Φυσίγγια για μπεκάτσα

Αυτό το φυσίγγι αξίζει? Με τι τσοκ δουλεύει καλύτερα με Benelli καί τσοκ IM GEMINI?
ριχτα άφοβα με κύλινδρο άμα είσαι πάνω στ πουλί θα πέσει δεν είναι διασποράς να σκορπάει γρήγορα και άμα κατσει και κάνα τυχερό κόβει άνετα αυτή πατσαβουριαστηκε γεμάτα 25μετρα:cool:
 
Από ότι βλέπω τύπου μαλινοταπο είναι οπότε θα σου δώσει τουφεκιά ανάλογα με το τσοκ που θα επιλέξεις ,δεν είναι φυσιγγι διασποράς απλά με το τσοκ 5* θα δώσει θεωρητικά ένα κλικ ποιο ανοιχτή κατανομή χωρίς να είναι και σίγουρο ,τα μαλλινοταπα βγάζουν πιο γλυκιά τουφεκιά και θεωρητικά πιο καλές κατανομές
 
Τα πολλα γραμμαρια στα φυσιγγια της μπεκατσας ειναι καθαρα για λογους
καρπωσης θηραματων.Πολλα σκαγια στον "κυκλο" και την ενστικτωδη
ντουφεκια.Πολλα θα σταματησουν στα κλαδια,πολλα θα εκτραπουν απο τα
φυλλα αλλα αρκετα για να φτασουν στο στοχο.Αλλωστε κρατει χρονια η
διαμαχη μεταξυ αυτων που θελουν πολλα και ψιλα σκαγια με αυτος που
θελουν λιγα και χοντρα για να κοβουν.
Πάντα σε συνάρτηση με το όπλο και την δυνατότητα για γρήγορη δεύτερη ντουφέκια......
 
Γιατί τρίτο δλδ πρώτο τι συγκεντρωτηρα διασπορα?
ναι πρωτο θα εβαζα διασπορας και μετα αυτο ,εμενα σαν μαλινοταπο αυτη την στιγμη μου αρεσει το lambro feltro ,32,34 .κορυφαιο για μενα ηταν του δορκα το 2001 αλλα δυστηχως δεν το βγαζει πια.
 
ναι πρωτο θα εβαζα διασπορας και μετα αυτο ,εμενα σαν μαλινοταπο αυτη την στιγμη μου αρεσει το lambro feltro ,32,34 .κορυφαιο για μενα ηταν του δορκα το 2001 αλλα δυστηχως δεν το βγαζει πια.
Το lambro feltro 34 πολυ καλο και σταθερο.Το ριχνω καποια χρονια στα Νο 6,7,8.Το μικρο του αδερφακι δεν το εχω ριξει αρκετα για να 'μαι ειλικρινης.Με την πρωτη ευκαιρια θα ξαναδοκιμαστει επι του πεδιου.Οσο για το 2001 δεν το εχω ριξει,εχω ακουσει ομως τα καλυτερα
 
εμενα ειναι 66 ειναι λιγο πιο βολικη στα πυκνα,στο σκοπευτηριο τοτε δοκιμασα πρωτη φορα carlson που πειρα γι να δουμε φετος τι θα κανουν κ αυτα
Nικολα βαλε champion διασποράς 33γρ. Θα δεις πόσο καλό θα σου στον sx3. Σου λέω ως κατοχος sx3 super magnum 71cm καννη
 
Back
Top