Φυσίγγια για αγριόχηνες

Status
Not open for further replies.
@tasos hunter ρε φίλε πως σου ξέφυγε τέτοιο θέμα;
Θα έχουν ενδιαφέρον οι απαντήσεις των υπολοίπων αλλα και των ραιμένταλ ιδιογομοτών..
Προσωπικά θα πήγαινα σε ένα φυσίγγι απο 37 έως 42 γραμ σε νο απο 2 έωως ΒΒ.
mythos valle specialle , gorilla overmax kai mythos valle semi
 
ter ρε φίλε πως σου ξέφυγε τέτοιο θέμα;
.sarcastic..sarcastic.
Υπαρχει "φυσιγγια για υδροβια"για αυτο...my man.
Αν ειχε χηνες εδω πιστευω οτι θα αγοραζα οτι καλυτερο υπηρχε,Δηλαδη Αμερικανικα..
Οχι οτι κ τα ελληνικα δεν κανουν δουλεια αλλα δεν είναι θηραμα για παιχνιδια..
 
Φέτος έριξα με Lambro demi magnum, 40 gr, No 5/0 σε θερμοκρασίες -3 έως +5 °C και έμεινα ευχαριστημένος.
Θα ήθελα να δοκιμάσω όμως τα B&P MB Long Range,36gr, Νο0.
Στο site http://www.baschieri-pellagri.com/en/catalogo/cartucce+da+caccia/1/1/12.aspx
αναφέρει οτι εχουν Pressure = 660 bar.
Έχει δοκιμάσει κανείς ;
 
Φέτος έριξα με Lambro demi magnum, 40 gr, No 5/0 σε θερμοκρασίες -3 έως +5 °C και έμεινα ευχαριστημένος.
Θα ήθελα να δοκιμάσω όμως τα B&P MB Long Range,36gr, Νο0.
Στο site http://www.baschieri-pellagri.com/en/catalogo/cartucce+da+caccia/1/1/12.aspx
αναφέρει οτι εχουν Pressure = 660 bar.
Έχει δοκιμάσει κανείς ;
Δεν έχω ρίξει σε χηνα Κώστα και γενικα σε πολυ κρυο καιρο αλλα είναι πολύ μαλακό φυσίγγι για 36γρ και συγκεντρωτικο .
 
Δεν έχω ρίξει σε χηνα Κώστα και γενικα σε πολυ κρυο καιρο αλλα είναι πολύ μαλακό φυσίγγι για 36γρ και συγκεντρωτικο .
Κωνσταντίνε ο Κώστα έχει δίκαννο και ίσως γι αυτό να μην αναβαίνει σε γραμμάρια...
 
Δεν έχω ρίξει σε χηνα Κώστα και γενικα σε πολυ κρυο καιρο αλλα είναι πολύ μαλακό φυσίγγι για 36γρ και συγκεντρωτικο .
Κωνσταντίνε ο Κώστα έχει δίκαννο και ίσως γι αυτό να μην αναβαίνει σε γραμμάρια...
Έχω το πλαγιοκανο δίκανο Baikal MP43 με σφραγιδες Pmax 65MPa, οπότε αναγκαστικα ψάχνω για φυσιγγια με χαμηλές πιέσεις.
 
Κωνσταντίνε ο Κώστα έχει δίκαννο και ίσως γι αυτό να μην αναβαίνει σε γραμμάρια...
Με ποζε και αδράνειας τα χα ρίξει Χρήστο δεν νομίζω να χρειαστεί παραπάνω γραμμάρια μια χαρά είναι, ακόμα και σε 38 να πάει δεν είναι πολλές οι τουφεκιες.
 
Εγώ πάντως σε μαγαζί έχω πετύχει αυτά τα φυσίγγια. και μου έκανε εντύπωση.
remington21.jpg
 
Εγώ πάντως σε μαγαζί έχω πετύχει αυτά τα φυσίγγια. και μου έκανε εντύπωση.
remington21.jpg
Φυσίγγια αγριογαλλου αρκετά συγκεντρωτικα και στημένα για αυτό το λόγο, buffer, επιχαλκωμενα σκάγια, μονοκοματη τάπα. Σε τι τιμές παίζουν?
Για μένα το καλύτερο της εταιρίας το nitro-magnum αλλά χάθηκε σιγά σιγά με την καθιέρωση των ατσαλινων.
 
Ακουω γνωμες!!
Αν εκει που κυνηγας τις χηνες επιτρεποντε τα μολυβδινα..
Βαρος φυσιγγιου κοντα στα 40 γρμ Νο 2(δυο)Αν ειναι και επιχαλκωμενο+μπαφερ απλα ψαξε να δεις αν μπορεις να ριξεις εσυ εκει που σκοτωνει αυτο(ο καθενας "εσυ" ετσι??!!);)Παντως και με 3αρι μπορεις να κανεις πολυ καλη δουλεια.
 
Εγώ πάντως σε μαγαζί έχω πετύχει αυτά τα φυσίγγια. και μου έκανε εντύπωση.
remington21.jpg
Το Αμερικανικο 5αρι ειναι 4αρι Ευρωπαικο.Η ιδεα και ο προορισμος τους ειναι να ριξουν και να πληξουν τον αγριογαλο στο λαιμο!Φτιαχνουν εξειδικευμενα φυσιγγια και τσοκ γ'αυτο το κυνηγι.
 
Γενηκα ολα τα μπλε τωρα εχουν sipe s4 εχουν υα καφε στο 1,60χ33 με 686 στα χονδρα
Φανταζομαι ενα sipe σε μηδενικα επινικελομενα σκληρα 32gr κανα δυο gr μπαφερ με εναν κομψο συγκετροτηρα και μπολικη παστα απο κατω για να σπρωξη το ολο θεμα καπου εκει ψηλα.pop.θα κανει και λιγουλακι κρυο εκει περα.....ha haaa
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top