Φυσίγγια για την Φάσσα

Απο 25 εως 45 μετρα γιαννη ,σε αυτα τα μετρα ηταν ζωντανα ,αλλα ανημπορα με πολλα σκαγια πανω τους αλλα ζωντανα και αλλα να τα κυνηγαω κατω στην κατηφορα οχι σε ενα κυνηγι δοκιμασα ολο το κουτι και εφυγε σε διαφορετικα κυνηγια.δεν τα βρηκα παντως μαζι τους.
 
Δοκιμη χθες σε μια λακουβα με νερο που ειχε παγωσει στα 54 μετρα
Εριξα psb2 no5 και speed no6 και ειχαν διαφορα στην ταχυτητα που εφθαναν τα σκαγια αλλα και στη δυναμη
Για τη δυναμη μου φαινεται λογικο γιατι αλλο νο5 κι αλλο νο6, τωρα η ταχυτητα με μπερδεψε λιγο...
Τα psb2 ηταν πιο γρηγορα αλλα ηταν επειδη ειναι σαν φυσιγγι πιο γρηγορο η επειδη το νο5 κραταει καλυτερες ταχυτητες απο το νο6?
Το σιγουρο παντως ειναι οτι μια διαφορα στην προσκοπευση θα την εχουν, τα psb2 εφθαναν σχεδον ακαριαια μετα το πατημα και μιλαμε τωρα για 54 μετρα
 
Εγώ πάντως παιδιά έχω πάθει πλάκα με τα γκοριλα τα 34γρ...εχω 6 κουτιά percorso, nsi speed και άλλα 36αρια (Μητσακου, γκοριλα, κάτι λίγα πυρκαλ) αλλά δεν λέω να βγάλω τα 34γρ από τη φυσιγγιοθήκη... Μέχρι και μειον -6 που τα έριξα εδώ στον Έβρο το ίδιο καθαρά σκοτώματα. Πρώτη χρονιά φέτος που δεν έχω ρίξει 36αρι ακόμη.
 
Απο 25 εως 45 μετρα γιαννη ,σε αυτα τα μετρα ηταν ζωντανα ,αλλα ανημπορα με πολλα σκαγια πανω τους αλλα ζωντανα και αλλα να τα κυνηγαω κατω στην κατηφορα οχι σε ενα κυνηγι δοκιμασα ολο το κουτι και εφυγε σε διαφορετικα κυνηγια.δεν τα βρηκα παντως μαζι τους.
Overkilling.
Το ειχα παθει με τα super caccia σε #6,πριν καμποσα χρονια...
Σε αγριοπεριστερα,στην κουρνια.
Τα πουλια με πολλα σκαγια και να μην θελουν να πεθανουν!
Ξετρυπημενα,ανημπορα και ζωντανα!
Κατι αντιστοιχο,ειδα στις τσιχλες προχτες,με ιδιογομωμενα φυσιγγια με C7 στα 30 γραμ.,6*.
Το πρωΐ,κάτι λιγες που πετυχα,εσβηναν!
Μόλις πηρε λιγο η μερα,δεεεεννν!
Επαιρναν σκαγια,δεν ειχαν γερο πανω τους τιποτα και δεν ελεγαν να πεθανουν!
Μεχρι τα 30μ....
Απο κει και πανω,τα χτυπαγε αστροπελεκι!
 
Back
Top