golden wolf έχουν πολύ δυνατά φυσέκια αλλά όχι και κόντρα δόση αν τα ρίξει κάνει σε νορμάλ καιρό θα του φυγουν τα δοντιακαι πιος θα τα πάρει και σε τη ποσότητα να κάτσουν να ασχοληθουν
 
Το 34αρι λεω, παντως για του Ρουμελ το 35αρι με psb2 μου εχουν πει οτι δεν μασησε σε -10 με -15 σε Γρεβενα και Εβρο, τωρα με -24 θα καθομουν σπιτι μου φιλαρακι :)
Η psb2 έχω δει ότι δε μασάει στα κρύα αλλά σε τόσο δε ξέρω
 
Η psb2 έχω δει ότι δε μασάει στα κρύα αλλά σε τόσο δε ξέρω
Τι να σου πω ρε Τολη, εχετε τρελα μειων εκει πανω και ειμαι αμαθος απο τετοιες θερμοκρασιες, παντως το σιγουρο ειναι οτι με -24 δεν θα πηγαινα για φασσες...δεν γ@μιουνται κι αυτες...ειπαμε να κυνηγησουμε οχι να γινουμε παγωτα.
 
Σιγά μη κάτσουν να βγάλουν τέτοια φυσίγγια για πότε θα τύχει τέτοιο πράγμα champion υπάρχει τωρα το kaza με γερή δόση 2.25-40 αν δε κάνω λάθος αλλά τότε δεν έβγαινε έχω ένα κουτί καβαντζα να το δοκιμάσω στα δύσκολα και golden wolf έχουν πολύ δυνατά φυσέκια αλλά όχι και κόντρα δόση αν τα ρίξει κάνει σε νορμάλ καιρό θα του φυγουν τα δοντιακαι πιος θα τα πάρει και σε τη ποσότητα να κάτσουν να ασχοληθουν
Ε ωραία τότε..κατι μπορεί να γίνει με αυτά..
@tasos hunter μου φενετε σα να ειρωναιβεσε τα φυσίγγια μας
Ειρωνια καμία..απορία ναι.....
Ισα - ισα που ξερω ότι έχετε ενισχυμενα φυσίγγια όπως το wolf 42 που λες κ μου έκανε εντυπωση που δεν τραβάνε σε αυτους τους καιρους...
 
Last edited:
Η psb2 έχω δει ότι δε μασάει στα κρύα αλλά σε τόσο δε ξέρω
Τόλη , μια πρόταση θα ήταν και B&P winter 38gr αλλά και του Ρουμελιώτη το 35άρι όπως αναφέρθηκε (σε -15 το έχω δοκιμάσει).

Υ.Γ. Πολύχρονος και για τα γενέθλιά σου φίλε μου !!! (ξέχασα να σου ευχηθώ)
 
Ρε συ Άλεξ λες να ήτανε παραπάνω και να λέω πιο λίγα η φάσσα ερχοτανε καρφί για τη Λεύκα που ειμουν κρυμμένος ποσα μέτρα να είναι η Λεύκα 17 Μ ύψος με το ζορι περίπου ρε φίλε και τόσο έξω δε πέφτω πια
Τα πυρκάλ #3 εννοείς στα 20μ ;

Που τα βρήκες βρε θηρίο ; Σε καμιά ανασκαφή ; :)

Αυτά τα γ@μημένα τα Rem 35.5γρ #6 δεν τα ρίχνει κανένας να μας πει εντυπώσεις με το ψοφόκρυο ;
Τα έχεις δοκιμάσει εσύ ;
Πρόσφατα πήρα ένα κουτί #4 (νέα συσκευασία) αλλά η Rem
.sex hard.
Ψιλοσκουριάρικοι κάλυκες ... ελπίζω τα σωθικά να είναι τα ίδια αλλά αμφιβάλλω.
Θα τα δοκιμάσω όταν βρω χρόνο.

Αλλά μείον 15-20 δύσκολα έχουμε εδώ.
 
Σε -20 οι προοδευτικές πυριτιδες στα ίδια bar έχουν μεγαλύτερο πρόβλημα από τις πιο ταχυκαυστες, γιαυτό πολλά ελαφριά και γρήγορα φυσίγγια αποδίδουν καλύτερα από κάποια σεμι ή μαγκνουμ. Υπάρχουν και οι εξαιρέσεις, όπως η 800x που φτιάχτηκε ειδικά για τις συνθήκες του Καναδά, και ενώ σε κανονικές θερμοκρασίες είναι εξαιρετικά σταθερή, κάτω από τους-10 αντί να καίγεται δυσκολότερα όπως οι υπόλοιπες αυτή ανεβάζει πιέσεις.
 
Σιγα ρε Τολη, κοψε κατι...υπαρχουν πολυ καλυτερα φυσιγγια
Ποτε δεν τα πηγα καλα με τα φυσιγγια της, το γιατι δεν το ξερω...με τα nsi ποτε δεν ειχα προβλημα παντως
Μια από τα ίδια και εγώ εκτός από το bp mb long range που ταιριαξαμε ωραία. Όλα τα υπόλοιπα bp (εκτός και από τις 10αδες mythos που αναμένεται να δοκιμαστούν) ούτε να τα βλέπω..
 
Τι να σου πω ρε Τολη, εχετε τρελα μειων εκει πανω και ειμαι αμαθος απο τετοιες θερμοκρασιες, παντως το σιγουρο ειναι οτι με -24 δεν θα πηγαινα για φασσες...δεν γ@μιουνται κι αυτες...ειπαμε να κυνηγησουμε οχι να γινουμε παγωτα.
Φίλε και μεις όταν πήγαμε το καταλάβαμε αχαχαχαχα ξανά δε παω
 
Τόλη , μια πρόταση θα ήταν και B&P winter 38gr αλλά και του Ρουμελιώτη το 35άρι όπως αναφέρθηκε (σε -15 το έχω δοκιμάσει).

Υ.Γ. Πολύχρονος και για τα γενέθλιά σου φίλε μου !!! (ξέχασα να σου ευχηθώ)
Α ευχαριστώ να σε καλα
 
Back
Top