Φυσίγγια για μπεκάτσα

Καλησπέρα παίδες....... Είχα παρουσιάσει ένα φυσίγγια για την μπεκάτσα πριν από λίγο καιρό με sipe 1,60x32 κάψουλα cx 2000 και αντίστροφο αποκεντρωτηρα και μεσοταπα diamante ρελιασμενο 67,40-62,00 mm!!! Σήμερα το δοκίμασα στα 15 μέτρα με beretta AL391 και τρία αστέρια τσοκIMG_20211110_173225.jpg
 
Καλησπέρα παίδες....... Είχα παρουσιάσει ένα φυσίγγια για την μπεκάτσα πριν από λίγο καιρό με sipe 1,60x32 κάψουλα cx 2000 και αντίστροφο αποκεντρωτηρα και μεσοταπα diamante ρελιασμενο 67,40-62,00 mm!!! Σήμερα το δοκίμασα στα 15 μέτρα με beretta AL391 και τρία αστέρια τσοκView attachment 35716
Εξέρετη κατανομή Βάγγο...μπράβο!!
 
σημερα παρελαβα απο τον φιλο kostas bak ενα κουτακι ιδιογομωση διασπωρας 34γρ ν8,, ευχαριστω κωσταααα πιστευω να ειναι τουφεκια και πουλι ετσι ωπος μου λες ;)
;)
Σάκη τι έγινε.... τώρα ξαφνικά η μπεκάτσα χρειάζεται ειδικά φυσίγγια; Παραγγελία ιδιογομωση διασποράς....χαχαχα;
 
Ομάδα που κερδίζει δεν την αλλάζεις.
Χρονια τώρα δουλεύω ένα πολύ ωραιο φυσίγγιο διασπορας που γεμίζω με την ευλογιμενη sipe.
Ε μου μπήκε ο διαολός και αγοράσα μια κασετίνα δεκάδα φυσίγγια διασποράς cal 20 γαλλικά.
Να δω τι έχουν μέσα είπα στην αρχή, ήρθαν, μπάνικα ήταν μου άρεσαν λέω καλά θα είναι ας μην το χαλάσω.
Και πάω σήμερα και τα βάζω μέσα, η πρώτη Τουφεκιά σε μπεκάτσα για φέτος, και η μπεκάτσα σακατιαρα με το μισό δεξιό φτερό σπασμένο να πετά και άντε για. Πήγα την έψαξα εκεί που την είδα ότι έπιασε, τίποτα , ηταν και τελώνιο αν μπορουσε να πεταξη την έκανε πριν φτάσω εκεί. Δεύτερη ίδια απόσταση περίπου ζωντανή την πήρα, Τρίτη ποιο κοντά την πήρα κανονικά αλλά το σκότωμα δεν ήταν αυτό που έχω μάθει. Μετά είδα ανάμικτο 8-10, πήγα ξανά και την έψαξα,τιποτα, έψαξα και σε μεγαλύτερη ακτίνα τίποτα. Δεν το χωνεύω με τίποτα, γαλλικά τα Φουσέκια, το τι γαλλικά έχω ρίξει στον εαυτό μου δεν λέγονται. Θα πάω να την ξανα στον τόπο μπάς και την βρω.
Και για να μην είμαι άδικος, μαλακό ωραίο και ας είναι 29 γραμμάρια αλλά για τον τόπο που κυνηγαω δεν κάνει. Δέκα- δεκαπέντε το πολύ καλό είναι σε ανοιχτό, γιατί σε κλειστό που θα πρέπει να πέραση φύλλα και κλαδιά δεν κάνει, είναι ψόφιο και αδύναμο.…
Θα ψόφησε Νίκο.... έκανε φτερό όσο κράτησε....γι αυτό και έφυγε και τη δεύτερη φορά..... πήγε όσο άντεξε και σφηνώθηκε κάπου....γι αυτό δεν τη βρίσκει και το σκυλί.... δεν αφήνει μυρωδιά....
 
Θα ψόφησε Νίκο.... έκανε φτερό όσο κράτησε....γι αυτό και έφυγε και τη δεύτερη φορά..... πήγε όσο άντεξε και σφηνώθηκε κάπου....γι αυτό δεν τη βρίσκει και το σκυλί.... δεν αφήνει μυρωδιά....
Πρόπερσυ "χτυπάω" την 1η μπεκάτσα της σκυλίτσας...τη γύρευε....την ποντάριζε κ με το που φέρμαρε, τότε σηκώθεικε η κυρά.....της ρίχνω τη μπιχτή στα 15m περίπου...πααααφφφ τα πούπουλα κ τη χανω πίσω από κισσό.....αυτό ήταν....την έψαχνα μέχρι που νύχτωσε ΚΑΙ πήγα ξανά την άλλη μέρα....όσο την είδες εσύ,άλλο τόσο την είδα κι έγώ....:(
 
Καλησπέρα παίδες....... Είχα παρουσιάσει ένα φυσίγγια για την μπεκάτσα πριν από λίγο καιρό με sipe 1,60x32 κάψουλα cx 2000 και αντίστροφο αποκεντρωτηρα και μεσοταπα diamante ρελιασμενο 67,40-62,00 mm!!! Σήμερα το δοκίμασα στα 15 μέτρα με beretta AL391 και τρία αστέρια τσοκView attachment 35716
Βαγγέλη η ανάπτυξη γρήγορη κ ωραία, αλλά, τι δεν είναι σωστό ;;;
 
Σάκη τι έγινε.... τώρα ξαφνικά η μπεκάτσα χρειάζεται ειδικά φυσίγγια; Παραγγελία ιδιογομωση διασποράς....χαχαχα;
οχι βεβαια φιλε βασιλη ;) μου τα ειχε ταγμενα ο κωστας και μου τα εφερε σημερα ;)δεν εχω κωλιματα εγω με φυσιγκιαααα ολα σκωτονουνε στης κανονικες απωστασης παντααα .yel.αλα χωρις να θελω να πεναιψω το φιλαρακιμου κανη γεμησιεςςςς.sex hard.
.my man.
 
Και ποιός προλαβαίνει να μπει κέντρο στις μπιχτές;;;; .think..cofee.
Κοιταξε,όντως είναι θέμα το κενό στη μέση,αλλά από την άλλη έχεις μια ανοιχτή ντουφέκια αποτελεσματική μέχρι τα 15-18 μέτρα μετά το κενό μεγαλώνει χάνεται η συνοχή της ντουφεκιας και το πλεονέκτημα πάει περίπατο.......... Μέχρι αυτά τα μέτρα όμως κάνει δουλίτσα και το κενό εκεί είναι μικρό για να σου χαλάσει το αποτέλεσμα,δεδομένου ότι για να φύγει αλώβητη η μπεκάτσα πρέπει να την "κεντραρεις" εντελώς και να έχει πάει πιο πέρα από 18 μέτρα.........
 
Κοιταξε,όντως είναι θέμα το κενό στη μέση,αλλά από την άλλη έχεις μια ανοιχτή ντουφέκια αποτελεσματική μέχρι τα 15-18 μέτρα μετά το κενό μεγαλώνει χάνεται η συνοχή της ντουφεκιας και το πλεονέκτημα πάει περίπατο.......... Μέχρι αυτά τα μέτρα όμως κάνει δουλίτσα και το κενό εκεί είναι μικρό για να σου χαλάσει το αποτέλεσμα,δεδομένου ότι για να φύγει αλώβητη η μπεκάτσα πρέπει να την "κεντραρεις" εντελώς και να έχει πάει πιο πέρα από 18 μέτρα.........
Εγώ θα το άφηνα,ως έχει...μου αρέσει..!!
 
Εγώ θα το άφηνα,ως έχει...μου αρέσει..!!
Και μένα μου αρέσει αφού κυνηγάω με δίκανο μπεκάτσα αυτή θα είναι η κοντινή επιλογή και η άλλη κανη που είναι τρία αστέρια με ένα καλό μάλλινο η μισοταπο σε καλύπτει απόλυτα.........
 
Βαγγελη βαλε 20 γρ σκαγια μεσα στο φησιγκη,βαλε τον αποκεντροτιρα βαλε τα αλα 12γρ απο πανο,βαλε το χαρτακι και ρελιασε 1 με 1 μηση χηλ πιο ψιλα.και τερμα ο λουκουμας στην μεση

Μεσα στο μυαλο μου εισαι κουζουλε!!!! .shake hands.
 
Ο "λουκουμάς" στο κέντρο????

Δεν υπαρχει ''Σωστο και λαθος '' στα διασπορας.....
Τα διασπορας τα φτιαχνει ο καθε ενας μας συμφωνα με τις συνθηκες και τα μερη που κυνηγαει...
Η τρυπα στην μεση κλεινει με τον τροπο που ειπε ο κουζουλος.....
Το ''παντρεμα'' που εκανες Βαγγελα μου δουλεψε πολυ καλα φιλε!!!!;)
 
Καλησπέρα παίδες....... Είχα παρουσιάσει ένα φυσίγγια για την μπεκάτσα πριν από λίγο καιρό με sipe 1,60x32 κάψουλα cx 2000 και αντίστροφο αποκεντρωτηρα και μεσοταπα diamante ρελιασμενο 67,40-62,00 mm!!! Σήμερα το δοκίμασα στα 15 μέτρα με beretta AL391 και τρία αστέρια τσοκView attachment 35716
πολυ δυνατη τουφεκια.
 
Καλησπέρα παίδες....... Είχα παρουσιάσει ένα φυσίγγια για την μπεκάτσα πριν από λίγο καιρό με sipe 1,60x32 κάψουλα cx 2000 και αντίστροφο αποκεντρωτηρα και μεσοταπα diamante ρελιασμενο 67,40-62,00 mm!!! Σήμερα το δοκίμασα στα 15 μέτρα με beretta AL391 και τρία αστέρια τσοκView attachment 35716
μπραβο βαγγελη!! πολυ ωραια τουφεκια για σφιχτα μερη που ειναι να ριξεις στο σηκωμα!
 
Back
Top