Φυσίγγια για την Φάσσα

Η μια σχολη εινσι υπερ των καταβολων με λιγα και χοντρα.
Εγω φαινευαι ανηκω στην αλλη ,που θελει πολλα και ψιλα.
Πολυ σπανια λοπον και υπο συνθηκες, θα γινει χρηση κατω απο το 6 , και πανω απο τα 34.
Εε οκ μονο μειονεκτημα οτι φτυνεις κανενα στο πιατο :)
Εχουμε απολυτη ταυτιση απιψεων ριχνω σχεδον σε ολα με 9αρι και καιγονται παντού.
 
Η 48ΑL ηταν που γαζωνε φιλε μου κ ξεβρακωνε σχεδον ολα τα οπλα της αγορας. Κ αυτο ισχυει ακομα !!!!
Α δεν θέλω τέτοια Στελιοο... Δλδ ο φημισμένος κονδωρ δεν εκαμνε καθολου δουλειά?
Τότε σε τέτοια όπλα να βάζουμε λίγη πυριτιδα για οικονομία.. .yelling.
 
Last edited:
Α δεν θέλω τέτοια Στελιοο... Δλδ ο φημισμένος κονδωρ δεν εκαμνε καθολου δουλειά?
Τότε να σε τέτοια όπλα να βάζουμε λίγη πυριτιδα για οικονομία.. .yelling.
Πανεμορφο φυσιγγι το condor Τασο.
Superfiocchi καλυκας, ωραιο χρωμα, ωραιο τυπωμα, ωραιο κουτι.
Απο την αλλη η ασχημη 48ΑL, κ στραγαλια να της βαλεις θα βγαλει τουφεκια
 
Είμαι σίγουρος οτι δεν φτάνει φυσίγγια ιδιογομωσης στημένα για ακραίες συνθήκες.
Ελάχιστα πλέον εμπορικά όπως το Υψηλός semi είναι στημένα για αυτές τις συνθήκες.
Το wιnter είναι με mb36 στο 1,95 Δημήτρη;
Εδω εχουμε σφαξει ενα
Post in thread 'Φυσίγγια για Λαγό' https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Φυσίγγια-για-Λαγό.385/post-375800
 
Εδω εχουμε σφαξει ενα
Post in thread 'Φυσίγγια για Λαγό' https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Φυσίγγια-για-Λαγό.385/post-375800
Εν τω μεταξυ η πυριτιδα εδω μου εμοιαζε για mb32....δεν θυμαμαι και που το εχω βαλει το ερμο φυσιγγιο για να το ξανατσεκαρω! Εγω παντως ευχαριστημενος ημουν απο 2 10αδες που ειχα αγορασει!
 
Last edited:
Ευχαριστώ πολύ! :)
Γενικά η b&p έχει πολλές επιλογές στα 35γρ και πάνω(Extra,Long range,Winter,Baby magnum,Dual Power,σειρά MG2 και mygra),αλλά δεν βλέπω πολλούς να τα χρησιμοποιούνε.
Τόσα που βγάζει μέχρι να πας στο μαγαζί, ξεχνάς το όνομα . . :)
 
Τόσα που βγάζει μέχρι να πας στο μαγαζί, ξεχνάς το όνομα . . :)
Ποτε δεν μου εκατσε φυσιγγι της εταρειας αυτης
Στον πινακα ηταν ωραια
Στο κυνηγι ...... εχω κασετινες να μου περνουν απλα χωρο στο ερμαρι
Την ιδια ωρα εχω φιλους που πινουν νερο στο ονομα της
Γουστα.... .shake hands.
 
Ποτε δεν μου εκατσε φυσιγγι της εταρειας αυτης
Στον πινακα ηταν ωραια
Στο κυνηγι ...... εχω κασετινες να μου περνουν απλα χωρο στο ερμαρι
Την ιδια ωρα εχω φιλους που πινουν νερο στο ονομα της
Γουστα.... .shake hands.
Ρε φιλαράκι ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και με μένα. Σε αντίθεση με την nsi που τα περισσότερα φυσιγγια της μου ταιριάζουν χωρίς δυσκολία. Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται
 
Αχχχ αυτά τα πυρκαλ. Ειδικά τα μαύρα με την mb32 κεντουσαν.. Τα nsi colombo με τα ανάμεικτα σκάγια 39γρ σε νο 4/6 επινικελωμενα τα χρησιμοποιεί κάποιος συνάδελφος να ππει εντυπώσεις???
Φίλε Κώστα τα NSI Colombo τα χρησιμοποίησα πέρισυ το χειμώνα για μακρινές βολές και έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος. (έχω ένα beretta 692 sporting black edition)
 
Για έναρξη με ποιο φυσίγγι θα πηγαίνατε για φάσσες;
Κάποια που έχω ρίξει και μου έχουν αφήσει καλές εντυπώσεις είναι Neo velox,Lambro A1 speciale,Nsi Classica και Speed.
Υποκειμενικό θέμα βέβαια το φυσίγγι που ταιριάζει στον καθένα.
 
Για έναρξη με ποιο φυσίγγι θα πηγαίνατε για φάσσες;
Κάποια που έχω ρίξει και μου έχουν αφήσει καλές εντυπώσεις είναι Neo velox,Lambro A1 speciale,Nsi Classica και Speed.
Υποκειμενικό θέμα βέβαια το φυσίγγι που ταιριάζει στον καθένα.
Clasica, speed οπως ειπες και Ρουμελιωτη 34 εχω ριξει χωρις παραπονα και επειδη η φασσα ειναι καριολα δεν ειναι για πειραματα...
 
Clasica, speed οπως ειπες και Ρουμελιωτη 34 εχω ριξει χωρις παραπονα και επειδη η φασσα ειναι καριολα δεν ειναι για πειραματα...
Όντως ωραία τα δύο nsi.Του ρουμελιώτη δεν το έχω δοκιμάσει.
Η αλήθεια είναι ότι τον αύγουστο που τα πουλιά είναι σχετικά ήρεμα δεν είναι μεγάλες οι απαιτήσεις στο θέμα του φυσιγγιού.
Ένα ισορροπημένο ελαφρύ φυσίγγι κάνει μια χαρά την δουλειά του.
 
Όντως ωραία τα δύο nsi.Του ρουμελιώτη δεν το έχω δοκιμάσει.
Η αλήθεια είναι ότι τον αύγουστο που τα πουλιά είναι σχετικά ήρεμα δεν είναι μεγάλες οι απαιτήσεις στο θέμα του φυσιγγιού.
Ένα ισορροπημένο ελαφρύ φυσίγγι κάνει μια χαρά την δουλειά του.
Θα πρόσθετα και το supernitro 33 του Όσκαρ και έχεις μια πολύ δυνατή 4αδα για νορμάλ θερμοκρασίες
 
Θα πρόσθετα και το supernitro 33 του Όσκαρ και έχεις μια πολύ δυνατή 4αδα για νορμάλ θερμοκρασίες
Αυτό σκοπεύω να το δοκιμάσω φέτος τόσο στα τρυγόνια το πρωί όσο και στις φασσες μαζί με το Neo Velox.Εχω ακούσει εξαιρετικά λόγια.
 
Back
Top