Φυσίγγια για μπεκάτσα

Νίκο Καλημέρα!

Στο site τους ακόμα με couvette το έχουνε...
Υποθέτω "έσφαξες" κανένα...
Το χαρτάκι τις πάχος είχε; η τάπα ήταν FSF, σε τι ύψος;

Καλημέρα,

Ναι έσφαξα και μετρησα τα πάντα, έχω κρατήσει σημειώσεις και έχω στειλει και mail στην εταιρεία με φωτογραφίες γιατι στο site εχουν couvette
 
Καλημέρα,

Ναι έσφαξα και μετρησα τα πάντα, έχω κρατήσει σημειώσεις και έχω στειλει και mail στην εταιρεία με φωτογραφίες γιατι στο site εχουν couvette
Πες ντε τις μετρήσεις...

Αν με couvette & χαρτάκι(μάλλον αυτό που ονομάζουν RVL είναι ~ 4 χιλ.) η τάπα είναι ίδια , θα ήταν ενδιαφέρον να δούμε πόση μπαρούτι βάλανε στο καθένα?
Η ΜΒ32 είναι νομίζω...
 
Last edited:
...και από τιμή τζάμπα πράμα, 8,90 η πεντάδα (σύμφωνα με το site του)... .sarcastic.
Αυτο ειναι ληστεία.....άκου 9€ η 5αδα.....χρυσή μπεκατσα και κουραφέξαλα.......μη τσιμπάτε βρε παιδιά και μας κοροϊδεύουν στα μούτρα μας.....αν θέλεις ανοικτή κατανομή ενα απλό με ελικοειδή......αν θες πιο κλειστή ενα απλο διασπορας και τέλος......Επίσης b&p dispersante πολλή καλο.
 
Αυτο ειναι ληστεία.....άκου 9€ η 5αδα.....χρυσή μπεκατσα και κουραφέξαλα.......μη τσιμπάτε βρε παιδιά και μας κοροϊδεύουν στα μούτρα μας.....αν θέλεις ανοικτή κατανομή ενα απλό με ελικοειδή......αν θες πιο κλειστή ενα απλο διασπορας και τέλος......Επίσης b&p dispersante πολλή καλο.
10αδα πρέπει να είναι
 
Αυτο ειναι ληστεία.....άκου 9€ η 5αδα.....χρυσή μπεκατσα και κουραφέξαλα.......μη τσιμπάτε βρε παιδιά και μας κοροϊδεύουν στα μούτρα μας.....αν θέλεις ανοικτή κατανομή ενα απλό με ελικοειδή......αν θες πιο κλειστή ενα απλο διασπορας και τέλος......Επίσης b&p dispersante πολλή καλο.
Καθολου ληστεια εμεις το αποζηταμε ιδου μια ουσιαστηκη διαφορα απο αλλα
 
Αυτό δεν μπόρεσα να το βρω εδώ κοντά μου. Από αυτά που πρότειναν οι φίλοι βρίσκω τα έξεις
View attachment 39695

View attachment 39696
ξερεις που περιπου θα κυνηγησης?κλειστα ,ανοικτα κοματια?ντουσκο πευκο,ελατο?αναμεικτο?
 
Καθολου ληστεια εμεις το αποζηταμε ιδου μια ουσιαστηκη διαφορα απο αλλα
Τόλη δεν είναι ληστεία τα 9€ ( αν είναι 5αδα, γιατί στη 10αδα αλλάζει η ιστορία) . Δηλαδή με 9€ τα 5 και 45€ η 25αδα; ούτε federall τοσο ακριβά......Επίσης ποια ειναι η ουσιαστική διαφορά που αναφέρεις;
 
Το παραδέχεται κ ο ίδιος ότι είναι ακριβά φυσίγγια(5αδα),αλλά εξηγεί πως τα φυσίγγια αυτά είναι χειροποίητα κ κατά την παραγωγη τους περνανε απο τρία διαφορετικά άτομα, όποτε αυτό δικαιολογεί το κόστος...

Όπως κ αν έχει δεν υποχρεώνεται κανεις να τα αγοράσει με το ζόρι...
 
Για πείτε οι μπεκατσαδες κάνα καλό διασποράς για διευρυμένο αυλό? Με κάλεσε φιλαράκι να πάω για μπεκάτσα και έχω να αγοράσω διασποράς 15 χρόνια. Δεύτερο τρίτο θα βάλω κάνα τσιχλοφυσιγγο λέω. Αλλά πρώτο ?
Ν.9 μάλλινη τσοκ κύλινδρο ‼️
 
Back
Top