Φυσίγγια για μπεκάτσα

Δεν εχετε ανοιξει ποτε κανα champion διασπορας?
Πριν πολλλλαααααα χρονια αν ενθυμουμαι καλα πρεπει να ειχε σταυρο,
αν εχει το μαγαζι που παω,θα παρω ενα να θυσιασω στο βωμο της πληροφορησης.yel.
Λες το 33αρι με τον καφε καλυκα?
 
Ναι αυτο λεω.
παιδια πριν 2 η 3 χρονια περιπου που ειχα δουλεψει το καφε τσαμπιον διασπορας του γιωργου ειχε διασπορεα με σταυρο για μενα ηταν πολυ καλο φυσιγγακι δεν νομιζω να αλλαξε την βυσματωση
 
Καλημερα παιδια εχει δοκιμασει καποιος το Direct της lambro 8/9 νούμερο γτ σκέφτομαι να το χρησιμοποιήσω φετος μου ειπαν καποιο φιλοι είναι απεχτο?
Αν κυνηγάς σε πολύ σφιχτό μέρος θα πάρεις πουλιά που κανονικά δν θα τα έπαιρνες με άλλα. Έχει βέβαια μια τρύπα στην μέση αν το ριξεις με 4αρι ή 5αρι τσοκ. Και είναι για βαριά 20μ παραπάνω σκορπάει πολύ. Δλδ μόνο για πρώτο. Ορίστε μια δοκιμή με 4****αρι τσοκ στα 15. 2241
 
Αν κυνηγάς σε πολύ σφιχτό μέρος θα πάρεις πουλιά που κανονικά δν θα τα έπαιρνες με άλλα. Έχει βέβαια μια τρύπα στην μέση αν το ριξεις με 4αρι ή 5αρι τσοκ. Και είναι για βαριά 20μ παραπάνω σκορπάει πολύ. Δλδ μόνο για πρώτο. Ορίστε μια δοκιμή με 4****αρι τσοκ στα 15. View attachment 2241
Πολυ καλο φαίνεται
 
Αν κυνηγάς σε πολύ σφιχτό μέρος θα πάρεις πουλιά που κανονικά δν θα τα έπαιρνες με άλλα. Έχει βέβαια μια τρύπα στην μέση αν το ριξεις με 4αρι ή 5αρι τσοκ. Και είναι για βαριά 20μ παραπάνω σκορπάει πολύ. Δλδ μόνο για πρώτο. Ορίστε μια δοκιμή με 4****αρι τσοκ στα 15. View attachment 2241
Αυτήν την τρύπα Κώστα τη βγάζει συστηματικά ή έτυχε σε αυτή τη τουφεκιά; Έχεις δοκιμάσει και με άλλα τσοκ;
Το έχω χρησιμοποιήσει και μάλιστα με 4****,λίγο πέρσι, σαν πρώτο, στις τσίχλες περπατητό και γιά πολύ κοντινά πουλιά είναι όντως σκούπα. Βέβαια γιά λίγο πιο μακρινά -κάπου εκεί μετά τα 15 μέτρα- πολλές αστοχίες.
Λες να είμαι τόσο κέντρο και να μου περνάνε από την τρύπα;.very funny.
 
Αυτήν την τρύπα Κώστα τη βγάζει συστηματικά ή έτυχε σε αυτή τη τουφεκιά; Έχεις δοκιμάσει και με άλλα τσοκ;
Το έχω χρησιμοποιήσει και μάλιστα με 4****,λίγο πέρσι, σαν πρώτο, στις τσίχλες περπατητό και γιά πολύ κοντινά πουλιά είναι όντως σκούπα. Βέβαια γιά λίγο πιο μακρινά -κάπου εκεί μετά τα 15 μέτρα- πολλές αστοχίες.
Λες να είμαι τόσο κέντρο και να μου περνάνε από την τρύπα;.very funny.
Μην το γελάς καθόλου !!! :D Μεγαλώνοντας η απόσταση μεγαλώνει και η τρύπα. ;) Αυτά τα φυσίγγια θέλουν σφιχτά τσοκ, από 3* έως 1* . Εγώ, τόχω γράψει και παλιότερα πολλές φορές, με φουλ τσοκ (μονόκαννο Baikal) δεν είχα τρύπα στην τουφεκιά ούτε με τα Direct, ούτε παλιά με τα διασποράς του Στόκα, που ήταν ίδιας φιλοσοφίας (σχεδιασμού), ενώ το άνοιγμα ήταν τεράστιο. Παντελή προχθές είχα ανεβάσει στα "Παλιά φυσίγγια" μια τέτοια τουφεκιά στα 20 μέτρα, παρόμοιες βγάζει και το Direct.
 
Αυτήν την τρύπα Κώστα τη βγάζει συστηματικά ή έτυχε σε αυτή τη τουφεκιά; Έχεις δοκιμάσει και με άλλα τσοκ;
Το έχω χρησιμοποιήσει και μάλιστα με 4****,λίγο πέρσι, σαν πρώτο, στις τσίχλες περπατητό και γιά πολύ κοντινά πουλιά είναι όντως σκούπα. Βέβαια γιά λίγο πιο μακρινά -κάπου εκεί μετά τα 15 μέτρα- πολλές αστοχίες.
Λες να είμαι τόσο κέντρο και να μου περνάνε από την τρύπα;.very funny.
Στην τσίχλα μπορεί να πέρασε καμία από μέσα. Μπεκάτσα και με φτερά ανοιχτά δν περνάει πιστεύω εκτός και αν έχει δει ματριξ χάχα. Σωστά απο 3***αρι τσοκ κλείνει η τρύπα αλλά δν το προτιμώ γτ μου κλείνει αρκετά τυχόν 2η ή 3η βολή
 
Καλημερα παιδια εχει δοκιμασει καποιος το Direct της lambro 8/9 νούμερο γτ σκέφτομαι να το χρησιμοποιήσω φετος μου ειπαν καποιο φιλοι είναι απεχτο?
Προτεινω 3 αστρα για να μην εχεις το φαινομενο,εδω ο καλος λουκουμας:)
Βεβαιος το καλυτερο συμπερασμα θα το βγαλεις μονος σου,η σου παει η
δεν.
θα σου προτεινα πρωτο direct,δευτερο ελικα...σε κλειστα.
 
Καλημερα παιδια εχει δοκιμασει καποιος το Direct της lambro 8/9 νούμερο γτ σκέφτομαι να το χρησιμοποιήσω φετος μου ειπαν καποιο φιλοι είναι απεχτο?
Δεν του εχω τοση εμπιστοσυνη ειδικα για την μπεκατσα γιατι μπορει να της ριξεις και στα 5 μετρα μεσα στα πυκνα και λογω το φαινομενο που ειπαν και τα παιδια παραπανω την εχω πατηση και εγω.με τριαρι τσοκ δεν πας για μπεκατσα! Παντως αμα θες να το δουλεψεις καλυτερα το 34 αρι.
 
Ο καλυτερος για μενα συνδυασμος στην μπεκατσα τουλαχιστον που μου δουλευει στα πολυ κλειστα ειναι 5* τσοκ ελικα πρωτο δευτερο τριτο μαλλινοταπα και καλυπτεσαι και στο ξεμακρεμα της..αλλιως 2 πρωτα ελικα και τριτο μαλλινο
 
Καλημερα παιδια εχει δοκιμασει καποιος το Direct της lambro 8/9 νούμερο γτ σκέφτομαι να το χρησιμοποιήσω φετος μου ειπαν καποιο φιλοι είναι απεχτο?
Εγώ για κάποιον λόγο μου έκατσε και δούλεψα το 7,5 με το σκεπτικό να περνάει και κανένα κλαδάκι ελιάς και τέτοια!Ειχα άμεσες καταβολές χωρίς ζωντανά,ικανοποιημενος έμεινα!
 
Παιδια μετα απο ολα τα σεναρια που εχω δοκιμασει χρονια τωρα θα σας προτεινω να κανετε μια δοκιμη με το οπλο σας .Στα 15μ θα βαλετε το 5αρι επανω και ενα καλο ποιοτικο 9αρι φυσιγγιο Νο 32-33γρ κανονικοτατο και σας περιμενω.
 
Παιδια μετα απο ολα τα σεναρια που εχω δοκιμασει χρονια τωρα θα σας προτεινω να κανετε μια δοκιμη με το οπλο σας .Στα 15μ θα βαλετε το 5αρι επανω και ενα καλο ποιοτικο 9αρι φυσιγγιο Νο 32-33γρ κανονικοτατο και σας περιμενω.
Παν/τη σε φυσίγγι με συγκεντρωτήρα αναφέρεσαι να κάνουμε τη δοκιμή με τα 5*....;;;
 
Παν/τη σε φυσίγγι με συγκεντρωτήρα αναφέρεσαι να κάνουμε τη δοκιμή με τα 5*....;;;
Ναι με συγκεντρωτηρα κανονικα και εαν εχετε και ενα τηλεφωνικο καταλογο καντε και μια διατρηση.Στο τελος θα σας εξηγησω και το μεγαλυτερο οφελος που θα εχετε.
 
Ναι με συγκεντρωτηρα κανονικα και εαν εχετε και ενα τηλεφωνικο καταλογο καντε και μια διατρηση.Στο τελος θα σας εξηγησω και το μεγαλυτερο οφελος που θα εχετε.
Ααα....Ωραία....Τηλεφωνικό κατάλογο δν έχω,αλλά μπορώ να βάλω παλιά σχολικά βιβλία που έχω προσθέτοντας τα μέχρι να φτάσω το πάχος ενός καταλόγου....
Η δν είναι καλή ιδέα....;;; :rolleyes:
 
Ααα....Ωραία....Τηλεφωνικό κατάλογο δν έχω,αλλά μπορώ να βάλω παλιά σχολικά βιβλία που έχω προσθέτοντας τα μέχρι να φτάσω το πάχος ενός καταλόγου....
Η δν είναι καλή ιδέα....;;; :rolleyes:
Ενα σχολικο ειναι αρκετο αρκει να εχει 50 σελιδες τουλαχιστον.
 
Back
Top