Φυσίγγια για Λαγό

Εξοστρακίστηκαν λέει. Αλλιώς απο τετοια απόσταση δεν θα είχε πόδι τώρα....
περιεργα πραγματα για μενα που δεν ειμαι ειδικός, αλλά για να το λεει αυτός που μαζεψε τα σκαγια το δεχομαστε και προχωράμε
 
περιεργα πραγματα για μενα που δεν ειμαι ειδικός, αλλά για να το λεει αυτός που μαζεψε τα σκαγια το δεχομαστε και προχωράμε
Έχουν γίνει και ατυχήματα μεταξύ συνκυνηγων και δηλώθηκαν σαν πεσίματα, εξοστρακισμοι κλπ για να μην υπάρξουν διώξεις και καταδίκες.
Εμένα η κατανομή των σκαγιων δεν με πείθει ότι πρόκειται για εξοστρακισμο...
 
Έχουν γίνει και ατυχήματα μεταξύ συνκυνηγων και δηλώθηκαν σαν πεσίματα, εξοστρακισμοι κλπ για να μην υπάρξουν διώξεις και καταδίκες.
Εμένα η κατανομή των σκαγιων δεν με πείθει ότι πρόκειται για εξοστρακισμο...
τα γράφουν σε site που το 99% των αναγνωστών τους εχει τουλαχιστον ενα οπλο και εχει ριξει μερικες πολλές εκατονταδες φυσιγγια, να το βαζανε στη σουπερ κατερινα να το καταλάβαινα, όπως καταλαβαινω και τον Σομπολο με την δικαννη καραμπίνα.
Μαλλον το γραψανε για να δωσουν τα εύσημα σε όλους όσου έτρεξαν και στο ελικόπτερο που σηκώθηκε.
 
Έχουν γίνει και ατυχήματα μεταξύ συνκυνηγων και δηλώθηκαν σαν πεσίματα, εξοστρακισμοι κλπ για να μην υπάρξουν διώξεις και καταδίκες.
Εμένα η κατανομή των σκαγιων δεν με πείθει ότι πρόκειται για εξοστρακισμο...
Ο ντετέκτιβ Ηρακλής Πουαρώ, η μίς Μάρπλ και ο Σέρλοκ Χόλμς θα είχαν την ίδια ακριβώς γνώμη πιστεύω.
Λέγονται ψέμματα ακόμα και χονδροειδή για να καλυφθούν τα πραγματικά γεγονότα.
Εννοείται πώς υπάρχει συνεννόηση μεταξύ των μαρτύρων.
 
Από 12ε έως 14ε
Στο πρωτο μαγαζι που ελεξα
Παλιο στοκ
22 ευρα!!!

Πηγα σε δευτερο μαγαζι για να το ελεξω ξανα μπας και αυτος επειδη ηταν πιο μικρο καταστημα χρεωνει πραπανω

Νεο στοκ
22 ευρα .sarcastic.

Εκει να τα βλεπουν στο ραφι!
 
Καλησπέρα, έχετε να προτείνετε κάποιο φυσιγγι διασποράς στο λαγό, με κλειστό τσοκ για μέχρι 20-25μ?
Φίλοι ρίχνουν τα Κουτουμάνος semi magnum διασποράς με πολύ καλά αποτελέσματα. Είναι το βασικό τους φυσίγγι και δεν το αλλάζουν με τίποτα.
 
Μόνο διάτρηση δεν λέει στις συνθήκες που θα χρησιμοποιηθεί το φυσίγγι.
Η διάτρηση στο κυνήγι λαγού πάντως είναι κρίσιμος παράγοντας.Στις κλιματολογικές αλλαγές το Remington Express 35.5 grams δεν μασάει.Σε ένα σημείο πονάει,στη τιμή.
 
Αν έχει καλές κατανομες και η μενουσα ταχύτητα είναι ικανοποιητικη για διατρηση, το μόνο που χρειάζεται είναι να του βρεις την προσκόπευση.
Αν ισχύουν τα παραπάνω και η ποιότητα κατασκευής είναι σταθερή χωρίς σκαμπανευασματα γιατί να μην το εμπιστευτεις;
Σωστός.Για αυτό δεν αλλάζουμε διαρκώς μάρκες.Τα καλά εργοστάσια δεν αλλάζουν τους βασικούς παράγοντες βλητικής συμπεριφοράς και απόδοσης.
 
Last edited:
Back
Top